FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin Am-sprintti Päijät-Häme
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Taivainen Juho-Matti PelPo 13.39 0.00.00 80.90 82.63
2 Patana Mikko HiKi 14.04 0.00.25 77.72 79.38
3 Lahtinen Tuomo IHR 14.31 0.00.52 74.55 76.14
4 Saikko Ville LappRi 14.42 0.01.03 72.87 74.43
5 Salo Markus PunKu 14.52 0.01.13 71.31 72.83
6 Vuorinen Lauri VeVe 14.55 0.01.16 70.33 71.83
7 Huotari Lauri LS-37 15.09 0.01.30 68.52 69.98
8 Tervala Miska RaVa 15.12 0.01.33 67.56 69.01
9 Leirimaa Tatu RaVa 15.41 0.02.02 64.78 66.16
10 Järvinen Seppo LS-37 15.58 0.02.19 62.94 64.28
11 Nurminen Ilkka HS 16.07 0.02.28 61.67 62.98
12 Niskanen Tuomo MU 16.42 0.03.03 58.85 60.11
13 Lehtinen Niko LS-37 17.23 0.03.44 55.90 57.10
14 Liikkanen Olli RaVa 19.03 0.05.24 50.43 51.51
15 Pohjola Jukka HauSi 20.47 0.07.08 45.69 46.67
Lindroth Joona AR HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Gröhn Timo HU-46 14.47 0.00.00
2 Sarkkinen Timo LaTa 15.44 0.00.57
Kohonen Jani LS-37 KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Maasilta Tommi RaVa 14.58 0.00.00 45.90 25.71
2 Kiuru Jani RaKaS 17.06 0.02.08 38.17 21.38
3 Kantola Mika LS-37 17.11 0.02.13 35.98 20.15
4 Passila Marko HU-46 18.50 0.03.52 31.01 17.37

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kurhinen Tomi RaVa 12.25 0.00.00 51.63
2 Tervala Mika RaVa 13.05 0.00.40 48.38
3 Lohikainen Timo RaVa 13.20 0.00.55 46.88
4 Sundqvist Jari LS-37 13.23 0.00.58 46.10
5 Kulmala Mika RR 13.36 0.01.11 44.78
6 Turunen Pasi RaVa 13.48 0.01.23 43.55
7 Keinänen Jarkko RaVa 14.02 0.01.37 42.25
8 Klinga Ville LS-37 14.03 0.01.38 41.63
9 Tanhua Heikki PäijRa 14.21 0.01.56 40.20
10 Riutto Petri HU-46 15.56 0.03.31 35.71
11 Lehtonen Timo LS-37 16.21 0.03.56 34.31
12 Kuva Ari RaVa 18.29 0.06.04 29.91
Kotala Markku LS-37 HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laiho Hannu RaVa 12.44 0.00.00 50.80 47.60
2 Kiviniitty Jyrki HS 12.55 0.00.11 49.14 46.04
3 Lehtinen Jukka AR 13.33 0.00.49 45.95 43.05
4 Ijas Markku Raus 13.42 0.00.58 44.56 41.75
5 Vuorinen Hannu KyS 15.05 0.02.21 39.67 37.17
6 Lahtinen Jari IHR 15.26 0.02.42 37.98 35.59
7 Hietanen Ari InkTe 16.46 0.04.02 34.24 32.08
8 Liukkonen Jari IHR 17.25 0.04.41 32.26 30.23
Lamminpää Antti HU-46 HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hämäläinen Markku RaVa 12.50 0.00.00 52.33 27.11
2 Liikkanen Reima RaVa 13.34 0.00.44 47.64 24.69
3 Kotilainen Matti LS-37 13.45 0.00.55 45.17 23.41
4 Liukkonen Juha HiKi 14.47 0.01.57 40.31 20.89
5 Parikka Esko HU-46 19.20 0.06.30 29.52 15.30

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 12.12 0.00.00 47.42 51.86
2 Liukkala Pekka HauSi 13.34 0.01.22 41.36 45.23
3 Nyberg Henry Orient 13.47 0.01.35 39.45 43.15
4 Kaukiainen Raimo HU-46 15.14 0.03.02 34.56 37.79
5 Terävä Seppo XYZ 17.39 0.05.27 28.84 31.54
6 Ahlqvist Hannu Raus 18.39 0.06.27 26.37 28.83

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sane Kari HS 13.03 0.00.00 44.39 46.88
2 Leino Tapio HS 13.21 0.00.18 42.89 45.30
3 Rapakko Timo SuSi 13.46 0.00.43 41.11 43.41
4 Pusa Raimo ViRuS 14.05 0.01.02 39.71 41.93
5 Lehtinen Teuvo RaVa 14.15 0.01.12 38.78 40.95
6 Heimonen Viljo LamSä 15.48 0.02.45 34.55 36.49
7 Laine Jaakko HS 15.56 0.02.53 33.84 35.74
8 Partanen Risto HyRa 16.07 0.03.04 33.04 34.89
9 Turunen Kauko LS-37 16.30 0.03.27 31.87 33.65
10 Tamminen Kari HU-46 17.43 0.04.40 29.30 30.94
Pitkänen Heikki RaVa HYL -
Ojala Antti TurSa HYL -
Inkinen Paavo Jyry HYL -
Eklund Rolf HS HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Harkola Hannu PäijRa 12.52 0.00.00 33.84 21.14
2 Stenstrand Lars RaVa 12.59 0.00.07 32.98 20.60
3 Heinonen Jouko LS-37 13.45 0.00.53 30.61 19.12
4 Anjala Risto LS-37 13.59 0.01.07 29.58 18.48
5 Karppinen Pentti RaVa 14.25 0.01.33 28.19 17.61
6 Luukko Jukka LS-37 15.12 0.02.20 26.26 16.40
7 Martikainen Arvo LS-37 15.37 0.02.45 25.09 15.68
8 Railo Matti LS-37 15.58 0.03.06 24.09 15.05
9 Jylhä Keijo JRV 16.54 0.04.02 22.33 13.95
Jokipelto Seppo HU-46 HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ranta Esko LS-37 15.18 0.00.00 32.37
2 Kuokkanen Kari Pihkan 17.25 0.02.07 27.01
3 Klinga Esa LS-37 18.19 0.03.01 24.33
4 Avikainen Heino LS-37 18.33 0.03.15 22.69

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salmi Jorma NaTe 14.32 0.00.00
2 Lario Heikki RaVa 15.42 0.01.10

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Valtteri LS-37 14.21 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kuusela Iiro RaVa 14.43 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkilä Niklas KS 13.01 0.00.00 47.40 43.90
2 Tiljander Ville HyRa 13.13 0.00.12 45.52 42.15
3 Pylvänäinen Samu KS 13.29 0.00.28 43.47 40.26
4 Kiljunen Eemeli RaVa 14.03 0.01.02 40.62 37.62
5 Kemppainen Matti HU-46 16.58 0.03.57 32.73 30.31
6 Remahl Ville LS-37 17.14 0.04.13 31.33 29.01
7 Nuuttila Sami HU-46 23.54 0.10.53 21.94 20.32

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuva Lassi RaVa 7.50 0.00.00
2 Lindqvist Arttu KS 8.14 0.00.24
3 Virtanen Aaro HU-46 8.31 0.00.41
4 Mattila Pyry KS 9.16 0.01.26
5 Nykänen Tomi LamSä 9.35 0.01.45
6 Arvela Oskari LS-37 10.28 0.02.38
7 Ojala Aaro KS 11.16 0.03.26

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Maasilta Aapo RaVa 9.55 0.00.00
2 Kuusela Otto RaVa 10.12 0.00.17
3 Gröhn Riku HU-46 10.16 0.00.21
4 Salo Kasperi PunKu 10.53 0.00.58
5 Pelkonen Oula RaVa 11.59 0.02.04
6 Perälä Eemeli PäijRa 13.42 0.03.47
7 Ojala Urho KS 14.52 0.04.57
8 Pelkonen Elias RaVa 15.21 0.05.26
9 Ketonen Juuso RaVa 16.37 0.06.42
10 Kurhinen Samuel RaVa 17.36 0.07.41
11 Virtanen Ilari HU-46 18.04 0.08.09
12 Taipale Pietari LS-37 18.29 0.08.34
13 Arvela Henri LS-37 19.22 0.09.27
14 Tähtinen Miska PäijRa 19.34 0.09.39
15 Passila Veeti HU-46 20.13 0.10.18
16 Mattila Lauri KS 20.52 0.10.57
Passila Miika HU-46 HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Patana Jenny HiKi 14.07 0.00.00 81.12 74.81
2 Andelin Sanna LaTa 14.11 0.00.04 79.73 73.53
3 Hyvärinen Emilia RaVa 15.13 0.01.06 73.38 67.67
4 Hietanen Pinja KS 15.29 0.01.22 71.19 65.65
5 Kiiskinen Kirsi AR 15.32 0.01.25 70.04 64.59
6 Tuokko Mari AR 15.33 0.01.26 69.04 63.67
7 Suutari Mirka KS 15.37 0.01.30 67.83 62.55
8 Väli-Klemelä Annamaria PR 16.18 0.02.11 64.11 59.12
9 Tahvanainen Anu LS-37 16.58 0.02.51 60.75 56.02
10 Pökälä Mona AR 18.43 0.04.36 54.30 50.08
11 Nykänen Sanna AR 21.39 0.07.32 46.28 42.68
Kirvesmies Lotta LS-37 HYL -
Julku Päivi KyS HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salo Mervi PunKu 19.41 0.00.00
2 Lahtinen Sanna LS-37 22.45 0.03.04

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sundqvist Sari LS-37 18.30 0.00.00 14.83
2 Aherto Mervi LS-37 19.52 0.01.22 13.12
3 Pitkänen Anni RaVa 23.58 0.05.28 10.30
4 Liikonen Sari RaVa 25.50 0.07.20 9.03

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Remahl Virpi LS-37 14.48 0.00.00 55.63 23.01
2 Dahlman Maarit RaVa 15.28 0.00.40 50.57 20.91
3 Hirvonen Leena AR 16.04 0.01.16 46.12 19.07
4 Hietanen Pia KS 17.26 0.02.38 40.14 16.60

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantalainen Anna-Lea LS-37 13.33 0.00.00 55.16
2 Einonen Päivi LS-37 14.27 0.00.54 50.43
3 Lamminpää Susanna HU-46 16.33 0.03.00 42.90
4 Kirvesmies Vuokko LS-37 17.08 0.03.35 40.35
5 Harju Leena LS-37 17.10 0.03.37 39.18
6 Lahtinen Terttu IHR 18.16 0.04.43 35.80
7 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 22.08 0.08.35 28.70

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Tuula HU-46 14.44 0.00.00 46.82 26.47
2 Montonen Outi IHR 15.16 0.00.32 43.49 24.59
3 Anttila Sisko LamSä 17.30 0.02.46 36.46 20.61
4 Hakkarainen Maria-Leena IHR 18.10 0.03.26 33.70 19.05
Räikkönen Anneli RaVa HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Purhonen Kaija HU-46 12.25 0.00.00 46.09 26.40
2 Andelin Tarja LaTa 14.03 0.01.38 39.21 22.46
3 Ahlqvist Kristiina Raus 15.10 0.02.45 34.91 19.99
4 Rinne Annikki HU-46 19.44 0.07.19 25.74 14.74
5 Kämäräinen Helena LS-37 22.16 0.09.51 21.85 12.51

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Dahlman Kaija RaVa 16.30 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tahvanainen Pirkko HU-46 18.59 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ruponen Petra RaVa 24.49 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hasu Outi Orient 15.13 0.00.00 42.74
2 Lindfelt Suvi LS-37 16.26 0.01.13 37.60
3 Suutari Tuuli KS 16.56 0.01.43 34.57
4 Ruponen Terhi RaVa 22.46 0.07.33 24.28

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Norrbacka Sanni HyRa 15.02 0.00.00 53.91 52.82
2 Pylvänäinen Henna KS 15.15 0.00.13 52.26 51.20
3 Hasu Iina Orient 15.20 0.00.18 51.10 50.06
4 Päivähonka Salla RaVa 17.44 0.02.42 43.42 42.54
5 Kantola Claudia LS-37 18.24 0.03.22 41.11 40.28
6 Pelkonen Roosa RaVa 18.39 0.03.37 39.84 39.03
7 Kalenius Camilla LS-37 19.36 0.04.34 37.22 36.46
8 Koljonen Annika HU-46 20.05 0.05.03 35.65 34.92
9 Tähtinen Tessa PäijRa 20.20 0.05.18 34.55 33.84
10 Sillansuo Mari HU-46 21.14 0.06.12 32.45 31.78

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mattila Elisa KS 8.48 0.00.00
2 Lohikainen Eveliina RaVa 9.31 0.00.43
3 Virolainen Sara KärKV 9.39 0.00.51
4 Karjalainen Mikaela PäijRa 9.40 0.00.52
5 Kolstela Hilla HU-46 10.03 0.01.15
6 Kuusela Aino RaVa 10.18 0.01.30
7 Taipale Anniina HU-46 11.10 0.02.22
8 Sundqvist Ida LS-37 11.19 0.02.31
9 Markkola Emmi KärKV 11.33 0.02.45
10 Riutto Emilia HU-46 12.16 0.03.28
11 Kopra Ella HU-46 12.39 0.03.51
12 Pirkkalainen Siiri HU-46 13.04 0.04.16
13 Kiljunen Elisa RaVa 14.26 0.05.38
14 Koljonen Erika HU-46 15.06 0.06.18
15 Kangas Roosa HU-46 15.47 0.06.59

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppainen Veera HU-46 10.40 0.00.00
2 Tiljander Venla HyRa 10.54 0.00.14
3 Kurhinen Anna RaVa 11.23 0.00.43
4 Lehtonen Maiju LS-37 12.40 0.02.00
5 Hyvärinen Anni RaVa 13.13 0.02.33
6 Selin Helena Katarina HU-46 13.42 0.03.02
7 Gröhn Ronja HU-46 14.25 0.03.45
8 Maasilta Lumi RaVa 15.21 0.04.41
9 Riutto Eerika HU-46 17.13 0.06.33
10 Vepsä Aino HU-46 18.51 0.08.11
11 Halme Olivia RaVa 19.45 0.09.05
12 Karttunen Lilia LS-37 20.43 0.10.03
13 Ketonen Jonna RaVa 27.01 0.16.21
Kiljunen Emmi RaVa HYL -