FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM Pitkä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Jonne VaajTe 1.02.06 0.00.00 94.54 94.77
2 Lakanen Jani VaajTe 1.03.20 0.01.14 91.63 91.85
3 Heinonen Samuel VaajTe 1.03.49 0.01.43 89.87 90.09
4 Huikko Petteri VaajTe 1.07.40 0.05.34 83.76 83.96
5 Anttonen Antti VaajTe 1.07.57 0.05.51 82.41 82.61
6 Jurvakainen Tuukka VaajTe 1.10.25 0.08.19 78.56 78.75
7 Pohjola Lauri S-JKL 1.13.59 0.11.53 73.86 74.04
8 Kautto Lasse VaajTe 1.17.17 0.15.11 69.83 70.00
9 Sivill Timo VaajTe 1.19.32 0.17.26 67.00 67.17
10 Truhponen Mikko SaPu 1.20.18 0.18.12 65.52 65.68
11 Alonen Matti S-JKL 1.23.52 0.21.46 61.93 62.08
12 Tölli Marko S-JKL 1.28.20 0.26.14 58.03 58.17
13 Kohvakka Heikki Kalske 1.30.29 0.28.23 55.90 56.04
14 Peltonen Topias IPR 1.52.40 0.50.34 44.29 44.40

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Joonas JRV 1.08.04 0.00.00 55.23 55.23
2 Sompi Jani JRV 1.10.14 0.02.10 52.53 52.53
3 Virkki Janne KeuKi 1.10.18 0.02.14 51.47 51.47
4 Hämäläinen Ari SaPu 1.14.04 0.06.00 47.90 47.90
5 Ronkainen Teemu JRV 1.22.08 0.14.04 42.34 42.34
6 Ketola Tarmo S-JKL 1.35.30 0.27.26 35.68 35.68
7 Lamminsivu Harri S-JKL 1.45.10 0.37.06 31.73 31.73
8 Valkonen Janne SaPu 1.48.26 0.40.22 30.12 30.12
9 Voutilainen Arto MuuRa 1.54.48 0.46.44 27.84 27.84

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turtinen Raimo SaPu 58.11 0.00.00 66.14 66.52
2 Pitkänen Marko JRV 1.01.12 0.03.01 62.20 62.56
3 Liuha Jari VaajTe 1.02.31 0.04.20 60.23 60.58
4 Lepo Mikko S-JKL 1.02.47 0.04.36 59.32 59.66
5 Kahelin Jouni VaajTe 1.06.27 0.08.16 55.43 55.75
6 Puttonen Jarmo VaajTe 1.07.55 0.09.44 53.62 53.93
7 Kuronen Tommi JRV 1.08.26 0.10.15 52.62 52.92
8 Komonen Atte S-JKL 1.09.56 0.11.45 50.90 51.19
9 Moisio Petri SaPu 1.11.37 0.13.26 49.13 49.41
10 Löfman Tomi S-JKL 1.11.51 0.13.40 48.39 48.67
11 Näpänkangas Mika S-JKL 1.12.26 0.14.15 47.43 47.71
12 Kaario Kimmo VaajTe 1.13.55 0.15.44 45.92 46.19
13 Vesisenaho Mikko LohiRa 1.15.15 0.17.04 44.56 44.82
14 Sorri Pietari VaajTe 1.16.48 0.18.37 43.13 43.38
Reiman Timo VaajTe KES -
Kettunen Heikki VaajTe EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holm Jari ViiSu 55.31 0.00.00 51.14 51.14
2 Tuomala Jyrki S-JKL 57.50 0.02.19 48.17 48.17
3 Leppämäki Tero ViiSu 1.00.58 0.05.27 44.82 44.82
4 Lehtonen Marko Hanka 1.09.11 0.13.40 38.73 38.73
5 Hakamäki Matti S-JKL 1.11.24 0.15.53 36.78 36.78
6 Ilmonen Matti IPR 1.13.27 0.17.56 35.03 35.03
7 Kohvakka Hannu Kalske 1.16.02 0.20.31 33.14 33.14
8 Mutka Jouni S-JKL 1.18.21 0.22.50 31.48 31.48
9 Jussila Jorma JRV 1.21.39 0.26.08 29.56 29.56
Järvenpää Esa S-JKL EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Pekka S-JKL 55.06 0.00.00 56.80 56.80
2 Kärkkäinen Panu JRV 58.04 0.02.58 52.55 52.55
3 Koponen Pekka LohiRa 1.10.57 0.15.51 41.91 41.91
4 Korhonen Hannu S-JKL 1.16.22 0.21.16 37.91 37.91
5 Häkkinen Olli-Pekka SaPu 1.17.20 0.22.14 36.43 36.43
6 Hirvensalo Jorma SaPu 1.24.53 0.29.47 32.26 32.26
7 Senttula Asko S-JKL 1.41.22 0.46.16 26.25 26.25

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helle Markku SaPu 54.45 0.00.00 51.23 51.13
1 Laitinen Seppo Kalske 54.45 0.00.00 51.23 51.13
3 Tolonen Juha Hanka 54.49 0.00.04 49.77 49.68
4 Särkkä Seppo VaajTe 58.39 0.03.54 45.87 45.78
5 Valkonen Pekka Kalske 1.01.23 0.06.38 43.20 43.12
6 Kässi Aapo UurU 1.02.45 0.08.00 41.65 41.57
7 Alakoski Markku S-JKL 1.02.50 0.08.05 40.99 40.91
8 Rajaniemi Vesa S-JKL 1.03.01 0.08.16 40.26 40.19
9 Turunen Juha ViPa 1.04.11 0.09.26 38.93 38.86
10 Kantanen Kari ViiSu 1.04.12 0.09.27 38.33 38.26
11 Salonen Hannu KonnU 1.06.12 0.11.27 36.59 36.52
12 Jurvakainen Jari S-JKL 1.16.03 0.21.18 31.35 31.29
Martikainen Ari KeuKi EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahti Jaakko S-JKL 48.54 0.00.00 42.18 42.18
2 Oksanen Risto SaPu 51.32 0.02.38 39.16 39.16
3 Rantapuska Seppo PetPe 52.42 0.03.48 37.46 37.46
4 Tarvonen Keijo Kalske 53.32 0.04.38 36.05 36.05
5 Kurittu Lassi S-JKL 59.08 0.10.14 31.89 31.89
6 Matilainen Jorma S-JKL 59.41 0.10.47 30.85 30.85
7 Myllyaho Lasse KeuKi 1.07.07 0.18.13 26.78 26.78
8 Jäntti Timo S-JKL 1.11.28 0.22.34 24.53 24.53

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turpeinen Timo VaajTe 42.54 0.00.00 45.77 45.77
2 Virtanen Matti ViPa 46.14 0.03.20 41.76 41.76
3 Lakanen Ensio VaajTe 47.21 0.04.27 40.08 40.08
4 Sompi Eero JRV 50.07 0.07.13 37.22 37.22
5 Ottelin Pekka JRV 55.26 0.12.32 33.06 33.06
6 Salonen Kauko ViPa 56.05 0.13.11 32.09 32.09
7 Linna Mikko S-JKL 1.00.41 0.17.47 29.12 29.12
8 Äikäs Esko TikSu 1.02.12 0.19.18 27.88 27.88
9 Karjalainen Reijo S-JKL 1.15.26 0.32.32 22.56 22.56
10 Valta Matti JRV 1.20.15 0.37.21 20.80 20.80

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rusko Heikki VaajTe 41.10 0.00.00 41.79 41.79
2 Tammela Seppo TikSu 50.29 0.09.19 33.73 33.73
3 Voutilainen Taisto IPR 52.12 0.11.02 32.30 32.30
4 Kulmala Antto KeuKi 56.51 0.15.41 29.35 29.35
5 Salo Jaakko SaPu 58.53 0.17.43 28.05 28.05
6 Lehtonen Matti SaRa 59.01 0.17.51 27.69 27.69
7 Puttonen Kalevi IPR 59.52 0.18.42 27.01 27.01
8 Kinnunen Ilpo RastiE4 1.03.22 0.22.12 25.25 25.25
9 Jakovlev Sulo SaRa 1.03.52 0.22.42 24.78 24.78
10 Saarinen Mikko KeuKi 1.04.40 0.23.30 24.21 24.21
11 Näkkilä Matti RastiE4 1.04.49 0.23.39 23.89 23.89
12 Helminen Pentti JRV 1.05.01 0.23.51 23.55 23.55
13 Paavilainen Arvo IPR 1.11.58 0.30.48 21.03 21.03
14 Mönttinen Erkki ViPa 2.02.47 1.21.37 12.19 12.19
Rantala Eino SaPu KES -
Mali Pentti LohiRa KES -
Jylhä Keijo JRV EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keskinen Matti TikSu 31.46 0.00.00 32.28 32.28
2 Nieminen Mauno ViiSu 32.48 0.01.02 30.48 30.48
3 Moisio Paavo SaPu 33.35 0.01.49 29.00 29.00
4 Häkkinen Tapani IPR 35.23 0.03.37 26.80 26.80
5 Valkonen Paavo Hanka 50.44 0.18.58 18.19 18.19
6 Rikkinen Kalevi SaPu 1.05.32 0.33.46 13.69 13.69
Tolonen Mauri SaRa KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppänen Kalle RastiE4 46.14 0.00.00
2 Rahm Väinö RastiE4 47.47 0.01.33
Enqvist Eino JRV EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Häkkinen Aapo SaPu 1.34.20 0.00.00
Häkkinen Kalle S-JKL KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylinen Juho JRV 53.29 0.00.00 54.93 53.89
2 Sormunen Roope RastiE4 1.04.07 0.10.38 44.44 43.60
3 Hannunen Otto S-JKL 1.07.41 0.14.12 40.80 40.03
4 Jurvakainen Atte S-JKL 1.11.58 0.18.29 37.15 36.44
5 Mörsky Matti KeuKi 1.14.07 0.20.38 34.88 34.22
Ilmonen Aleksi JRV KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sipiläinen Konsta S-JKL 46.42 0.00.00 48.49 47.92
2 Varis Henry RastiE4 52.27 0.05.45 39.94 39.47
3 Hyttinen Jaakko RastiE4 57.33 0.10.51 33.45 33.05
Inkilä Reetu KeuKi EIL -
Kaario Otto S-JKL EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kyrönlahti Tomi ViPa 25.16 0.00.00
2 Kaario Arttu S-JKL 29.52 0.04.36
3 Peltola Samuli KeuKi 31.32 0.06.16
4 Lappalainen Joona Hanka 37.35 0.12.19
5 Laitinen Joona Kalske 38.14 0.12.58
6 Mutka Aleksi S-JKL 38.58 0.13.42
7 Kulmala Topias KeuKi 48.56 0.23.40

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ronkainen Aarni JRV 16.06 0.00.00
2 Leppämäki Anton ViiSu 22.33 0.06.27
3 Manni Aapo SaPu 28.49 0.12.43
4 Lahtinen Oskari KeuKi 31.55 0.15.49
5 Sippo Matias Kalske 36.10 0.20.04
6 Sammalisto Aatu S-JKL 36.14 0.20.08
Aho Miska Kalske HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ronkainen Elias JRV 14.34 0.00.00
2 Nurminen Hannes JRV 14.47 0.00.13
3 Kilpeläinen Pyry S-JKL 17.00 0.02.26
4 Peltola Tuomas KeuKi 17.18 0.02.44
5 Sorri Sisu S-JKL 18.05 0.03.31
6 Peltola Konsta KeuKi 19.25 0.04.51
6 Karjalainen Anttijussi S-JKL 19.25 0.04.51
8 Liuha Otto IPR 19.29 0.04.55
9 Aarrejoki Elmeri S-JKL 20.17 0.05.43
10 Mörsky Juho RastiE4 20.47 0.06.13
11 Kahelin Janne S-JKL 22.42 0.08.08
12 Liuha Matias IPR 23.24 0.08.50
13 Lakanen Lauri S-JKL 28.45 0.14.11
14 Lilja Teemu S-JKL 32.07 0.17.33
15 Sivill Tommi S-JKL 34.29 0.19.55
16 Manni Antti SaPu 42.38 0.28.04
17 Näpänkangas Olli S-JKL 44.16 0.29.42
18 Häkkinen Jasper SaPu 45.10 0.30.36
19 Jäntti Jimi S-JKL 45.39 0.31.05
Inkilä Aapo KeuKi EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttonen Sari KeuKi 54.04 0.00.00 59.85 59.40
2 Huuskonen Taija JRV 58.04 0.04.00 52.94 52.54
3 Rantanen Merja JRV 1.01.39 0.07.35 47.24 46.88
4 Laitinen Tiina Kalske 1.19.57 0.25.53 34.40 34.14
Taini Mia JRV EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantanen Maaret JRV 53.22 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäki Nina JRV 50.59 0.00.00 29.60 27.19
2 Kaario Katja S-JKL 1.02.29 0.11.30 22.34 20.52
3 Oksanen Anu SaPu 1.22.36 0.31.37 15.53 14.27

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ilmonen Kirsi IPR 44.33 0.00.00 51.77 51.77
2 Lepo Tarja S-JKL 49.36 0.05.03 45.62 45.62
3 Tervonen Tarja IPR 54.52 0.10.19 40.46 40.46
4 Kahelin Anne S-JKL 56.39 0.12.06 38.42 38.42
5 Sippo Leena Kalske 58.10 0.13.37 36.67 36.67
6 Valkonen Virpi Kalske 1.01.37 0.17.04 33.92 33.92
7 Pakkala Pigga S-JKL 1.02.13 0.17.40 32.90 32.90
8 Turtinen Mari SaPu 1.03.23 0.18.50 31.61 31.61
9 Aho Tuija Kalske 1.20.35 0.36.02 24.33 24.33

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kärkkäinen Tarja JRV 56.01 0.00.00
Kankaanranta Marja Hanka EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kihlström Kirsi Hanka 36.18 0.00.00 55.39 55.39
2 Mutka Leena S-JKL 42.09 0.05.51 44.13 44.13
3 Raatikainen Päivi LohiRa 44.14 0.07.56 38.64 38.64

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvärinen Vappu SaPu 49.13 0.00.00 46.86 46.86
2 Ikonen Sinikka SaPu 57.59 0.08.46 36.80 36.80
3 Jäntti Kerttu S-JKL 1.07.48 0.18.35 28.92 28.92

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka SaPu 36.53 0.00.00 41.69 41.69
2 Valkonen Pirjo Hanka 39.15 0.02.22 37.22 37.22
3 Pitkänen Eila JRV 41.03 0.04.10 33.71 33.71
Rantala Tarja SaPu KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liuha Tuulikki S-JKL 44.11 0.00.00

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Sole JRV 1.01.46 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kantanen Milla ViiSu 1.28.23 0.00.00
Pusa Sanna KeuKi EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puikkonen Janika S-JKL 48.17 0.00.00 56.49 54.14
2 Hannunen OIga S-JKL 1.07.29 0.19.12 37.39 35.83
3 Raivio Venla-Lyydia S-JKL 1.32.35 0.44.18 25.04 24.00
Inkilä Anni KeuKi EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klemettinen Veera S-JKL 28.57 0.00.00 45.83 44.36
2 Kovanen Maiju S-JKL 39.51 0.10.54 32.30 31.26
3 Sippo Emma Kalske 49.54 0.20.57 25.00 24.19
4 Kauppinen Johanna SaPu 58.32 0.29.35 20.63 19.97
5 Kilpeläinen Pihla S-JKL 1.01.08 0.32.11 19.10 18.49
6 Myöhänen Hilma IPR 1.41.01 1.12.04 11.16 10.81

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Klemettinen Kaisa S-JKL 27.19 0.00.00
2 Kilpeläinen Paju S-JKL 34.10 0.06.51
3 Voutilainen Viivi JRV 35.09 0.07.50
4 Pitkänen Hilla JRV 35.20 0.08.01
5 Kovanen Anu S-JKL 39.37 0.12.18
6 Heinänen Sanni SaPu 46.10 0.18.51
7 Aho Marika Kalske 46.37 0.19.18
8 Holm Peppiina ViiSu 50.48 0.23.29
9 Lehtonen Ellanoora SaPu 1.07.13 0.39.54
Kokkinen Ella JRV EIL -
Nurminen Inka JRV EIL -
Penttinen Sanni SaPu HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppäsalmi Sara KeuKi 18.01 0.00.00
2 Lilja Riikka S-JKL 18.47 0.00.46
3 Näpänkangas Elsa S-JKL 20.10 0.02.09
4 Leppämäki Elsa ViiSu 23.06 0.05.05
5 Karjalainen Venla-Linnea S-JKL 25.13 0.07.12
6 Keurulainen Siiri RastiE4 25.35 0.07.34
7 Rasimus Siiri S-JKL 25.44 0.07.43
8 Kilpeläinen Pinja S-JKL 27.43 0.09.42
Inkilä Maija KeuKi EIL -
Sorri Sara S-JKL KES -
Tuomala Miina-Maria S-JKL EIL -
Pitkänen Helmi JRV EIL -
Kerkkonen Aada JRV EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lilja Liisa S-JKL 18.23 0.00.00
2 Kaario Saara S-JKL 21.14 0.02.51
3 Holm Lottaliina ViiSu 26.12 0.07.49
4 Mäkelä Venla SaPu 27.50 0.09.27
5 Häkkinen Heidi S-JKL 32.07 0.13.44
6 Heinänen Henna SaPu 47.51 0.29.28
Taini Elli JRV EIL -
Pimiä Tilda SaPu EIL -
Nyrönen Venla SaPu EIL -
Lepo Veera S-JKL EIL -