FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Jämsän Ämmän ajot, MM- ja EM-katsastus, pitkä matka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laurila Jussi JalJa 1.49.07 0.00.00 97.91
2 Kaskinen Kare UlvUra 1.50.34 0.01.27 95.51
3 Haga André Botnia 1.52.17 0.03.10 92.95
4 Blomster Anders Trian 1.56.08 0.07.01 88.81
5 Pökälä Samuel AR 1.56.41 0.07.34 87.33
6 Saarinen Juho MU 1.57.23 0.08.16 85.76
7 Saarela Samuli KoS 1.57.58 0.08.51 84.29
8 Pesu Raino Hiilto 2.01.42 0.12.35 80.69
9 Laakkonen Leo TP 2.03.58 0.14.51 78.22
10 Kahelin Jouni VaajTe 2.04.07 0.15.00 77.13
11 Kyyrönen Samuli RR 2.11.49 0.22.42 71.69
12 Virsu Antti KeU 2.22.38 0.33.31 65.39
Saari Aki VaajTe KES -
Nurminen Ilkka Hiilto KES -
Pyykönen Pasi KanSu EIL -

Sarja H21L
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kleemola Joona Eks 1.12.01 0.00.00
2 Ikola Juhani SuJu 1.25.43 0.13.42

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kankkunen Riku KuoSu 1.37.39 0.00.00 62.11
2 Lehtinen Juhani SuJu 1.39.37 0.01.58 56.31
3 Ikola Timo LeSi 2.21.14 0.43.35 36.50

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Myllykoski Pekka S-JKL 1.37.51 0.00.00 52.34
2 Eerola Severi TP 1.38.07 0.00.16 50.24
3 Klemettinen Vesa S-JKL 1.40.51 0.03.00 46.98
4 Rusanen Petri S-JKL 1.51.43 0.13.52 40.69
5 Välimaa Pertti VaaSu 2.01.30 0.23.39 35.83

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Raudus Timo Eks 1.06.56 0.00.00 66.42
2 Savikko Olli TarpSu 1.10.18 0.03.22 62.19
3 Launonen Jarmo KeU 1.12.11 0.05.15 59.54
4 Mäki Pekka TarpSu 1.13.11 0.06.15 57.71
5 Kleemola Jouko Eks 1.14.34 0.07.38 55.65
6 Höstman Stefan Malax 1.18.04 0.11.08 52.20
7 Kinnari Jukka SuJu 1.18.25 0.11.29 51.02
8 Similä Juha SKVuoksi 1.18.37 0.11.41 49.95
9 Lindfors Max Trian 1.31.13 0.24.17 42.24
10 Lyyluoma Pasi SuJu 1.45.23 0.38.27 35.86
Saari Ismo IPR EIL -
Laasonen Mauri TP EIL -
Heikkilä Petri JäPa EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jetsonen Juhani OC-DUBHE 1.08.53 0.00.00 64.02
2 Martikainen Pasi IPR 1.13.10 0.04.17 57.26
3 Ojala Hannu TarpSu 1.21.27 0.12.34 48.73
4 Enroth Ari RR 1.26.35 0.17.42 43.29

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Peltonen Heikki IPR 51.55 0.00.00 49.26
2 Laurila Timo JalJa 58.19 0.06.24 42.21
3 Väätäinen Hannu IPR 1.12.49 0.20.54 32.49
Honkanen Reijo TurSa EIL -
Tyrväinen Heikki JäPa EIL -
Juura Esa KanSu KES -
Nuoranne Jussi LHR HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saarinen Heikki SOC 49.50 0.00.00 48.24
2 Ollikainen Seppo IPR 50.50 0.01.00 46.41
3 Potinkara Jouko RaJu 57.52 0.08.02 39.99
4 Hirsimäki Raimo JäPa 58.06 0.08.16 39.05
5 Sundelin Rolf-Erik GIF 1.01.54 0.12.04 35.93
6 Pihlaja Antti Kristina 1.02.39 0.12.49 34.78
7 Lehtimäki Jorma LHR 1.11.50 0.22.00 29.70
8 Kaskinen Reino UlvUra 1.13.40 0.23.50 28.35
Köykkä Jussi RasKu EIL -
Ojala Antti TurSa HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Heikki IPR 57.41 0.00.00 47.14
2 Juola Eero KoS 57.47 0.00.06 45.89
3 Torvikoski Jouko JäPa 1.00.17 0.02.36 42.86
4 Jokinen Leo KoS 1.00.29 0.02.48 41.59
5 Ilkka Jarmo RaJu 1.02.35 0.04.54 39.11
6 Taipalus Esko RasKe 1.11.51 0.14.10 33.12
7 Varonen Arto LeSi 1.30.03 0.32.22 25.67

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Häkkinen Tapani IPR 1.00.32 0.00.00
Kuisla Raimo EE HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lilja Juha TP 1.03.01 0.00.00 79.14
2 Kaksonen Teemu YKV 1.03.05 0.00.04 76.68
3 Lindahl Jesper Trian 1.05.23 0.02.22 71.70
4 Tervala Miska RaVa 1.09.48 0.06.47 65.02
5 Ekholm Tobias Trian 1.16.22 0.13.21 57.47
6 Kleemola Arttu Eks 1.25.58 0.22.57 49.31
Puolakanaho Sakari HyRa EIL -

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Eerik RaVa 1.06.54 0.00.00 70.95
2 Rissanen Antti TP 1.08.26 0.01.32 68.06
3 Haltia Ilari RR 1.08.41 0.01.47 66.52
4 Nykänen Tomi LS-37 1.14.29 0.07.35 60.14
5 Venetjoki Väinö KoS 1.14.51 0.07.57 58.66
6 Oksa Antti-Jussi HyRa 1.16.06 0.09.12 56.53
7 Ikola Atte LeSi 1.18.00 0.11.06 54.01
8 Kronqvist Emil KoS 1.21.40 0.14.46 50.49
9 Olkkonen Vili KangSK 1.28.40 0.21.46 45.50

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aaltio Eerik VaHa 1.43.02 0.00.00

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Klemettinen Simo S-JKL 46.01 0.00.00
2 Pesu Akseli Hiilto 47.48 0.01.47
3 Ikola Aapo HS 55.11 0.09.10
4 Karhunen Juho YKV 58.18 0.12.17
5 Koponen Tatu Navi 1.20.11 0.34.10
Kahelin Jasu S-JKL EIL -
Kahelin Janne S-JKL HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hara Marika Koovee 1.52.19 0.00.00 93.30
2 Pökälä Mona AR 2.00.05 0.07.46 85.39
3 Pesu Mervi RR 2.02.51 0.10.32 81.64
4 Penttilä Marja KoS 2.12.05 0.19.46 74.23
5 Haga Antonia Botnia 2.12.37 0.20.18 72.24
6 Höstman Victoria Malax 2.18.35 0.26.16 67.51
7 Närhi Minna LS-37 2.28.14 0.35.55 61.60
8 Hakala Essi MSParma 2.28.27 0.36.08 60.00
Saarinen Henna Koovee EIL -
Saari Julia LappRi EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Heiskanen Reetta KuoSu 1.08.53 0.00.00 70.09
2 Salomaa Anne IPR 1.17.14 0.08.21 57.83
3 Niittymäki Katri Hiilto 1.19.45 0.10.52 51.46
Häkkinen Riikka Hiilto EIL -
Kosunen Anu ViPa EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hedman Kirsi Navi 1.06.26 0.00.00 67.39
2 Halttunen Jonna Kalske 1.09.00 0.02.34 62.45
3 Yrjölä Ulla MuuRa 1.18.25 0.11.59 52.81
4 Nurminen Henna Hiilto 1.20.25 0.13.59 49.41
5 Kahelin Anne S-JKL 1.33.51 0.27.25 40.55

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Erkkilä Marja RaJu 57.33 0.00.00 62.59
2 Björkqvist Yvonne Minken 1.03.25 0.05.52 55.09
3 Oksa Sari TarpSu 1.06.32 0.08.59 50.89
4 Antikainen Marja-Leena MSParma 1.09.47 0.12.14 46.97
5 Blomster Anne-Maj Trian 1.31.02 0.33.29 34.82
Pirttilä Lea OH KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rasimus Tuula S-JKL 1.08.52 0.00.00
2 Lumme Ritva LHR 1.11.29 0.02.37
Laasonen Kirsi TP EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juura Maarit KanSu 46.35 0.00.00
2 Laurila Arja JalJa 56.03 0.09.28

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Palomäki Eila SuSe 58.46 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Jutta VaHa 1.18.07 0.00.00 53.10
2 Koskinen Pinja RR 1.21.22 0.03.15 47.16
3 Similä Roosa SKVuoksi 1.37.54 0.19.47 36.02
Haltia Riikka RR EIL -
Kauppinen Niina KeuKi EIL -

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Yli-Hietanen Saara TP 1.12.26 0.00.00 67.74
2 Nurminen Kaarina TP 1.14.55 0.02.29 63.04
3 Lindahl Jannica Trian 1.36.48 0.24.22 46.88
4 Kaksonen Terhi SuJu 2.13.18 1.00.52 32.67
Välimaa Eveliina VaaSu KES -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Yli-Hietanen Silja TP 1.00.01 0.00.00
2 Häkkinen Pihla Hiilto 1.01.31 0.01.30
3 Pesu Vilma Hiilto 1.11.30 0.11.29
4 Keurulainen Siiri RastiE4 1.18.27 0.18.26
Karttunen Lilia LS-37 EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Taini Elli JRV 1.19.41 0.00.00
Myllykoski Pihla TP EIL -