FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Decens-iltapika
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kymäläinen Severi TP 31.12 0.00.00 83.93 87.12
2 Huila Joona Hiisi 34.24 0.03.12 75.24 78.11
3 Linnainmaa Lauri HiKi 36.00 0.04.48 71.06 73.76
4 Saarinen Timo TP 39.08 0.07.56 64.60 67.06
5 Lassila Ari-Pekka Koovee 40.24 0.09.12 61.82 64.18
6 Ruohola Aaro MSParma 40.51 0.09.39 60.40 62.70
7 Kokkila Ville EsSu 41.45 0.10.33 58.38 60.60
8 Kurkela Mikko Koovee 42.17 0.11.05 56.93 59.09
9 Seppänen Jukka-Pekka HiKi 44.00 0.12.48 54.02 56.08
10 Sipilä Mikko KangSK 47.54 0.16.42 48.99 50.85
11 Nuuttila Lauri KangSK 47.57 0.16.45 48.31 50.15
12 Nurmo Mika PunKu 48.28 0.17.16 47.17 48.97
13 Liuha Jarkko KangSK 53.56 0.22.44 41.83 43.42
14 Vennelä Nuutti KangSK 1.13.44 0.42.32 30.19 31.34
Sainio Santeri KangSK EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Annila Petri Koovee 38.15 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ikävalko Petri KangSK 29.59 0.00.00 63.06 62.42
2 Joensivu Janne VaHa 32.34 0.02.35 57.18 56.61
3 Lassila Juha VetU 32.42 0.02.43 56.08 55.52
4 Mäkinen Tuomas KanSu 35.54 0.05.55 50.29 49.79
5 Räty Harri HiKi 36.15 0.06.16 49.03 48.53
6 Niemenmaa Jari IkNV 39.40 0.09.41 44.09 43.64
7 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 41.28 0.11.29 41.49 41.07
8 Toivo Marko LLuja 48.59 0.19.00 34.54 34.20
9 Collander Tomi SuosmSa 55.26 0.25.27 30.01 29.71
10 Alanen Jussi LLuja 1.19.37 0.49.38 20.54 20.33
Saarinen Samuli RaN HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinnari Tuomas TP 40.50 0.00.00 33.82 33.06
2 Hämäläinen Esa KanSu 41.03 0.00.13 32.38 31.65
3 Teerikoski Petri LLuja 45.18 0.04.28 28.20 27.56
4 Vainio Mikko Koovee 45.31 0.04.41 26.93 26.32
Hiltunen Matti HlT KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lappalainen Jari RasKa 29.08 0.00.00 54.39 52.04
2 Mäkelä Vesa RasKa 33.12 0.04.04 46.54 44.53
3 Kuusinen Petri TP 35.12 0.06.04 42.77 40.92
4 Ojala Jari PirHi 39.45 0.10.37 36.87 35.28
5 Nietosjärvi Tommi Pihkan 47.31 0.18.23 30.01 28.72
6 Ritvanen Paavo Pihkan 56.08 0.27.00 24.70 23.63
Silfverhuth Olli-Pekka TP KES -
Anttonen Mikael KaRa EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hokkanen Arto TarpSu 36.21 0.00.00 38.11 37.61
2 Skog Jouko Koovee 39.29 0.03.08 33.33 32.90
3 Oksanen Jukka RasKa 43.27 0.07.06 28.70 28.32
4 Sinkkonen Juha Rasti88 45.25 0.09.04 25.93 25.59

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aalto Aimo RaN 28.39 0.00.00 51.92 52.77
2 Nyholm Thomas Trian 29.27 0.00.48 49.67 50.48
3 Harju Juha-Pekka TP 29.30 0.00.51 48.74 49.54
4 Kallio Jukka TP 31.11 0.02.32 45.32 46.06
5 Virtanen Markku LamSä 31.34 0.02.55 43.98 44.70
6 Asikainen Timo Hiisi 38.16 0.09.37 35.63 36.21
7 Toivonen Jari EE 39.14 0.10.35 34.12 34.68
8 Arki Hannu TuMe 40.23 0.11.44 32.54 33.07
9 Lanne Vesa Hiisi 40.42 0.12.03 31.68 32.19
10 Syrjänen Jukka Koovee 54.43 0.26.04 23.11 23.48

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toivonen Esa TarpSu 26.39 0.00.00 46.82 49.01
2 Valtanen Simo HinnYr 27.05 0.00.26 45.64 47.77
3 Ritanotko Markku TuMe 29.56 0.03.17 40.90 42.81
4 Kiiskinen Arto TP 30.18 0.03.39 40.02 41.89
5 Nummi Esko PunKu 30.39 0.04.00 39.19 41.01
6 Helle Markku SaPu 34.18 0.07.39 34.67 36.29
7 Lehtovirta Timo RasKa 35.01 0.08.22 33.63 35.20
8 Nieminen Tapio JRV 35.47 0.09.08 32.58 34.10
9 Laine Esa KauPo 47.41 0.21.02 24.21 25.34
10 Koski Harri TarpSu 50.22 0.23.43 22.68 23.74
11 Kuusela Pentti PunKu 50.59 0.24.20 22.18 23.21
12 Hirvelä Reijo SuosmSa 51.32 0.24.53 21.72 22.73
13 Nurminen Hannu Hiisi 52.39 0.26.00 21.03 22.01
14 Eskola Mikko Koovee 53.44 0.27.05 20.39 21.34
Vehmaa Hannu EE HYL -
Koskialho Jouko EuVe HYL -
Lepistö Heikki OrPo KES -
Laakso Antero SuosmSa EIL -
Hanttu Ari RaN EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylikoski Erkki KanSu 32.53 0.00.00 45.20 45.66
2 Hongisto Keijo LoJa 34.22 0.01.29 42.94 43.38
3 Haataja Kari EE 36.30 0.03.37 40.14 40.55
4 Laine Jaakko HS 37.25 0.04.32 38.87 39.27
5 Helkkula Rauli TuMe 38.28 0.05.35 37.53 37.92
6 Eklund Ralf RaLu 39.22 0.06.29 36.41 36.78
7 Lavikainen Jussi KangSK 41.37 0.08.44 34.18 34.53
8 Virtanen Jorma Hiisi 42.39 0.09.46 33.10 33.44
9 Suominen Risto SuSi 43.37 0.10.44 32.13 32.46
10 Hakanen Kai ValSu 44.14 0.11.21 31.44 31.76
11 Huikkola Markku KangSK 44.37 0.11.44 30.93 31.25
12 Haarajoki Matti TP 44.49 0.11.56 30.56 30.87
13 Rasmus Reijo TarpSu 46.06 0.13.13 29.48 29.78
14 Rajala Olavi KanSu 48.34 0.15.41 27.76 28.04
15 Lahtonen Tapio TP 49.16 0.16.23 27.15 27.43
16 Ilmakunnas Pekka Pihkan 50.25 0.17.32 26.32 26.59
17 Järvistö Pertti SiikSi 54.05 0.21.12 24.34 24.59
18 Pusa Raimo OrPo 1.02.56 0.30.03 20.75 20.96
19 Koskinen Timo VaHa 1.10.50 0.37.57 18.28 18.47
Vainio Markku T. Koovee KES -
Ritala Ola EE HYL -
Harju Hannu JäPa KES -
Turpeinen Timo VaajTe EIL -
Nieminen Pertti RR EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiitola Tero RasKa 27.27 0.00.00 33.14 31.50
2 Moisio Kalevi TuS 30.22 0.02.55 29.54 28.09
3 Hämäläinen Pentti KanSu 32.46 0.05.19 27.00 25.67
4 Kärkkäinen Antero RaLu 33.15 0.05.48 26.24 24.94
5 Hahto Matti OrPo 34.51 0.07.24 24.68 23.46
6 Hartman Pertti RaN 36.59 0.09.32 22.92 21.79
7 Heino Kalle EE 40.51 0.13.24 20.44 19.44
8 Jylhä Keijo JRV 44.48 0.17.21 18.37 17.46
9 Valta Matti JRV 52.41 0.25.14 15.38 14.62
Mäki Pentti RasKa KES -
Kotikoski Juhani TP KES -
Koivisto Pentti TP KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Heikki EE 37.26 0.00.00 32.36 32.04
2 Rosenqvist Onni SuosmSa 42.45 0.05.19 27.73 27.46
3 Saario Pentti LoJa 43.38 0.06.12 26.57 26.31
4 Nurmi Pekka RaLu 46.47 0.09.21 24.23 23.99
5 Kuusisto Kalevi HlT 1.25.12 0.47.46 13.00 12.87
Paavola Seppo EE HYL -
Laurikkala Jukka TP HYL -
Aronen Osmo RasKa HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Uotila Ulrika KangSK 35.43 0.00.00 89.94 87.79
2 Oksanen Maiju KangSK 35.57 0.00.14 88.40 86.28
3 Eerola Lotta TP 38.46 0.03.03 81.09 79.15
4 Liuha Riina KangSK 39.18 0.03.35 79.11 77.22
5 Niva Sara Pohjant 42.08 0.06.25 72.97 71.23
6 Hirvonen Milla TP 44.47 0.09.04 67.89 66.26
7 Kuusela Tuija RasKa 46.18 0.10.35 64.92 63.37
8 Ojala Jenny RasKa 47.30 0.11.47 62.56 61.06
9 Ritanotko Johanna TP 49.25 0.13.42 59.43 58.01
10 Siivonen Hanna-Mari Koovee 49.57 0.14.14 58.11 56.72
11 Isolähteenmäki Pia HS 53.28 0.17.45 53.64 52.36
12 Aaltonen Milla IkNV 53.52 0.18.09 52.61 51.35
13 Valve Reeta TP 1.02.12 0.26.29 45.01 43.93
14 Nurmo Katariina PunKu 1.09.00 0.33.17 40.07 39.11
Joensivu Inka RasKa KES -
Koskinen Adveliina KyRa EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lax Sara VetU 36.23 0.00.00 66.06 62.55
2 Teerikoski Kaisa LLuja 43.47 0.07.24 50.78 48.08
3 Liuha Elina RaN 50.54 0.14.31 40.14 38.01

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laakso Sanna Hiisi 44.14 0.00.00
2 Pyhtilä Kristiina KyRa 51.02 0.06.48
Nissinen Katariina TP EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vallin Kaisa EE 41.41 0.00.00
2 Kela Sanna-Maija TP 1.42.17 1.00.36
Naskali Liisa KyRa HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yli-Sipilä Kati LLuja 33.25 0.00.00
2 Haapamäki Jatta Eräp 41.28 0.08.03

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Anne AngA 28.06 0.00.00 41.86 39.42
2 Kontturi Liisa YKV 35.36 0.07.30 31.39 29.56
3 Oksanen Kristiina IkNV 49.39 0.21.33 21.32 20.08
Mäkelä Tiina RaTU KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 27.06 0.00.00 56.25 54.76
2 Aalto Pirjo RaN 30.57 0.03.51 48.51 47.23
3 Nyholm Satu RaN 31.30 0.04.24 46.94 45.70
4 Kokkila Marita EsSu 32.36 0.05.30 44.65 43.47
5 Toivonen Merja EE 37.41 0.10.35 38.02 37.02
6 Kankaanpää Tarja KauWi 39.54 0.12.48 35.34 34.40
7 Luovula Pia SuosmSa 40.32 0.13.26 34.22 33.32
8 Mäkelä Anja HyRa 44.31 0.17.25 30.65 29.84
9 Ilmakunnas Seija Pihkan 45.01 0.17.55 29.80 29.01
10 Kuusela Pirjo PunKu 45.59 0.18.53 28.67 27.92
11 Sulavuori Eija TuMe 1.00.53 0.33.47 21.28 20.72

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juura Maarit KanSu 32.18 0.00.00 45.74 45.46
2 Koskialho Elisabeth EuVe 33.46 0.01.28 42.66 42.39
3 Virtanen Marjo Hiisi 40.16 0.07.58 34.86 34.64
4 Lavikainen Pirjo KangSK 40.42 0.08.24 33.58 33.37
5 Nurminen Aila Hiisi 41.44 0.09.26 31.86 31.66
6 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 47.54 0.15.36 26.99 26.82
Kiiskinen Gunnevi TP KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Raija RaLu 37.27 0.00.00 35.68 35.37
2 Tienari Pauliina RaHa 43.20 0.05.53 30.07 29.80
3 Koskinen Marja-Terttu VaHa 45.25 0.07.58 27.95 27.71
4 Kirkkala Aino SuosmSa 47.50 0.10.23 25.84 25.61
5 Ruusunen Marja-Liisa EE 58.05 0.20.38 20.71 20.52
6 Törrö Maria-Leena VaHa 1.02.02 0.24.35 18.85 18.68
Kohijoki Liisa PunKu KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmo Pauliina PunKu 56.24 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmo Olavi PunKu 33.07 0.00.00
2 Teerikoski Pyry LLuja 57.55 0.24.48

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salonen Heidi JRV 25.24 0.00.00 59.71 52.96
2 Naskali Johanna KyRa 31.20 0.05.56 47.19 41.86
3 Niemelä Sania KyRa 36.15 0.10.51 39.75 35.25
4 Pyhtilä Neea KyRa 37.28 0.12.04 37.44 33.21
5 Oksa Siiri RasKa 39.01 0.13.37 34.99 31.03
6 Määttänen Stella RasKa 44.59 0.19.35 29.50 26.17
Liuha Vilma KangSK HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Siivonen Eero Koovee 22.56 0.00.00

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oksa Jenni RasKa 26.46 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kangassalo Sisu KyRa 20.29 0.00.00
Liuha Eino KangSK EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pyhtilä Vilma KyRa 11.26 0.00.00
2 Saarinen Taimi TP 16.41 0.05.15
3 Siivonen Anni Koovee 33.19 0.21.53

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Närvä Mikko EKU 15.51 0.00.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hiltunen Helka HlT 15.27 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lähteenmäki Pyry TuS 11.43 0.00.00
2 Nissinen Akseli TP 11.52 0.00.09
3 Koota Niilo KyRa 14.23 0.02.40

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Siivonen Aino Koovee 12.47 0.00.00
2 Liuha Aino KangSK 13.10 0.00.23
3 Juntunen Vilma TP 13.27 0.00.40
4 Pyhtilä Miina KyRa 17.03 0.04.16
5 Koota Aino KyRa 18.37 0.05.50
6 Närvä Aino EKU 19.50 0.07.03
7 Toivo Elsa LLuja 20.36 0.07.49
8 Vainiomäki Silvia Pihkan 27.25 0.14.38