FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
PySu Suomen Cup Lempäälä, sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lilja Juha TP 22.07 0.00.00 95.29
2 Juura Elmeri PR 22.15 0.00.08 93.71
3 Nykänen Tomi LS-37 22.22 0.00.15 92.21
4 Laurila Jussi JalJa 22.43 0.00.36 89.79
5 Hanhijärvi Petrus EsAk 23.05 0.00.58 87.39
6 Pökälä Samuel AR 23.29 0.01.22 84.94
7 Kahelin Jouni LS-37 24.15 0.02.08 81.32
8 Kaskinen Kare UlvUra 24.18 0.02.11 80.23
9 Pourre Jérémi TP 24.32 0.02.25 78.54
10 Kleemola Joona LS-37 25.08 0.03.01 75.77
11 Rissanen Antti TP 26.36 0.04.29 70.74
12 Saarela Samuli KoS 27.39 0.05.32 67.24
13 Kaksonen Teemu YKV 28.08 0.06.01 65.28
14 Pyykönen Pasi KanSu 28.23 0.06.16 63.91
15 Ikola Atte LeSi 37.26 0.15.19 47.86

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Liukkala Jaakko HauSi 20.35 0.00.00
2 Kinnari Ville SuJu 27.21 0.06.46
Blomback Mikael SuJu HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lindberg Lauri HauSi 21.28 0.00.00 67.70
2 Mikkola Ilkka EsSu 22.05 0.00.37 63.34
3 Kaataja Mikko RasKe 23.02 0.01.34 58.37
3 Aavajärvi Heikki HauSi 23.02 0.01.34 58.37
5 Raitoharju Matti PäLuLu 35.16 0.13.48 35.03

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Karjalainen Teemu S-JKL 20.08 0.00.00 55.46
2 Lehtinen Juhani SuJu 21.07 0.00.59 51.29
3 Voutilainen Arto JYPS 21.35 0.01.27 48.63
4 Mikkola Marko Hiisi 27.24 0.07.16 37.08
5 Ikola Timo LeSi 31.13 0.11.05 31.48
6 Kallio Kari S-JKL 34.22 0.14.14 27.62
Pasonen Kai RaN EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Friman Sami HyRa 17.20 0.00.00 70.82
2 Kamila Kai SuJu 19.48 0.02.28 61.28
3 Jokinen Heikki LS-37 20.23 0.03.03 58.83
4 Kyyrönen Samuli RR 21.09 0.03.49 56.03
5 Klemettinen Vesa S-JKL 21.13 0.03.53 55.18
6 Myllykoski Pekka S-JKL 22.18 0.04.58 51.87
7 Lång Pekka KuoSu 22.46 0.05.26 50.18
7 Tervala Mika RaVa 22.46 0.05.26 50.18
9 Yli-Ilkka Harri RaJu 23.53 0.06.33 46.65
10 Jaatinen Marko MuurVi 27.18 0.09.58 40.29
11 Hirvonen Petri EE 28.44 0.11.24 37.79
12 Rissanen Markku TP 32.02 0.14.42 33.46
13 Hiiri Ari HauSi 34.23 0.17.03 30.76
14 Fey Carl EsSu 37.08 0.19.48 28.10

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mäkinen Seppo FreeAd 17.34 0.00.00 63.65
2 Raudus Timo Eks 19.05 0.01.31 57.79
3 Launonen Jarmo KeU 19.39 0.02.05 55.35
4 Marttinen Tuomo IPR 20.12 0.02.38 53.09
5 Paasi Jaakko TP 20.43 0.03.09 51.03
6 Saari Ismo IPR 21.52 0.04.18 47.65
7 Kleemola Jouko Eks 22.05 0.04.31 46.49
8 Östergård Patric Trian 22.26 0.04.52 45.09
9 Hakala Rauno AngA 24.31 0.06.57 40.63
10 Lindfors Max Trian 26.56 0.09.22 36.42
11 Valtonen Teppo HlT 28.23 0.10.49 34.02
12 Gynther Kimmo IHR 31.09 0.13.35 30.51
Pulkkinen Tatu JäPa EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jetsonen Juhani OC-DUBHE 19.01 0.00.00 59.41
2 Ovaska Pertti EE 26.07 0.07.06 40.01
3 Nyholm Thomas TP 27.37 0.08.36 34.77
Martikainen Pasi IPR EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Honkanen Reijo TurSa 25.46 0.00.00 48.23
2 Varkila Jorma LamSä 27.18 0.01.32 44.76
3 Juura Esa KanSu 28.30 0.02.44 42.15
4 Nuoranne Jussi OC-DUBHE 31.14 0.05.28 37.80
5 Naakka Tapio RaVi 34.02 0.08.16 34.08
6 Kattelus Keijo VeVe 34.28 0.08.42 33.05
7 Kaataja Jorma RasKe 41.20 0.15.34 27.06
8 Laurila Timo JalJa 44.55 0.19.09 24.44
9 Väätäinen Hannu IPR 1.05.06 0.39.20 16.54
Peltonen Heikki IPR HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ollikainen Seppo IPR 14.32 0.00.00 47.15
2 Hirsimäki Raimo JäPa 15.31 0.00.59 42.84
3 Saarinen Heikki SOC 15.54 0.01.22 40.51
4 Köykkä Jussi RasKu 16.52 0.02.20 36.97
5 Leinonen Markku KuoSu 17.46 0.03.14 33.94
6 Moisander Jouni RaVi 19.46 0.05.14 29.47

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jokinen Leo KoS 16.25 0.00.00 44.64
2 Ilkka Jarmo RaJu 20.55 0.04.30 34.28
3 Torvikoski Jouko JäPa 21.30 0.05.05 32.62
4 Taipalus Esko RasKe 22.02 0.05.37 31.12
5 Varonen Arto LeSi 23.24 0.06.59 28.63
6 Nurminen Heikki IPR 23.55 0.07.30 27.36
Karvonen Raimo SuSi HYL -
Nikkari Paavo LS-37 KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laitinen Raimo SuSi 19.45 0.00.00
2 Luukko Jukka PäijRa 22.59 0.03.14

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Liponkoski Aapo TP 24.17 0.00.00 81.15
2 Schüle Oliver Koovee 27.03 0.02.46 67.39
3 Hanhijärvi Paulus EsAk 37.11 0.12.54 45.05

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koskinen Eemil Hiilto 20.55 0.00.00 58.92
2 Kenttämies Eevert Koovee 21.47 0.00.52 54.45
3 Toivonen Nuutti RR 22.47 0.01.52 50.04
4 Huhtamäki Rasmus PieHi 24.05 0.03.10 45.42
5 Pinta Leevi Koovee 27.07 0.06.12 38.63

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Fey Erik EsSu 24.04 0.00.00
2 Lahti Eeti S-JKL 25.42 0.01.38
3 Kallio Aleksi S-JKL 28.39 0.04.35
4 Kantelinen Leevi HyRa 32.13 0.08.09

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lång Elmeri KuoSu 13.55 0.00.00
2 Bonden Sisu Hiilto 14.18 0.00.23
3 Fey Mark EsSu 21.46 0.07.51
4 Hanhijärvi Matteus EsAk 22.45 0.08.50
Erkkilä Juho KauWi HYL -

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Liukkala Sulo HauSi 22.59 0.00.00

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hara Marika Koovee 22.26 0.00.00 96.01
2 Saarela Ruska KoS 25.33 0.03.07 82.49
3 Pesu Mervi RR 25.39 0.03.13 80.37
4 Yli-Hietanen Saara TP 27.34 0.05.08 73.11
5 Nurminen Jutta VaHa 33.53 0.11.27 58.12
6 Kaksonen Terhi RaJu 37.30 0.15.04 51.28
7 Haga Antonia Botnia 38.46 0.16.20 48.41
8 Kamila Minerva SuJu 59.05 0.36.39 30.99
Välimaa Eveliina VaaSu EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Penttilä Marja KoS 27.34 0.00.00 57.08
2 Lahti Eve JYPS 28.32 0.00.58 51.01
3 Blomback Suvi SuJu 32.22 0.04.48 41.32

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Alexandersson Dina PIF 22.56 0.00.00 29.33
2 Fey Natalia EsSu 28.39 0.05.43 22.31
3 Leino Johanna KangSK 29.24 0.06.28 20.59
4 Schutskoff Mari KangSK 31.55 0.08.59 17.92

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lång Maija KuoSu 25.22 0.00.00 66.55
2 Jämsén Miia JYPS 28.17 0.02.55 55.21
3 Eeva Jonna KangSK 41.42 0.16.20 34.41

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nuolioja Arja JYPS 12.39 0.00.00 68.75
2 Hedman Kirsi Navi 14.51 0.02.12 54.18
3 Jaatinen Satu MuurVi 16.06 0.03.27 45.92

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Oikkonen Mirka OH 16.01 0.00.00 56.74
2 Äijälä Tiina RaN 16.38 0.00.37 52.58
3 Pirttilä Lea OH 18.03 0.02.02 46.57
4 Erkkilä Marja KauWi 19.53 0.03.52 40.56
5 Bergman Heidi OH 22.05 0.06.04 34.98

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mäkineste-Mäkelä Päivi SuJu 18.08 0.00.00 57.06
2 Jetsonen Sari OC-DUBHE 18.26 0.00.18 53.33
3 Nyholm Satu RaN 18.40 0.00.32 49.89
4 Rasimus Tuula MuuRa 19.28 0.01.20 45.18

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juura Maarit KanSu 20.06 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Palomäki Eila SuSe 28.17 0.00.00
2 Karvonen Pirjo SuSi 37.16 0.08.59

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Voutilainen Lotta JYPS 24.56 0.00.00 82.01
2 Pesu Vilma Hiilto 26.08 0.01.12 74.34
3 Rasimus Siiri S-JKL 28.08 0.03.12 65.42
Yli-Hietanen Silja TP HYL -

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lång Emma KuoSu 23.22 0.00.00 74.26
2 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 24.36 0.01.14 68.42
3 Häkkinen Kaisla Hiilto 29.24 0.06.02 55.48
4 Mustikkamaa Salla Hiilto 30.36 0.07.14 51.60
5 Rantanen Annika Koovee 31.34 0.08.12 48.37
Kankaanpää Aino LapVi HYL -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Aino Hiilto 27.25 0.00.00
2 Laamanen Karoliina TarpSu 29.46 0.02.21

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lahti Liida S-JKL 18.35 0.00.00
2 Rantanen Saga PIF 20.07 0.01.32
3 Rantanen Linn PIF 26.03 0.07.28
Lindberg Ella HauSi EIL -