FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
TuplaSprintti 2014 aamupäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Morrison Ross RR 15.32 0.00.00 81.30 84.12
2 Takanen Lari VeVe 15.34 0.00.02 80.62 83.42
3 Jurvakainen Tuukka VaajTe 15.44 0.00.12 79.26 82.01
4 Taivainen Juho-Matti PelPo 15.49 0.00.17 78.34 81.07
5 Viholainen Eeli S-JKL 15.51 0.00.19 77.68 80.38
6 Rahkola Mikko OH 16.05 0.00.33 76.06 78.71
7 Huotari Lauri LS-37 16.10 0.00.38 75.18 77.79
8 Senttula Tuukka S-JKL 16.20 0.00.48 73.93 76.50
9 Vuorinen Lauri VeVe 16.29 0.00.57 72.78 75.31
10 Nurmiainen Aaro LappRi 16.45 0.01.13 71.15 73.62
11 Saikko Ville LappRi 16.48 0.01.16 70.47 72.92
12 Kuningas Janne LuuRa 16.51 0.01.19 69.79 72.22
13 Salo Markus PunKu 16.55 0.01.23 69.05 71.45
14 Hasu Topi Orient 17.13 0.01.41 67.39 69.73
15 Viholainen Joona S-JKL 17.21 0.01.49 66.42 68.72
16 Niskanen Teemu LS-37 17.50 0.02.18 64.17 66.40
17 Kapiainen Tomi RaKaS 18.17 0.02.45 62.16 64.32
18 Hytönen Harri RaVa 18.24 0.02.52 61.34 63.47
19 Perä Tapio RasKu 18.36 0.03.04 60.25 62.35
20 Maajärvi Matti LappRi 18.37 0.03.05 59.78 61.85
21 Matilainen Juha LS-37 18.45 0.03.13 58.93 60.98
22 Hirvonen Olli-Petteri RaVa 19.03 0.03.31 57.59 59.59
23 Kotola Mikko LS-37 21.39 0.06.07 50.31 52.06
24 Kauppi Ville LS-37 23.59 0.08.27 45.08 46.65
Aikio Santeri KEV HYL -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pöyhönen Simo Raus 31.40 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ristimäki Tapio Keihäs 20.32 0.00.00 42.18 40.20
2 Johansson Tuomas HS 20.56 0.00.24 38.27 36.47
3 Westerholm Oskari OJy 25.45 0.05.13 28.59 27.25
Vainio Mikko Koovee EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Leppänen Kristian LS-37 16.20 0.00.00 51.80 67.03
2 Kemppi Joni RR 16.22 0.00.02 50.14 64.88
3 Kaario Kimmo VaajTe 16.37 0.00.17 47.86 61.93
4 Liljeström Kimmo HS 18.31 0.02.11 41.58 53.80
5 Viero Jussi LaihLu 18.48 0.02.28 39.60 51.25
6 Hämäläinen Petri Pihkan 20.25 0.04.05 35.22 45.58

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Korhonen Jussi HlS 16.45 0.00.00 51.99 55.36
2 Gynther Kimmo IHR 16.52 0.00.07 50.77 54.06
3 Sundqvist Jari LS-37 17.19 0.00.34 48.61 51.76
4 Ray Tomas OK77 17.24 0.00.39 47.54 50.62
5 Nyman Jörgen Raseborg 18.44 0.01.59 43.39 46.20
6 Lindahl Anders AOK 19.45 0.03.00 40.42 43.03
7 Lohikainen Timo RaVa 20.01 0.03.16 39.15 41.69
8 Selin Tommy EsAk 21.35 0.04.50 35.64 37.95
9 Sippu Visa InkTe 23.27 0.06.42 32.18 34.27
10 Kuva Ari RaVa 25.17 0.08.32 29.28 31.17
Laakso Jarmo RR EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Väyrynen Timo KyS 16.52 0.00.00 43.38 46.16
2 Nummela Arto MU 16.56 0.00.04 42.28 44.99
3 Kiviniitty Jyrki HS 17.00 0.00.08 41.20 43.83
4 Tuomi Pertti AskU 17.06 0.00.14 40.04 42.60
5 Antikainen Jarmo MU 17.44 0.00.52 37.72 40.14
6 Ritakallio Timo Lynx 17.46 0.00.54 36.77 39.13
7 Hietanen Ari InkTe 18.41 0.01.49 34.13 36.31
8 Vuorinen Hannu KyS 19.50 0.02.58 31.36 33.37

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Malinen Jouko HS 15.15 0.00.00 55.59 54.82
2 Niemi Kari-Veli LappRi 15.30 0.00.15 53.67 52.93
3 Liukkonen Juha HiKi 17.06 0.01.51 47.71 47.06
4 Pellinen Jari AngA 17.53 0.02.38 44.74 44.12
5 Puustinen Tuomo Pihkan 18.44 0.03.29 41.86 41.28
6 Hakola Martti RiSu 18.57 0.03.42 40.54 39.98
7 Laaksonen Lasse SuSi 19.17 0.04.02 39.02 38.48
8 Toikkanen Jukka PorvU 19.30 0.04.15 37.77 37.25
9 Jurvakainen Jari S-JKL 19.39 0.04.24 36.67 36.16

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ylikoski Erkki KanSu 14.21 0.00.00 49.54 47.19
2 Saarinen Heikki MU 15.08 0.00.47 46.38 44.19
3 Ovaska Ari EE 17.11 0.02.50 40.33 38.42
4 Karhumäki Lauri Pihkan 18.00 0.03.39 38.01 36.21
5 Ruohoniemi Aimo EsAk 18.14 0.03.53 37.04 35.28
6 Ahlqvist Hannu Raus 18.21 0.04.00 36.32 34.60
7 Turunen Erkki SuSe 19.12 0.04.51 34.25 32.63
8 Rautanen Pauli JäPa 19.27 0.05.06 33.35 31.77
9 Terävä Seppo XYZ 19.55 0.05.34 32.12 30.60
10 Paikkala Jarmo Jyry 20.13 0.05.52 31.21 29.73
11 Nykänen Pentti Jyry 20.27 0.06.06 30.42 28.98
12 Vainio Markku T. Koovee 22.28 0.08.07 27.29 26.00
Kuikko Seppo VeVe KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sane Kari HS 14.19 0.00.00 44.72 46.65
2 Hyvönen Eero PorvU 15.47 0.01.28 39.80 41.52
3 Liitiäinen Reijo AOK 16.03 0.01.44 38.39 40.05
4 Eklund Rolf HS 16.27 0.02.08 36.73 38.32
5 Turku Vesa HS 16.53 0.02.34 35.07 36.59
6 Halkosaari Severi NiS 16.56 0.02.37 34.26 35.74
7 Parviainen Martti XYZ 17.18 0.02.59 32.84 34.26
8 Hotti Reino HS 17.47 0.03.28 31.27 32.63
Espo Matti KS KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rapakko Timo SuSi 13.39 0.00.00 46.09 50.05
2 Kanerva Unto Jyry 14.01 0.00.22 44.04 47.83
3 Kettunen Seppo Jyry 15.28 0.01.49 39.15 42.51
4 Torvikoski Jouko JäPa 15.41 0.02.02 37.86 41.11
5 Koivula Keijo HyRa 17.10 0.03.31 33.90 36.81
6 Laakso Raimo HaHa 17.59 0.04.20 31.71 34.43
7 Karvonen Raimo SuSi 18.30 0.04.51 30.18 32.77
8 Jylhä Keijo JRV 19.34 0.05.55 27.93 30.33
Rusko Heikki VaajTe HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salmi Tarmo JoKu 16.37 0.00.00
2 Väyrynen Heikki EsSu 24.40 0.08.03

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Brax Asko TP 25.54 0.00.00 38.30 38.61
2 Asikainen Ville XYZ 29.54 0.04.00 30.68 30.93
3 Pyökäri Antero RaPi 35.09 0.09.15 23.99 24.18

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tynys Joona KS 15.48 0.00.00 54.34 34.19
2 Lavikainen Lauri KyS 17.58 0.02.10 45.99 28.94
3 Koskenmäki Erno PorvU 18.24 0.02.36 43.16 27.16
4 Aikio Elmeri KEV 21.25 0.05.37 35.58 22.39
Ray Jonathan OK77 EIL -
Kuusela Iiro RaVa HYL -
Aikio Severi KEV EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Palmen Alvar EsSu 12.31 0.00.00 59.19 55.98
2 Pätäri Viljami KyS 13.30 0.00.59 54.13 51.20
3 Hirvonen Joni AR 13.41 0.01.10 52.67 49.81
4 Väyrynen Antti KyS 14.20 0.01.49 49.58 46.89
5 Klemola Saul RaKaS 14.47 0.02.16 47.39 44.81
6 Lampinen Aaro SKUusi 14.49 0.02.18 46.60 44.07
7 Pätäri Valtteri KyS 14.56 0.02.25 45.56 43.08
8 Kaario Otto S-JKL 15.06 0.02.35 44.38 41.98
9 Takanen Samu VeVe 15.44 0.03.13 41.96 39.68
10 Kaitola Lauri RasKe 16.24 0.03.53 39.63 37.48
11 Niemi Oskari LappRi 17.05 0.04.34 37.46 35.43
12 Rönkkö Jaan SKUusi 17.46 0.05.15 35.45 33.52
Koivisto Daniel KyS EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkilä Niklas KS 7.45 0.00.00
2 Koivuniemi Sakari RaN 8.07 0.00.22
3 Kuva Lassi RaVa 9.16 0.01.31
4 Kaario Arttu S-JKL 9.36 0.01.51
5 Kinnunen Valtteri MU 10.06 0.02.21
6 Vaenerberg Niko MU 10.13 0.02.28

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskenmäki Ilari PorvU 11.19 0.00.00
2 Takanen Aaro VeVe 12.32 0.01.13
3 Seppälä Santeri SKUusi 22.55 0.11.36

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Topias RR 7.49 0.00.00
2 Ojala Aaro KS 8.05 0.00.16
3 Salo Kasperi PunKu 9.07 0.01.18
3 Kuusela Otto RaVa 9.07 0.01.18
5 Paavola Eetu SKUusi 10.07 0.02.18
6 Suurnäkki Elias KS 10.56 0.03.07
7 Ristimäki Väinö Keihäs 11.26 0.03.37
8 Vaherlehto Eemi SKUusi 12.09 0.04.20
9 Koho Miika RR 12.59 0.05.10
10 Seppälä Sakari SKUusi 14.57 0.07.08
11 Aikio Valtteri KEV 15.11 0.07.22
Laakso Ilari RR EIL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salomäki Jaakko SKUusi 8.29 0.00.00
2 Ojala Urho KS 11.28 0.02.59
3 Kantola Karo LS-37 15.29 0.07.00
4 Oksanen Sauli RaVi 31.55 0.23.26

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niittynen Miia Koovee 15.06 0.00.00 80.11 85.52
2 Valonen Hanna RR 15.10 0.00.04 78.76 84.08
3 Andelin Sanna LaTa 15.51 0.00.45 74.41 79.43
4 Latva-Kiskola Piia RasKu 15.56 0.00.50 73.08 78.00
5 Rahkola Ella-Noora OH 16.20 0.01.14 70.36 75.11
6 Hietanen Pinja KS 16.30 0.01.24 68.73 73.37
7 Kohonen Maiju RaN 16.55 0.01.49 66.15 70.61
8 Jurvakainen Vuokko S-JKL 17.18 0.02.12 63.81 68.11
9 Karvonen Sara Lynx 17.20 0.02.14 62.81 67.05
10 Kivilaakso Anni Lynx 17.36 0.02.30 61.00 65.11
11 Hyyrynen Noora KS 17.52 0.02.46 59.24 63.24
12 Pensas Johanna LappRi 19.13 0.04.07 54.29 57.96
13 Mäkinen Sanni SalRe 26.25 0.11.19 38.92 41.55

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ristimäki Minna Keihäs 25.17 0.00.00
2 Nieminen Outi RR 26.39 0.01.22

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rouhiainen Meri PorvU 24.58 0.00.00 33.00 33.00
2 Franssila Hanna PorvU 30.48 0.05.50 24.74 24.74
3 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KS 31.42 0.06.44 22.09 22.09

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kemppi Johanna RR 20.34 0.00.00 59.72 27.50
2 Huusari Heidi InkTe 21.20 0.00.46 53.25 24.53
3 Laakso Sanna Hiisi 22.30 0.01.56 46.40 21.37

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laukkanen Marja KS 13.29 0.00.00
2 Kuva Anne RaVa 15.46 0.02.17

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hietanen Pia KS 15.59 0.00.00 54.50 33.00
2 Hagman Terése AOK 18.40 0.02.41 44.91 27.20
3 Hirvonen Leena AR 19.11 0.03.12 42.00 25.43
4 Kantanen Leena RaKaS 21.01 0.05.02 36.78 22.27
5 Villikka Sanna KyS 21.58 0.05.59 33.70 20.41

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sarkki Sirkka KeU 14.05 0.00.00 49.42 43.61
2 Juga Liisa KeU 14.26 0.00.21 46.41 40.96
3 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 16.18 0.02.13 39.50 34.85
4 Korhonen Eeva RaKaS 20.17 0.06.12 30.45 26.87
Shemeikka Taina HPV EIL -
Markki Outi EsSu HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Puromies Merja EsSu 16.11 0.00.00
2 Kairamo Kristiina HiKi 22.52 0.06.41
Leskinen Tiina Lynx EIL -
Kajaala-Ylikoski Helena KanSu HYL -
Liimatainen Raili RiSu HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Väyrynen Aino KyS 17.28 0.00.00 66.17 46.69
2 Hirvonen Milla RaVa 17.37 0.00.09 62.32 43.98
3 Rautasalo Essi KR 19.22 0.01.54 53.71 37.90
4 Väyrynen Anni KyS 21.46 0.04.18 45.13 31.84
Kauppinen Silja KR EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Andelin Tarja LaTa 15.02 0.00.00 46.80 45.83
2 Turku Kaija HS 15.19 0.00.17 44.55 43.64
3 Ahlqvist Kristiina Raus 17.50 0.02.48 37.08 36.32
4 Bergström Anneli EsSu 18.33 0.03.31 34.51 33.80
5 Karvonen Pirjo SuSi 19.41 0.04.39 31.45 30.80
6 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 25.29 0.10.27 23.47 22.98

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Malmsten Beatrice Lynx 18.07 0.00.00 39.61 47.02
2 Luoma Helena Pihkan 19.13 0.01.06 35.94 42.66
3 Ohramaa Tuula Jyry 20.26 0.02.19 32.48 38.56
4 Torp Tytti HS 20.56 0.02.49 30.42 36.11
5 Salmela Juulia RiSu 24.20 0.06.13 25.06 29.75

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvinen Tuulikki HS 23.37 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 17.38 0.00.00 40.27
2 Vehmanen Marjatta KeU 27.17 0.09.39 24.72
3 Brax Leena TP 28.12 0.10.34 22.66
4 Holopainen Kaarina KeU 44.54 0.27.16 13.44

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lahtinen Krista HS 12.46 0.00.00 48.81 26.40
2 Korhonen Julia RaKaS 15.45 0.02.59 37.58 20.33
3 Kaitola Iina RasKe 18.57 0.06.11 29.59 16.01
4 Rinne Sara KuortKu 19.38 0.06.52 26.98 14.59

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nummela Liinu MU 12.05 0.00.00 53.28 40.51
2 Viholainen Elisa S-JKL 13.23 0.01.18 45.70 34.74
3 Saalo Hanna-Mari SKUusi 14.20 0.02.15 40.43 30.73
4 Rautasalo Iina KR 17.24 0.05.19 31.45 23.91
Kantola Claudia LS-37 EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saalo Siiri SKUusi 9.05 0.00.00
2 Kuusela Aino RaVa 10.07 0.01.02
3 Pohjalainen Anni LoJa 10.16 0.01.11
4 Palmen Aino EsSu 11.16 0.02.11
5 Penttilä Anne HlS 11.55 0.02.50
6 Saalo Saara SKUusi 12.09 0.03.04

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karjalainen Mikaela PäijRa 9.34 0.00.00
2 Salomäki Eerika SKUusi 10.22 0.00.48
3 Ristimäki Aino Keihäs 11.01 0.01.27
4 Taipale Anniina HU-46 12.20 0.02.46
5 Lindahl Jannica AOK 12.33 0.02.59
6 Espo Elina KS 16.22 0.06.48

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kaitola Anna RasKe 11.43 0.00.00
2 Pohjalainen Emmi LoJa 12.09 0.00.26
3 Filppula Ella VaHa 12.10 0.00.27
4 Korhonen Minea MU 13.24 0.01.41
5 Oksanen Sanni RaVi 28.58 0.17.15

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Silva RR 11.28 0.00.00
2 Salo Kerttu PunKu 11.46 0.00.18
3 Pätäri Emilia KyS 14.40 0.03.12
4 Ristimäki Vieno Keihäs 19.28 0.08.00
5 Hasu Aino Orient 32.48 0.21.20