FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
54. Kainuun Rastiviikko, Luhtakangas, 2. osakilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvikallio Joni Koovee 58.46 0.00.00 90.28 93.74
2 Heinaro Einari HS 1.00.53 0.02.07 86.72 90.04
3 Asikainen Aaro KR 1.01.58 0.03.12 84.79 88.03
4 Anjala Topi LS-37 1.02.55 0.04.09 83.10 86.28
5 Tonder Aapo KR 1.04.04 0.05.18 81.21 84.32
6 Huikko Petteri LS-37 1.04.26 0.05.40 80.35 83.42
7 Ekström Niklas MSParma 1.04.51 0.06.05 79.44 82.48
8 Mertanen Simo LappRi 1.04.55 0.06.09 78.96 81.98
9 Silvennoinen Oskari KR 1.05.40 0.06.54 77.67 80.64
10 Hyvönen Pekka AngA 1.06.03 0.07.17 76.83 79.77
11 Sopo Aleksi Navi 1.06.20 0.07.34 76.11 79.02
12 Gabitov Rinat EsSu 1.06.54 0.08.08 75.08 77.96
13 Pajunen Jere KR 1.07.29 0.08.43 74.05 76.89
14 Koivumäki Olli LapVi 1.09.17 0.10.31 71.76 74.51
15 Lakanen Jonne LappRi 1.09.55 0.11.09 70.74 73.45
16 Viippola Aapo OuTa 1.10.11 0.11.25 70.11 72.79
17 Saarela Ville-Petteri KemU 1.11.00 0.12.14 68.94 71.58
18 Salmenoja Samuli MSParma 1.11.52 0.13.06 67.75 70.34
19 Kronberg Christian Femman 1.11.56 0.13.10 67.33 69.91
20 Pitkänen Jonne S-JKL 1.12.13 0.13.27 66.71 69.26
21 Kautto Lasse VaajTe 1.12.31 0.13.45 66.08 68.61
22 Kinni Juho TP 1.12.43 0.13.57 65.55 68.06
23 Elo Markku AngA 1.14.38 0.15.52 63.52 65.95
24 Joensuu Timo VaajTe 1.15.37 0.16.51 62.35 64.74
25 Koirikivi Riku Pohjant 1.18.21 0.19.35 59.85 62.14
26 Laitamäki Wille MSParma 1.21.38 0.22.52 57.13 59.32
27 Kronberg Patrick Femman 1.30.39 0.31.53 51.16 53.12
28 Rautio Mikael EsSu 1.37.11 0.38.25 47.46 49.28
29 Kuutti Veli-Pekka EsAk 1.50.52 0.52.06 41.37 42.95
30 Barnett Andrew IkNV 1.53.51 0.55.05 40.06 41.59
Vaismaa Lassi HS KES -
Liukkonen Matti RR KES -

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttonen Sari Pohjant 47.30 0.00.00 89.59 91.15
2 Kauppi Minna LS-37 47.45 0.00.15 88.16 89.70
3 Tuomisto Anu NOR 48.10 0.00.40 86.45 87.96
4 Silvennoinen Siiri KR 49.57 0.02.27 82.46 83.89
5 Laaksoviita Veera KR 50.26 0.02.56 80.76 82.17
6 Kaskinen Mira RasKa 50.51 0.03.21 79.20 80.58
7 Heittola Satu S-JKL 53.04 0.05.34 75.04 76.34
8 Pylvänäinen Henna KS 54.29 0.06.59 72.25 73.50
9 Heittola Suvi RasKa 55.29 0.07.59 70.12 71.34
10 Väänänen Mari KR 57.45 0.10.15 66.58 67.74
11 Mononen Hanna KR 59.09 0.11.39 64.23 65.35
12 Elo Sanni AngA 59.34 0.12.04 63.02 64.12
13 Hirvonen Ella KeKaRa 1.03.10 0.15.40 58.71 59.73
14 Turkka Saara KS 1.03.18 0.15.48 57.86 58.87
15 Tuomisto Satu RaJu 1.12.18 0.24.48 50.03 50.90

Sarja H20E
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtala Alex PIF 51.31 0.00.00

Sarja H18E
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malinen Vinski Navi 48.00 0.00.00 72.36 70.02
2 Jussinmäki Pietari LapVi 50.41 0.02.41 67.79 65.60
3 Rannila Oskari LapVi 51.43 0.03.43 65.72 63.59
4 Noponen Juho EsSu 52.58 0.04.58 63.47 61.41
5 Sivonen Miro TP 53.04 0.05.04 62.65 60.62
6 Niemelä Paavo Pohjant 55.06 0.07.06 59.66 57.73
7 Simola Jere Koovee 58.31 0.10.31 55.54 53.74
8 Nikkinen Hannes HiKi 59.19 0.11.19 54.16 52.41
9 Rautio Daniel EsSu 1.02.22 0.14.22 50.92 49.27
10 Gretschel Eino KEV 1.03.03 0.15.03 49.77 48.17
11 Heikkinen Otso SoJy 1.07.56 0.19.56 45.65 44.17
12 Salonen Onni SoJy 1.11.57 0.23.57 42.58 41.21
13 Korento Benjamin OK77 1.13.57 0.25.57 40.93 39.61
14 Hoikka Osku SoJy 1.26.34 0.38.34 34.53 33.42
15 Ylihärsilä Roni AlahKi 1.38.10 0.50.10 30.07 29.10

Sarja H16E
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivill Tommi S-JKL 40.28 0.00.00 62.18 59.11
2 Mourujärvi Jonne RR 40.59 0.00.31 61.10 58.08
3 Sorsa Eero SoJy 41.29 0.01.01 60.07 57.10
4 Hirvilahti Joona VeVe 41.31 0.01.03 59.73 56.77
5 Pesu Akseli TP 44.26 0.03.58 55.54 52.79
6 Nurminen Jonne JRV 44.53 0.04.25 54.71 52.00
7 Jussinmäki Iisakki LapVi 44.54 0.04.26 54.42 51.72
8 Hölsö Aaro RaJu 45.09 0.04.41 53.85 51.18
9 Kavonius Atte HiKi 45.41 0.05.13 52.95 50.33
10 Kuronen Aapo JRV 45.42 0.05.14 52.66 50.06
11 Heino Veikka Pohjant 48.08 0.07.40 49.75 47.29
12 Hellstedt Oliver Lynx 49.58 0.09.30 47.68 45.32
13 Kovanen Sauli S-JKL 49.59 0.09.31 47.42 45.07
14 Friman Eemeli HyRa 50.47 0.10.19 46.43 44.14
15 Pinta Leevi Koovee 51.12 0.10.44 45.82 43.55
16 Oja Lauri LapVi 51.24 0.10.56 45.40 43.16
17 Karjalainen Samuli JRV 51.34 0.11.06 45.02 42.79
18 Syväterä Sampo TP 51.42 0.11.14 44.67 42.46
19 Kallioniemi Justus RaLu 52.16 0.11.48 43.95 41.78
20 Lautamäki Topias MSParma 52.45 0.12.17 43.32 41.17
21 Hakkarainen Oskari SoJy 53.53 0.13.25 42.18 40.09
22 Wikblom Melker Minken 54.27 0.13.59 41.52 39.46
23 Heikkinen Altti SoJy 54.45 0.14.17 41.07 39.04
24 Takanen Eetu VeVe 55.05 0.14.37 40.60 38.59
25 Löfbacka Atte KPV 55.06 0.14.38 40.37 38.37
26 Kemppainen Aarne EsSu 56.25 0.15.57 39.21 37.27
27 Ala-Honkola Akseli LapVi 58.26 0.17.58 37.65 35.78
28 Hahto Vili Pihkan 59.05 0.18.37 37.03 35.19
29 Kinnari Unto KarjUra 59.52 0.19.24 36.34 34.54
30 Ojalainen Matias SKVuoksi 1.06.23 0.25.55 32.59 30.97
31 Gil Aguilar Yeray S-JKL 1.09.06 0.28.38 31.13 29.59
32 Malmström Kaapo RR 1.17.27 0.36.59 27.62 26.25

Sarja D20E
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Ida VeVe 37.46 0.00.00 79.49 74.91
2 Karppinen Inari EsSu 40.32 0.02.46 72.96 68.75
3 Lauri Silja OH 42.54 0.05.08 67.88 63.97
4 Ojanaho Ansa-Lotta OH 43.48 0.06.02 65.46 61.69
5 Hietala Emmi LapVi 47.15 0.09.29 59.73 56.28
6 Hoskari Maria RasKa 47.22 0.09.36 58.63 55.25
7 Karjalainen Venla-Linnea S-JKL 48.18 0.10.32 56.56 53.30
8 Kytäjä Nea VaHa 50.09 0.12.23 53.58 50.49
9 Linnainmaa Katja KangSK 52.43 0.14.57 50.12 47.23
10 Kangasaho Aino KuoSu 55.54 0.18.08 46.46 43.78
11 Jussinmäki Tuulia S-JKL 1.02.27 0.24.41 40.86 38.51

Sarja D18E
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virkajärvi Heta JRV 41.05 0.00.00 66.85 64.95
2 Lillqvist Isabella TP 42.32 0.01.27 64.17 62.35
3 Heikkinen Roosa VeVe 42.56 0.01.51 63.17 61.38
4 Sikkilä Peppi LapVi 43.13 0.02.08 62.36 60.59
5 Hyytiäinen Miina KS 43.20 0.02.15 61.79 60.04
6 Ekström Lotte-Line MSParma 46.01 0.04.56 57.82 56.18
7 Pirilä Elisa MSParma 48.01 0.06.56 55.05 53.49
8 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 49.56 0.08.51 52.59 51.10
9 Nikkinen Saana HiKi 50.52 0.09.47 51.29 49.84
10 Näsi Minea RaJu 51.32 0.10.27 50.29 48.87
11 Hanhijärvi Maijukka EsAk 51.40 0.10.35 49.83 48.42
12 Hyyppä Liina KoS 51.42 0.10.37 49.47 48.07
13 Lauri Elina OH 51.46 0.10.41 49.07 47.68
14 Romppainen Piia HyRa 52.07 0.11.02 48.41 47.04
15 Linnainmaa Annukka KangSK 53.37 0.12.32 46.74 45.41
16 Karttila Inkeri MSParma 54.11 0.13.06 45.93 44.63
16 Poijärvi Aino Koovee 54.11 0.13.06 45.93 44.63
18 Åberg Nea HyRa 57.07 0.16.02 42.97 41.76
19 Kokkonen Meeri KaSu 57.48 0.16.43 42.17 40.97
20 Mattila Helmi RasTiimi 58.04 0.16.59 41.68 40.50
21 Rautio Ulrika EsSu 59.08 0.18.03 40.64 39.49
22 Talvitie Meri Koovee 1.00.02 0.18.57 39.74 38.62
23 Evans Lidia SoJy 1.02.36 0.21.31 37.84 36.77
24 Rehberger Nadja HS 1.06.05 0.25.00 35.58 34.58
25 Rokala Erica LapVi 1.22.12 0.41.07 28.40 27.59

Sarja D16E
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantanen Annika Koovee 42.34 0.00.00 64.41 58.07
2 Mäkäräinen Selma Pohjant 43.46 0.01.12 62.29 56.15
3 Lång Emma KuoSu 44.16 0.01.42 61.23 55.19
3 Nivukoski Lotta LapVi 44.16 0.01.42 61.23 55.19
5 Saari Annalotta Pohjant 45.16 0.02.42 59.17 53.34
6 Lehtonen Minttu SiiRa 46.51 0.04.17 56.84 51.24
7 Päärni Iina MSParma 47.06 0.04.32 56.20 50.66
8 Saarinen Hetta HyRa 47.19 0.04.45 55.61 50.13
9 Koski Hanni Koovee 47.45 0.05.11 54.77 49.38
10 Mäenpää Inka SoJy 47.54 0.05.20 54.27 48.92
11 Salonen Heidi JRV 50.25 0.07.51 51.25 46.20
12 Hoskari Sanni RaJu 50.46 0.08.12 50.58 45.60
13 Malinen Fanni Navi 50.54 0.08.20 50.14 45.20
14 Lehtonen Lilja SKUusi 52.11 0.09.37 48.60 43.81
15 Peltonen Riikka JRV 52.47 0.10.13 47.75 43.05
16 Heikkinen Hilla SoJy 53.40 0.11.06 46.67 42.07
17 Kenttä Lumi OK77 54.17 0.11.43 45.85 41.33
18 Palosaari Maiju KiimU 54.46 0.12.12 45.15 40.71
19 Kuokka Katri IisVi 55.53 0.13.19 43.97 39.64
20 Kiintola Emilia KS 56.24 0.13.50 43.29 39.02
20 Farkas Villö EsSu 56.24 0.13.50 43.29 39.02
22 Kovanen Saara S-JKL 57.12 0.14.38 42.13 37.98
23 Kuusikko Kiia Pohjant 59.13 0.16.39 40.43 36.44
24 Malinen Ella KuoSu 1.02.47 0.20.13 37.88 34.15
25 Mäkelä Ilona Koovee 1.03.57 0.21.23 36.94 33.30
26 Goman Matleena Pohjant 1.05.38 0.23.04 35.75 32.23
Loukkalahti Aino RR KES -

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Juha AnttU 50.20 0.00.00 53.56 56.66
2 Huomolin Ville LappRi 57.12 0.06.52 46.24 48.92
3 Laasanen Lauri LaihLu 1.03.08 0.12.48 41.10 43.48
4 Hirvikallio Petri LuuRa 1.04.37 0.14.17 39.37 41.65
5 Asikainen Vesa KaJu 1.09.02 0.18.42 36.12 38.21
6 Inget Juha-Matti PudU 1.14.33 0.24.13 32.77 34.67
7 Aaltonen Lassi HS 1.26.45 0.36.25 27.58 29.17
8 Kumpulainen Oiva JäPa 1.26.56 0.36.36 26.94 28.50
9 Kumpulainen Otto JäPa 1.30.40 0.40.20 25.27 26.73

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turpeinen Antti ViPa 42.41 0.00.00 42.90 42.90
2 Päivärinta Juhani KiimU 44.09 0.01.28 40.44 40.44
3 Nurminen Jussi VaHa 44.39 0.01.58 38.96 38.96
4 Mäkikyrö Ville OH 51.37 0.08.56 32.81 32.81
5 Alasuvanto Matti KaJu 55.43 0.13.02 29.58 29.58
6 Valkonen Henri IHR 1.02.05 0.19.24 25.81 25.81
7 Kekkinen Misa Pihkan 1.35.14 0.52.33 16.34 16.34

Sarja H35A
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hemminki Antti RasKu 55.40 0.00.00 73.85 67.19
2 Koskinen Jussi EsSu 57.28 0.01.48 70.94 64.54
3 Lassila Mikko HS 58.01 0.02.21 69.68 63.39
4 Kuopus Sauli PudU 59.12 0.03.32 67.71 61.60
5 Häkämies Antti PosPy 59.26 0.03.46 66.86 60.83
6 Kleemola Lauri Lynx 59.58 0.04.18 65.70 59.77
7 Fränti Arto LapVi 1.00.27 0.04.47 64.61 58.78
8 Parkkinen Anssi RaVi 1.06.55 0.11.15 57.85 52.63
9 Hyyppä Jarmo Pohjant 1.10.17 0.14.37 54.59 49.67
10 Jokela Juha PäLuLu 1.10.25 0.14.45 54.00 49.13
11 Hossain Tarik MusNe 1.12.00 0.16.20 52.34 47.62
12 Koivusalo Riku RasKa 1.13.47 0.18.07 50.61 46.04
13 Rintanen Marko Mesik 1.14.38 0.18.58 49.57 45.10
14 Alasuvanto Mikko KaJu 1.16.16 0.20.36 48.06 43.73
15 Kunttu Patrik RaPi 1.16.25 0.20.45 47.52 43.23
16 Hyttinen Ossi SonPa 1.17.24 0.21.44 46.47 42.28
17 Aho Mika Pohjant 1.19.09 0.23.29 45.01 40.95
18 Calatayud NuñeZ Victor ESP 1.23.54 0.28.14 42.06 38.26
19 Rusanen Antti HauSi 2.06.13 1.10.33 27.68 25.19

Sarja H35AL
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raute Kaj SuSi 45.51 0.00.00 48.78 42.92
2 Reiniharju Juho VaKa 46.02 0.00.11 47.86 42.11
3 Maukonen Mikko HimU 52.17 0.06.26 41.50 36.51
4 Salo Aleksi SiiRa 54.36 0.08.45 39.12 34.42
5 Lukkarinen Jouni Pohjant 54.41 0.08.50 38.45 33.83
6 Kenner Germo PR 56.16 0.10.25 36.77 32.35
7 Suntioinen Ville KaRa 59.06 0.13.15 34.44 30.30
8 Amper Robert HauSi 1.01.23 0.15.32 32.61 28.69
9 Hannukainen Jaakko KanSu 1.14.05 0.28.14 26.57 23.38
10 Karhumäki Matti KuorKä 2.23.33 1.37.42 13.48 11.86
Himanen Olli KuoSu HYL -

Sarja H40A
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laakso Juha-Matti RasKu 49.45 0.00.00 61.78 61.06
2 Siponen Markku SiiRa 53.00 0.03.15 57.71 57.04
3 Korpinen Olli-Jussi AnttU 53.20 0.03.35 57.07 56.40
4 Hänninen Janne SaKa 53.38 0.03.53 56.47 55.81
5 Laine Kalle TP 55.39 0.05.54 54.16 53.53
6 Salomäki Janne HyRa 56.39 0.06.54 52.94 52.32
7 Holappa Esa EsSu 56.55 0.07.10 52.43 51.82
8 Orhanen Aarne RasKu 57.20 0.07.35 51.79 51.19
9 Piirainen Jussi SoJy 58.10 0.08.25 50.79 50.20
10 Väänänen Jussi NurmSe 58.42 0.08.57 50.08 49.49
11 Tolonen Juha RR 1.00.36 0.10.51 48.26 47.70
12 Aaltonen Vesa Brahe 1.00.40 0.10.55 47.96 47.41
13 Perkkiö Tuomas AlatPi 1.01.14 0.11.29 47.28 46.73
14 Koljonen Jouni VaKa 1.03.46 0.14.01 45.17 44.64
15 Pohjola Jukka HauSi 1.04.43 0.14.58 44.27 43.76
16 Ketola Mikko SaPu 1.06.40 0.16.55 42.76 42.26
17 Siivonen Jere PirHi 1.09.24 0.19.39 40.86 40.38
18 Lassila Jussi PiTa 1.11.03 0.21.18 39.70 39.24
19 Myllymäki Tero VetU 1.11.06 0.21.21 39.46 39.00
20 Kinnunen Juha Pohjant 1.11.52 0.22.07 38.83 38.38
21 Hoikka Marko SoJy 1.12.09 0.22.24 38.48 38.03
22 Saari Antti SiiRa 1.14.52 0.25.07 36.88 36.45
23 Jeskanen Juha Pohjant 1.15.08 0.25.23 36.55 36.13
24 Tolonen Timo SiiRa 1.16.49 0.27.04 35.56 35.14
25 Kemppainen Antti EsSu 1.20.23 0.30.38 33.79 33.40
26 Haikonen Timo VaHa 1.23.01 0.33.16 32.54 32.16
27 Hyvärinen Kimmo ViPa 1.25.01 0.35.16 31.60 31.23
28 Thackray Ricky AUS 1.25.04 0.35.19 31.41 31.04
29 Palosaari Mikko KiimU 1.30.24 0.40.39 29.39 29.05
30 Nikunen Karri Terjärv 1.45.20 0.55.35 25.08 24.79
Väisänen Paavo HS HYL -
Asikainen Pasi JoKu KES -

Sarja H40AL
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajisto Jukka-Pekka RaJu 38.01 0.00.00 51.30 52.54
2 Koski Jussi YKV 39.31 0.01.30 48.89 50.07
3 Haapalehto Tuomas VetU 40.10 0.02.09 47.65 48.79
4 Isokoski Teppo KoS 41.46 0.03.45 45.38 46.47
5 Matilainen Juha LS-37 42.08 0.04.07 44.55 45.63
6 Kervinen Lasse JäPa 47.45 0.09.44 38.93 39.87
7 Lindberg Lauri HauSi 49.01 0.11.00 37.55 38.45
8 Tranberg Saku PR 52.44 0.14.43 34.56 35.39
9 Lepistö Lasse HauSi 54.09 0.16.08 33.32 34.12
10 Kaartinen Mikko KeKaRa 58.01 0.20.00 30.78 31.52
11 Kankare Mikko SomEsa 1.01.03 0.23.02 28.95 29.65
12 Tiihonen Mika KaSu 1.04.24 0.26.23 27.16 27.81
13 Ruotsalainen Jesse JRV 1.07.35 0.29.34 25.61 26.23
14 Mäkelä Ville Pohjant 1.09.46 0.31.45 24.55 25.14
15 Lukkarinen Aaro Pohjant 1.17.01 0.39.00 22.00 22.53
16 Kosenius Jussi RiSu 1.25.22 0.47.21 19.63 20.11
Hämäläinen Ville VaaSu HYL -

Sarja H45A
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Repo Ville TP 44.02 0.00.00 65.84 69.38
2 Kallio Kari S-JKL 45.26 0.01.24 63.47 66.88
3 Pikkarainen Toni HS 49.14 0.05.12 58.26 61.38
4 Löfbacka Sami KPV 49.16 0.05.14 57.90 61.01
5 Rautanen Marko TuuSe 50.35 0.06.33 56.09 59.10
6 Sillanpää Sampo Lynx 50.38 0.06.36 55.72 58.72
7 Lepistö Mikko HauSi 52.54 0.08.52 53.04 55.89
8 Husu Heikki SKVuoksi 53.11 0.09.09 52.47 55.29
9 Kuronen Tommi JRV 53.56 0.09.54 51.45 54.21
10 Korrol Mati EST 54.58 0.10.56 50.20 52.90
11 Vaherlehto Tuomas EsAk 55.55 0.11.53 49.07 51.71
12 Lehtonen Pasi HauSi 56.07 0.12.05 48.62 51.23
13 Pajula Harri LapVi 56.26 0.12.24 48.07 50.65
14 Lyytinen Sami SuoVa 58.14 0.14.12 46.32 48.81
14 Hietala Jussi S-JKL 58.14 0.14.12 46.32 48.81
16 Sippu Ossi SaSu 1.00.57 0.16.55 43.74 46.09
17 Tonder Mika SKVuoksi 1.01.04 0.17.02 43.41 45.74
18 Saarinen Sauli MU 1.03.51 0.19.49 41.27 43.49
19 Porkka Antti RaN 1.04.25 0.20.23 40.67 42.85
20 Virkkala Tero KaSu 1.05.28 0.21.26 39.78 41.91
21 Jarva Jukka OrPo 1.05.37 0.21.35 39.45 41.57
22 Grankull Kenneth Kronan 1.05.51 0.21.49 39.07 41.17
23 Ylihärsilä Ari AlahKi 1.06.35 0.22.33 38.41 40.47
24 Miikki Jussi SKVuoksi 1.06.56 0.22.54 37.98 40.02
25 Kiintola Jarno KS 1.07.50 0.23.48 37.24 39.24
26 Heikkinen Urpo KaSu 1.09.00 0.24.58 36.39 38.34
27 Piht Danilo EST 1.10.03 0.26.01 35.62 37.54
28 Räsänen Mikko MaMa 1.14.18 0.30.16 33.38 35.17
Karjalainen Teemu S-JKL HYL -

Sarja H45AL
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikkinen Jari HiKi 36.06 0.00.00 48.86 44.58
2 Nissilä Jukka YlivKu 36.13 0.00.07 48.24 44.02
3 Liuha Jari ViPa 37.36 0.01.30 46.03 42.00
4 Hyyppä Tuomas KoS 37.55 0.01.49 45.21 41.25
5 Farkas David HS 41.28 0.05.22 40.94 37.36
6 Heino Petteri Pohjant 43.15 0.07.09 38.87 35.47
7 Lehtinen Juhani KauKa 44.06 0.08.00 37.74 34.44
8 Nivukoski Janne YKV 45.02 0.08.56 36.59 33.39
9 Kuntola Sami LaihLu 46.15 0.10.09 35.27 32.19
10 Vainola Viljar EST 56.35 0.20.29 28.54 26.04
11 Järvelin Marko PeRa 58.39 0.22.33 27.25 24.87
12 Hellstedt Tony Lynx 58.57 0.22.51 26.83 24.49
13 Karjalainen Mikko KuoSu 1.00.42 0.24.36 25.79 23.53
14 Pipek Kamil CZE 1.02.51 0.26.45 24.64 22.49
15 Kantelinen Teemu HyRa 1.07.28 0.31.22 22.71 20.72
16 Ala-Honkola Esa KuortKu 1.09.51 0.33.45 21.70 19.80
Pöyhönen Simo Raus KES -

Sarja H50A
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Romppainen Pasi HyRa 39.33 0.00.00 68.48 66.67
2 Gusev Ilya LappRi 40.43 0.01.10 66.18 64.44
3 Niemelä Hannu Pohjant 41.34 0.02.01 64.50 62.80
4 Pesu Raino Hiilto 42.44 0.03.11 62.42 60.78
5 Virtanen Antti HlS 43.33 0.04.00 60.94 59.34
6 Sivill Timo VaajTe 44.36 0.05.03 59.20 57.64
7 Kettunen Heikki VaajTe 44.43 0.05.10 58.75 57.20
8 Loukkalahti Mika RR 50.22 0.10.49 51.89 50.52
9 Harjamäki Petri HiKi 50.35 0.11.02 51.40 50.04
10 Jokikuona Juha RasTiimi 50.36 0.11.03 51.11 49.77
11 Kallioniemi Janne RaLu 50.38 0.11.05 50.81 49.47
12 Hiltula Hannu PudU 52.13 0.12.40 49.01 47.72
13 Maaninka Mika OSVA 52.30 0.12.57 48.49 47.21
14 Neuvonen Janne LuuRa 53.00 0.13.27 47.78 46.52
15 Viippola Ilpo OuTa 54.03 0.14.30 46.60 45.37
16 Nikkinen Jyrki EsAk 54.20 0.14.47 46.11 44.89
17 Suvanto Mikael RaJu 54.48 0.15.15 45.47 44.27
18 Päivike Johan RaPi 55.53 0.16.20 44.34 43.17
19 Näpänkangas Mika S-JKL 56.25 0.16.52 43.68 42.53
20 Rönkä Tero PiTa 57.28 0.17.55 42.65 41.53
21 Kukkola Juha VePo 57.54 0.18.21 42.10 40.99
22 Noponen Jyrki EsSu 58.54 0.19.21 41.15 40.07
23 Lautamäki Asko MSParma 1.01.08 0.21.35 39.43 38.39
24 Koirikivi Vesa RasTiimi 1.01.54 0.22.21 38.72 37.70
25 Pihlajaniemi Janne VePo 1.03.01 0.23.28 37.82 36.82
26 Ruokolainen Jouni NurmSe 1.04.01 0.24.28 37.02 36.04
27 Kokkonen Timo KaSu 1.04.03 0.24.30 36.79 35.82
28 Ritvanen Paavo Pihkan 1.05.37 0.26.04 35.70 34.76
29 Kela Marko OulRe 1.11.44 0.32.11 32.47 31.61
30 Suutari Juha KaSu 1.17.26 0.37.53 29.90 29.12
31 Vnuk Stanislav ESP 1.19.53 0.40.20 28.82 28.06

Sarja H50AL
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Mika Koovee 36.49 0.00.00 44.59 39.97
2 Kauppila Timo SalRe 37.26 0.00.37 43.38 38.89
3 Kasila Ilkka KaSu 38.58 0.02.09 41.22 36.95
4 Kamila Kai SuJu 45.03 0.08.14 35.27 31.61
5 Ruokola Ilkka RaJu 45.52 0.09.03 34.26 30.71
6 Kavonius Janne HiKi 48.55 0.12.06 31.76 28.47
7 Perämäki Mike YKV 49.14 0.12.25 31.20 27.97
8 Nurmiainen Jouko Raseborg 49.33 0.12.44 30.64 27.47
9 Kuokka Kari IisVi 49.38 0.12.49 30.24 27.11
10 Myllylä Jukka Pohjant 52.18 0.15.29 28.36 25.42
11 Haikola Petteri KaSu 54.03 0.17.14 27.12 24.31
12 Kyckling Kai RaHa 54.04 0.17.15 26.78 24.01
13 Laitinen Kari SaSu 57.04 0.20.15 25.07 22.47
14 Heiskanen Jari SonPa 57.24 0.20.35 24.62 22.07
15 Välimaa Pertti VaaSu 1.28.13 0.51.24 15.82 14.18

Sarja H55A
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Timo Pohjant 39.32 0.00.00 58.23 57.63
2 Natunen Timo SaSu 42.57 0.03.25 53.41 52.87
3 Rahkola Mika OH 43.23 0.03.51 52.70 52.16
4 Partanen Juha RasHy 44.05 0.04.33 51.68 51.16
5 Reiman Jarmo AngA 45.42 0.06.10 49.68 49.18
6 Ekström Thomas MSParma 47.01 0.07.29 48.12 47.64
7 Kuoppala Esa RasKu 47.07 0.07.35 47.86 47.37
8 Lauri Hannu OH 47.51 0.08.19 46.96 46.48
9 Kauppila Samppa OYUS 49.28 0.09.56 45.26 44.81
10 Laasonen Mauri TP 49.47 0.10.15 44.82 44.36
11 Laasanen Juha KauWi 49.54 0.10.22 44.56 44.10
12 Holappa Arto YlikNM 50.02 0.10.30 44.28 43.83
13 Haverinen Arto KaSu 50.11 0.10.39 43.99 43.55
14 Mänty Markku MaMa 50.49 0.11.17 43.29 42.85
15 Kujala Tapio RaJu 51.38 0.12.06 42.45 42.02
16 Kemppainen Vesa Iisu 51.45 0.12.13 42.21 41.78
17 Koskela Heikki RaJu 52.11 0.12.39 41.71 41.28
18 Linnainmaa Pekka PäLuLu 52.13 0.12.41 41.53 41.11
19 Salo Pertti KoS 52.56 0.13.24 40.82 40.40
20 Mättölä Ali HS 52.57 0.13.25 40.66 40.24
21 Lindroos Jarmo EsSu 53.19 0.13.47 40.23 39.82
22 Koistinen Pasi NaTe 55.15 0.15.43 38.68 38.29
23 Lahtinen Jari IHR 55.50 0.16.18 38.14 37.75
24 Pellinen Antti JoKu 57.27 0.17.55 36.93 36.55
25 Konttajärvi Seppo VePo 58.53 0.19.21 35.89 35.53
26 Alahäivälä Tapani PudU 59.54 0.20.22 35.15 34.80
27 Koivisto Timo KoKV 1.00.00 0.20.28 34.96 34.61
28 Shnoro Pentti SonPa 1.00.13 0.20.41 34.71 34.36
29 Heikkinen Sakari RaVi 1.00.48 0.21.16 34.25 33.90
30 Härkönen Antti PudU 1.01.08 0.21.36 33.93 33.59
31 Rantala Antti Pihkan 1.01.33 0.22.01 33.57 33.23
32 Syrjäläinen Janne AnttU 1.02.06 0.22.34 33.15 32.81
33 Hyyryläinen Pasi EsAk 1.02.49 0.23.17 32.65 32.32
34 Holma Erkki OulRe 1.03.01 0.23.29 32.42 32.09
35 Peräkylä Mikael KuoSu 1.04.02 0.24.30 31.78 31.46
36 Köyvönen Kimmo MaMa 1.04.13 0.24.41 31.57 31.25
37 Kauppinen Vesa SonPa 1.04.21 0.24.49 31.38 31.06
38 Kahiala Jari Pihkan 1.12.20 0.32.48 27.81 27.53
39 Nietosjärvi Tommi Pihkan 1.13.45 0.34.13 27.17 26.89
40 Pietilä Hannu KaSu 1.14.15 0.34.43 26.88 26.61
41 Launis Kasperi Raus 1.14.45 0.35.13 26.59 26.33
42 Aronen Matti IisVi 1.15.50 0.36.18 26.11 25.85
43 Nurminen Juha KajKu 1.19.11 0.39.39 24.91 24.65
44 Huhtala Ismo YlKi 1.36.35 0.57.03 20.34 20.13
45 Mäkinen Tapani OSVA 1.47.17 1.07.45 18.24 18.05

Sarja H55AL
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reijonen Jaakko Pohjant 41.08 0.00.00 34.30 33.65
2 Hulkko Veli-Matti JRV 41.15 0.00.07 33.84 33.19
3 Katajamäki Arto SuJu 41.39 0.00.31 33.15 32.52
4 Hirvonen Pasi KeKaRa 43.28 0.02.20 31.42 30.82
5 Kämäräinen Jarmo KaSu 45.26 0.04.18 29.73 29.16
6 Vidqvist Jouni TuMe 45.49 0.04.41 29.15 28.59
7 Kankkunen Matti SonPa 56.29 0.15.21 23.38 22.93
8 Hämynen Petri ÄäSa 57.08 0.16.00 22.85 22.41
9 Pyhtinen Jarmo PosPy 58.40 0.17.32 21.99 21.57
10 Kekkinen Jari Pihkan 59.01 0.17.53 21.60 21.19
11 Hiltula Kari PudU 59.22 0.18.14 21.22 20.82
12 Kenttä Santeri OK77 1.01.06 0.19.58 20.37 19.98
13 Laurila Harri JäPa 1.25.35 0.44.27 14.37 14.09
14 Talonen Jussi Raus 2.19.09 1.38.01 8.73 8.56
Ojalainen Kari SKVuoksi HYL -

Sarja H60A
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heiskanen Hannu SonPa 39.36 0.00.00 58.19 58.05
2 Helander Rolf OuHu 41.31 0.01.55 55.29 55.15
3 Junkala Eero KannUra 41.32 0.01.56 55.04 54.91
4 Routsi Jyrki KauPo 41.43 0.02.07 54.58 54.45
5 Anjala Ari LS-37 41.56 0.02.20 54.08 53.96
6 Valkonen Pasi IHR 44.19 0.04.43 50.97 50.85
7 Aalto Aimo RaN 44.42 0.05.06 50.33 50.21
8 Nyholm Thomas Trian 45.36 0.06.00 49.14 49.02
9 Silvennoinen Jussi KR 45.45 0.06.09 48.78 48.66
10 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 46.42 0.07.06 47.59 47.48
11 Lähdesmäki Veli-Matti RasHy 46.43 0.07.07 47.38 47.27
12 Kukkola Pauli SiiRa 47.14 0.07.38 46.67 46.56
13 Laitinen Jorma RaLu 48.01 0.08.25 45.72 45.61
14 Tuomisto Juha VaaSu 48.41 0.09.05 44.90 44.80
15 Huotari Arto KuPe 49.05 0.09.29 44.35 44.25
16 Tepsa Antti LapVe 50.08 0.10.32 43.24 43.14
17 Oikarinen Jarmo TP 52.15 0.12.39 41.32 41.22
18 Laukkarinen Kari SKUusi 53.46 0.14.10 39.98 39.89
19 Elo Jussi LaJy 53.51 0.14.15 39.75 39.66
20 Vornanen Pekka SuoVa 54.17 0.14.41 39.27 39.17
21 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 54.48 0.15.12 38.73 38.64
22 Koivumäki Kari KoS 56.05 0.16.29 37.68 37.59
23 Toppari Reijo KauWi 57.43 0.18.07 36.46 36.37
24 Pitkänen Juhani TP 58.38 0.19.02 35.73 35.65
25 Achermann Alois SUI 59.34 0.19.58 35.02 34.94
26 Keränen Kari KEV 59.58 0.20.22 34.63 34.55
27 Puustinen Tuomo Pihkan 1.01.45 0.22.09 33.49 33.41
28 Maijala Kari EE 1.03.05 0.23.29 32.64 32.56
29 Salminen Arto KeKaRa 1.06.47 0.27.11 30.69 30.62
30 Jussila Raimo HaapavU 1.07.16 0.27.40 30.34 30.26
31 Lampinen Raino HS 1.07.52 0.28.16 29.93 29.86
32 Nurmi Jukka VaaSu 1.08.25 0.28.49 29.56 29.49
33 Toppari Mauri HiKi 1.12.36 0.33.00 27.73 27.66
34 Sankari Jeremias IHR 1.13.35 0.33.59 27.24 27.17
35 Salo Jari Pihkan 1.15.28 0.35.52 26.44 26.37
36 Mäkitalo Mikko KauKa 1.24.59 0.45.23 23.37 23.31
37 Karppinen Jouko VaKa 2.08.04 1.28.28 15.44 15.40
Levijoki Juha KeuKi HYL -
Viinikainen Mikko EsSu KES -

Sarja H60AL
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malinen Jouko SoJy 32.27 0.00.00 37.82 38.22
2 Martikainen Ari KeuKi 33.47 0.01.20 35.99 36.37
3 Peltonen Timo SonPa 38.14 0.05.47 31.50 31.83
4 Heikkinen Esa KEV 41.51 0.09.24 28.50 28.80
5 Ala-Sankila Jari Eräp 42.44 0.10.17 27.64 27.94
6 Mattila Timo KPV 44.35 0.12.08 26.24 26.52
7 Eronen Juha KaRa 45.59 0.13.32 25.19 25.46
8 Kauppinen Jussi SuomRa 47.25 0.14.58 24.19 24.44
9 Linjakumpu Seppo KEV 47.26 0.14.59 23.93 24.19
10 Karjalainen Arto KajKu 48.36 0.16.09 23.12 23.37
11 Lotvonen Kari LaiVe 48.38 0.16.11 22.87 23.11
12 Nummi Eino VaKa 49.02 0.16.35 22.45 22.69
13 Kokkonen Markku KajKu 51.33 0.19.06 21.13 21.35
14 Halonen Jari KajKu 52.30 0.20.03 20.53 20.75
15 Repo Veikko KajKu 1.00.47 0.28.20 17.54 17.73
16 Koljonen Pekka IisVi 1.26.58 0.54.31 12.13 12.26
Härkönen Juha KajKu KES -

Sarja H65A
Matka
Osallistujien määrä 53
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nissilä Jorma KoS 41.25 0.00.00 52.33 53.48
2 Tikkanen Tapio SaSu 43.58 0.02.33 49.15 50.23
3 Pulkkinen Pekka JoKu 44.18 0.02.53 48.64 49.71
4 Kauppila Antti SalRe 45.34 0.04.09 47.15 48.19
5 Vilminko Pauli SiSe 46.26 0.05.01 46.14 47.15
6 Niinistö Harri AngA 46.31 0.05.06 45.92 46.93
7 Heikka Markku ONMKY 47.56 0.06.31 44.43 45.41
8 Liikkanen Reima LaTa 48.05 0.06.40 44.17 45.13
9 Tolonen Juha ViPa 48.11 0.06.46 43.94 44.91
10 Kronholm Peter Brahe 48.55 0.07.30 43.16 44.10
11 Valkonen Timo RR 48.58 0.07.33 42.99 43.93
12 Piironen Markku KR 49.12 0.07.47 42.66 43.59
13 Ritanotko Markku TuMe 50.10 0.08.45 41.71 42.62
14 Salmi Veijo RR 50.26 0.09.01 41.36 42.27
15 Kaartinen Pekka KaSu 50.32 0.09.07 41.16 42.06
16 Nieminen Tapio JRV 50.33 0.09.08 41.02 41.92
17 Seppänen Ilpo VaKa 50.46 0.09.21 40.72 41.61
18 Kaasinen Aulis Pohjant 51.27 0.10.02 40.06 40.94
19 Linjala Pekka SaSu 51.34 0.10.09 39.85 40.72
20 Aherto Jorma LS-37 51.49 0.10.24 39.54 40.40
21 Tervo Arhi ONMKY 52.07 0.10.42 39.19 40.05
22 Turpeinen Seppo KontU 52.09 0.10.44 39.04 39.90
23 Högnäs Tore Brahe 52.16 0.10.51 38.84 39.69
24 Halme Tapio AngA 52.19 0.10.54 38.68 39.53
25 Kurkela Reino OH 52.56 0.11.31 38.11 38.95
26 Halla-Aho Timo JSRasti 54.09 0.12.44 37.14 37.95
27 Lehto Esa HS 55.13 0.13.48 36.31 37.10
28 Nurisalo Seppo KoS 55.36 0.14.11 35.95 36.73
29 Lehtinen Timo RaTU 56.38 0.15.13 35.18 35.95
30 Hämynen Timo ÄäSa 56.52 0.15.27 34.93 35.69
31 Pihlajamaa Martti VetU 59.51 0.18.26 33.08 33.80
32 Nurminen Jouko TP 59.52 0.18.27 32.97 33.69
33 Parkkinen Kauko RR 1.02.11 0.20.46 31.64 32.33
34 Hannukainen Raimo KanSu 1.02.15 0.20.50 31.50 32.19
35 Kallio Jarmo OrPo 1.02.32 0.21.07 31.26 31.94
36 Kokkoniemi Jukka Pihkan 1.02.45 0.21.20 31.05 31.73
37 Pinola Timo KaSu 1.02.54 0.21.29 30.88 31.56
38 Vuori Rauno AngA 1.03.10 0.21.45 30.65 31.32
39 Leppälä Martti HlS 1.03.57 0.22.32 30.18 30.84
40 Lahtinen Jouko HS 1.04.16 0.22.51 29.93 30.59
41 Nieminen Taisto RaPi 1.04.45 0.23.20 29.61 30.26
42 Lukander Harri RaPi 1.04.50 0.23.25 29.48 30.12
43 Moilanen Teemu TP 1.05.38 0.24.13 29.02 29.66
44 Jokinen Matti TuVi 1.06.15 0.24.50 28.66 29.28
45 Kumpulainen Olli JäPa 1.06.19 0.24.54 28.53 29.16
46 Koistinen Kari HiKi 1.06.21 0.24.56 28.43 29.05
47 Etu-Huitti Arto MSParma 1.06.45 0.25.20 28.16 28.78
48 Käyhkö Jaakko RaPi 1.07.53 0.26.28 27.60 28.20
49 Nevalainen Eero Pihkan 1.11.38 0.30.13 26.07 26.64
50 Eriksson Sven GIF 1.13.34 0.32.09 25.30 25.85
51 Turkka Esko KS 1.13.59 0.32.34 25.07 25.62
Pensas Esko LaihLu HYL -
Ruokamo Eero OuTa HYL -

Sarja H65AL
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvonen Paavo IisVi 37.43 0.00.00 32.77 33.22
2 Seppänen Lauri SuomRa 37.52 0.00.09 32.42 32.86
3 Haajanen Juha Pohjant 40.08 0.02.25 30.38 30.79
4 Tahkola Tapio KEV 40.31 0.02.48 29.88 30.29
5 Raatikainen Seppo SaPu 41.36 0.03.53 28.90 29.30
6 Kotila Harri YlikNM 44.02 0.06.19 27.11 27.48
7 Andersson Bror KSF 44.56 0.07.13 26.38 26.74
8 Suorsa Matti PudU 46.18 0.08.35 25.42 25.77
9 Laininen Heikki SiiRa 46.26 0.08.43 25.17 25.51
10 Nieminen Kimmo KajKu 46.48 0.09.05 24.79 25.13
11 Nyberg Henry Trian 47.11 0.09.28 24.41 24.74
12 Seppänen Pentti SuomRa 47.16 0.09.33 24.19 24.52
13 Ronkainen Timo KEV 47.32 0.09.49 23.88 24.20
14 Paaso Jouko PeRa 48.47 0.11.04 23.09 23.41
15 Huusko Martti IisVi 49.12 0.11.29 22.73 23.03
16 Kartaslammi Ari IkNV 49.47 0.12.04 22.29 22.59
17 Välikangas Antti Iisu 54.09 0.16.26 20.34 20.61
18 Kaataja Jorma RasKe 55.47 0.18.04 19.59 19.86
19 Manninen Pentti KuPe 56.55 0.19.12 19.05 19.31
20 Leinonen Jyri PaltU 57.14 0.19.31 18.80 19.06
21 Glad Timo Jyry 1.01.18 0.23.35 17.42 17.65
22 Haapasalo Pertti Pohjant 1.05.36 0.27.53 16.15 16.36
23 Laine Esa KauPo 1.07.28 0.29.45 15.57 15.79

Sarja H70A
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppainen Taisto VaKa 38.42 0.00.00 46.69 48.62
2 Haataja Kari EE 38.49 0.00.07 46.40 48.31
3 Sivén Osmo ÄhtU 41.22 0.02.40 43.39 45.18
4 Lakanen Ensio VaajTe 42.51 0.04.09 41.75 43.47
5 Päivärinta Matti KiimU 43.01 0.04.19 41.45 43.16
6 Kokkonen Hannu AR 45.57 0.07.15 38.67 40.26
7 Ollikainen Seppo JuvU 47.45 0.09.03 37.08 38.62
8 Väätäinen Seppo EsSu 48.50 0.10.08 36.14 37.63
9 Hänninen Tatu SaKa 49.11 0.10.29 35.76 37.24
10 Butilkin Niilo SäynSa 49.49 0.11.07 35.18 36.64
11 Härkönen Arto KajKu 50.29 0.11.47 34.60 36.03
12 Ruokolainen Hannu KR 50.52 0.12.10 34.22 35.63
13 Halonen Pauli SäynSa 50.56 0.12.14 34.06 35.46
14 Liukkonen Leo PiVe 52.07 0.13.25 33.17 34.54
15 Tuohimaa Esko ONMKY 52.22 0.13.40 32.90 34.25
16 Lavikainen Jussi KangSK 52.41 0.13.59 32.58 33.93
17 Sevon Niilo SalRe 52.54 0.14.12 32.34 33.67
18 Keltamäki Seppo JoKu 53.01 0.14.19 32.15 33.48
19 Tamminen Pentti PertPe 53.35 0.14.53 31.70 33.01
20 Hongisto Keijo LoJa 53.49 0.15.07 31.45 32.75
21 Myllymäki Ari KPV 55.47 0.17.05 30.23 31.48
22 Lindqvist Pekka RaKaS 56.55 0.18.13 29.52 30.74
23 Kattilakoski Eero KPV 57.28 0.18.46 29.14 30.34
24 Pääkkönen Ari KuPe 57.31 0.18.49 29.01 30.20
25 Salmenoja Pertti HirvHe 57.48 0.19.06 28.76 29.95
26 Tolvanen Mauri LeSi 58.12 0.19.30 28.46 29.63
27 Miettinen Kauko SuoVa 59.01 0.20.19 27.96 29.12
28 Hirvikallio Lassi LuuRa 59.11 0.20.29 27.78 28.93
29 Ahola Pentti PäLuLu 59.20 0.20.38 27.61 28.75
30 Arvola Paavo TurSa 59.56 0.21.14 27.23 28.36
31 Keränen Kauko UrjU 1.00.48 0.22.06 26.75 27.85
32 Lassila Heikki PiTa 1.01.38 0.22.56 26.29 27.37
33 Piirainen Raimo KajKu 1.03.14 0.24.32 25.53 26.58
34 Ebisawa Tadashi JPN 1.03.42 0.25.00 25.25 26.29
34 Kari Erkki KajKu 1.03.42 0.25.00 25.25 26.29
36 Äikäs Esko TikSu 1.04.10 0.25.28 24.87 25.90
37 Laine Jaakko HS 1.04.31 0.25.49 24.65 25.66
38 Espo Matti KS 1.07.10 0.28.28 23.58 24.56
39 Kekki Mikko I KS 1.08.47 0.30.05 22.94 23.89
40 Okkonen Eero KaSu 1.14.15 0.35.33 21.17 22.05
41 Suutarinen Erkki VirtU 1.27.24 0.48.42 17.92 18.66
42 Niemi Ilkka Brahe 1.27.34 0.48.52 17.81 18.55
43 Nefedov Igor EsSu 1.32.38 0.53.56 16.78 17.47
44 Pöntinen Jorma Navi 1.42.02 1.03.20 15.17 15.80
Käyhkö Kari LS-37 HYL -
Rautanen Pauli JäPa HYL -

Sarja H70AL
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pöllönen Tenho LappRi 34.37 0.00.00 34.54 35.00
2 Alanko Tapio PerhKi 34.38 0.00.01 34.35 34.80
3 Antikainen Raimo KuoSu 36.44 0.02.07 32.22 32.65
4 Pajula Keijo LapVi 37.18 0.02.41 31.57 31.99
5 Turpeinen Timo VaajTe 37.59 0.03.22 30.85 31.26
6 Mäkelä Timo YlivKu 39.20 0.04.43 29.64 30.03
7 Röytiö Lauri PR 42.04 0.07.27 27.57 27.93
8 Lappalainen Martti Navi 43.02 0.08.25 26.81 27.17
9 Valli Seppo KauKa 43.09 0.08.32 26.60 26.95
10 Havia Jouko PR 44.04 0.09.27 25.91 26.25
11 Väänänen Matti NilsNu 44.56 0.10.19 25.28 25.61
12 Rajala Olavi KanSu 45.17 0.10.40 24.95 25.28
13 Kares Olli EuVe 46.13 0.11.36 24.32 24.64
14 Heinonen Kari KuoSu 46.56 0.12.19 23.82 24.13
15 Pajamäki Kalevi SäynSa 49.18 0.14.41 22.55 22.85
16 Haaranen Juho LipTa 51.32 0.16.55 21.46 21.75
17 Pohjola Pekka HauSi 51.59 0.17.22 21.16 21.44
18 Mäkelä Juha HimU 52.05 0.17.28 21.00 21.28
19 Juutinen Hannu Pohjant 53.35 0.18.58 20.30 20.57
20 Vuorio Olavi JäPa 56.53 0.22.16 19.02 19.27
21 Kosenius Jari RiSu 57.25 0.22.48 18.74 18.99
22 Pajula Ilkka LapVi 59.47 0.25.10 17.90 18.14
23 Holappa Paavo JäPa 1.07.54 0.33.17 15.67 15.88
24 Kautto Lennart S-JKL 1.11.07 0.36.30 14.88 15.08
25 Humalamäki Hannu ÄhtU 1.15.49 0.41.12 13.88 14.06
26 Nordqvist Raimo EsAk 1.16.27 0.41.50 13.68 13.87
27 Finnilä Mauri VetU 1.35.19 1.00.42 10.91 11.06
28 Sinkkonen Aulis KeKaRa 1.46.42 1.12.05 9.69 9.82
29 Aaltonen Jukka Brahe 1.47.25 1.12.48 9.57 9.70
Moilanen Teemu PulkPo HYL -
Hourula Matti Reima KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 55
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rusko Heikki VaajTe 32.05 0.00.00 37.65 36.41
2 Salminen Jorma VaKa 32.54 0.00.49 36.62 35.41
3 Jokinen Leo KoS 33.11 0.01.06 36.20 35.01
4 Kätkä Vesa Reima 33.25 0.01.20 35.85 34.66
5 Hanhela Mauno HaHe 33.57 0.01.52 35.19 34.02
6 Kilpeläinen Kauko KuPe 34.48 0.02.43 34.23 33.10
7 Ansamaa Reino RaN 36.51 0.04.46 32.24 31.17
8 Mäkinen Juhani SalRe 38.10 0.06.05 31.04 30.01
9 Partanen Aimo NilsNu 38.50 0.06.45 30.42 29.41
10 Erkinheimo Voitto KortJV 39.12 0.07.07 30.05 29.05
11 Lahti Hannu PäijRa 40.37 0.08.32 28.92 27.96
12 Herttuainen Vesa RaKaS 41.10 0.09.05 28.45 27.51
13 Orrensalo Reijo TuVi 41.39 0.09.34 28.04 27.11
14 Näsi Mauno RaJu 42.19 0.10.14 27.52 26.61
15 Laitinen Olli PeRa 42.34 0.10.29 27.28 26.37
16 Verha Koitto VaRa 42.50 0.10.45 27.03 26.13
17 Rönkkö Paavo EsSu 42.52 0.10.47 26.93 26.04
18 Kukkohovi Reino OSVA 42.55 0.10.50 26.82 25.93
19 Moisio Kalevi TuS 43.01 0.10.56 26.68 25.80
20 Lukkarinen Olavi Pohjant 43.09 0.11.04 26.52 25.64
21 Seilonen Reino KaSu 43.16 0.11.11 26.37 25.50
22 Saarimäki Jorma VaaSu 43.18 0.11.13 26.27 25.40
23 Hongisto Heimo LoJa 44.05 0.12.00 25.73 24.88
24 Lappalainen Jorma KaSu 44.28 0.12.23 25.43 24.59
25 Kinnunen Raimo Pohjant 44.31 0.12.26 25.33 24.49
26 Varonen Arto LeSi 46.34 0.14.29 24.14 23.34
27 Shikano Kanji JPN 47.17 0.15.12 23.70 22.92
28 Haapala Risto KoS 47.24 0.15.19 23.57 22.79
29 Pitkänen Heikki RaVa 47.38 0.15.33 23.39 22.62
30 Lähdekorpi Mauri Femman 47.42 0.15.37 23.29 22.52
31 Kiltinen Juhani KeuKi 47.47 0.15.42 23.17 22.41
32 Rautanen Kyösti TuuSe 48.18 0.16.13 22.86 22.10
33 Taipalus Esko RasKe 48.19 0.16.14 22.78 22.03
34 Jalonen Teuvo KuPe 48.49 0.16.44 22.48 21.73
35 Kattilakoski Matti KPV 52.05 0.20.00 21.00 20.31
36 Jarva Risto OrPo 52.13 0.20.08 20.89 20.20
37 Myllymaa Kauko OulRe 52.40 0.20.35 20.64 19.96
38 Kervinen Unto JäPa 52.42 0.20.37 20.57 19.89
39 Helanti Arvo SalRe 54.25 0.22.20 19.86 19.20
40 Saarinen Mikko KeuKi 54.58 0.22.53 19.60 18.95
41 Kumpulainen Matti IisVi 55.26 0.23.21 19.37 18.73
42 Luukkonen Taisto PudU 55.34 0.23.29 19.26 18.63
43 Nousiainen Pekka KR 56.10 0.24.05 19.00 18.37
44 Kettunen Erkki SäynSa 57.06 0.25.01 18.63 18.01
45 Mustonen Lauri AlatPi 59.23 0.27.18 17.86 17.27
46 Tukiainen Tapio HyRa 59.24 0.27.19 17.79 17.21
47 Lång Eero KaSu 1.01.29 0.29.24 17.14 16.57
48 Railo Matti LS-37 1.01.42 0.29.37 17.02 16.46
49 Lassila Matti SalRe 1.04.31 0.32.26 16.23 15.69
50 Karjalainen Reijo KaSu 1.07.15 0.35.10 15.52 15.01
51 Valkonen Mikko Hanka 1.07.30 0.35.25 15.41 14.90
52 Kykkänen Herkko KaaRa 1.07.44 0.35.39 15.31 14.80
53 Paavola Vesa EE 1.32.41 1.00.36 11.15 10.78
54 Tyyskänen Unto MSParma 1.41.20 1.09.15 10.17 9.83
55 Pelkonen Alpo OSVA 1.58.50 1.26.45 8.64 8.36

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kittilä Olavi SalRe 38.14 0.00.00 31.56 30.36
2 Ekström Marcus KauWi 39.25 0.01.11 30.42 29.26
3 Tolmunen Tauno SäynSa 40.20 0.02.06 29.54 28.42
4 Sandgren Lars NOK 42.17 0.04.03 28.00 26.93
5 Nurmi Pekka RaLu 44.08 0.05.54 26.66 25.64
6 Tahvanainen Veijo LS-37 45.02 0.06.48 25.96 24.97
7 Pietiläinen Erkki PeRa 46.42 0.08.28 24.87 23.92
8 Jokikuona Toivo RasTiimi 47.39 0.09.25 24.21 23.29
9 Pelkonen Toivo YlikNM 48.32 0.10.18 23.62 22.72
10 Koski Matti J NOK 49.00 0.10.46 23.24 22.35
11 Kuutti Jorma PertPe 50.13 0.11.59 22.53 21.67
12 Paavola Seppo EE 50.52 0.12.38 22.09 21.25
13 Ronkainen Väinö KEV 51.06 0.12.52 21.84 21.01
14 Nikula Reino OuTa 52.27 0.14.13 21.13 20.33
15 Mikkilä Mauno NiS 52.56 0.14.42 20.80 20.01
16 Männikkö Kalle ONMKY 54.17 0.16.03 20.14 19.38
17 Sulander Heikki EE 56.11 0.17.57 19.33 18.59
18 Lehtinen Lauri KuoSu 58.31 0.20.17 18.43 17.73
19 Setälä Toivo JäPa 59.40 0.21.26 17.95 17.26
20 Kärkkäinen Eero EsSu 1.02.35 0.24.21 16.99 16.34
21 Heiskanen Viljo NurmSe 1.08.13 0.29.59 15.48 14.89
22 Mattila Kalervo RasKa 1.10.08 0.31.54 14.95 14.38
23 Salmi Tarmo JoKu 1.23.39 0.45.25 12.44 11.97
24 Tsurkin Leo VaKa 1.27.04 0.48.50 11.87 11.41
Fränti Eero KoS HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matikainen Martti KeKaRa 50.25 0.00.00
2 Ranta Esko LS-37 1.06.01 0.15.36

Sarja H17-20B
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liuha Matias ViPa 49.42 0.00.00 39.60 39.60
2 Nieminen Eero S-JKL 55.17 0.05.35 34.53 34.53
3 Kyckling Veikka RaHa 1.00.25 0.10.43 30.62 30.62
4 Liuha Otto ViPa 1.04.43 0.15.01 27.67 27.67
5 Friman Ben Solf 1.04.59 0.15.17 26.65 26.65
Kouvalainen Olli Kiuru KES -

Sarja H16B
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ritvanen Arttu Kiuru 28.07 0.00.00 30.80 30.80
2 Eronen Jooa KaRa 35.34 0.07.27 23.62 23.62
3 Saari Okko SiiRa 37.22 0.09.15 21.79 21.79
4 Rantanen Justus HyRa 45.27 0.17.20 17.34 17.34
5 Korrol Kaspar Mathias EST 59.14 0.31.07 12.87 12.87
6 Ervasti Hannes KEV 1.00.09 0.32.02 12.24 12.24

Sarja H14A
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sundberg Hannes Minken 25.05 0.00.00
2 Hietala Vilho S-JKL 26.03 0.00.58
3 Närhi Eetu AnttU 27.02 0.01.57
4 Rieppo Veeti KR 27.20 0.02.15
5 Koski Juuso YKV 27.41 0.02.36
6 Hirvilahti Niklas VeVe 28.30 0.03.25
7 Kouvalainen Niilo Kiuru 28.33 0.03.28
8 Tolonen Vilho Koovee 29.19 0.04.14
9 Korhonen Karri KaSu 29.26 0.04.21
10 Wikblom Sander Minken 29.35 0.04.30
11 Pellikka Väinö HiKi 29.41 0.04.36
12 Juote Aleksi LHR 30.56 0.05.51
13 Karetjoki Eemil LS-37 32.18 0.07.13
14 Mäkelä Konsta Koovee 32.38 0.07.33
15 Kiintola Eemil KS 33.54 0.08.49
16 Kallio Aleksi S-JKL 34.01 0.08.56
17 Hakkarainen Viljami SoJy 34.31 0.09.26
18 Hölsö Tuomas RaJu 34.34 0.09.29
19 Grankull Sebastian Kronan 35.02 0.09.57
20 Lauri Heikki OH 37.04 0.11.59
21 Tiihonen Lauri KaSu 40.50 0.15.45
22 Heikkinen Arttu KaSu 42.56 0.17.51
23 Lahti Eeti S-JKL 50.44 0.25.39

Sarja H13-14B
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Eronen Jero KaRa 23.11 0.00.00
2 Ukkola Santeri Pohjant 23.24 0.00.13
3 Väkiparta Simo RR 24.02 0.00.51
4 Simola Viljo LuuRa 26.12 0.03.01
5 Holmström Samuli Trian 31.11 0.08.00
6 Karjalainen Akseli KuoSu 35.50 0.12.39
7 Kauppila Roope Koovee 39.10 0.15.59
8 Kenttä Voima OK77 39.30 0.16.19
9 Hautamäki Arttu RasKe 39.55 0.16.44
10 Hakkarainen Eemeli SoJy 45.58 0.22.47
11 Kinnari Vilho KarjUra 2.12.07 1.48.56

Sarja H13A
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viippola Veeti OuTa 19.53 0.00.00
2 Siivonen Eero Koovee 24.07 0.04.14
3 Suvinen Sisu SaSu 26.14 0.06.21
4 Heikkinen Konsta SoJy 26.18 0.06.25
5 Kankaanpää Mikki EsSu 26.40 0.06.47
6 Lång Elmeri KuoSu 27.36 0.07.43
7 Fränti Onni RaJu 28.51 0.08.58
8 Haapamäki Aaro KauKa 28.56 0.09.03
9 Westerholm Lauri Pohjant 29.32 0.09.39
10 Kalilainen Jussi SaSu 29.48 0.09.55
11 Murtovaara Tuukka S-2000 29.54 0.10.01
12 Lilja Masi TP 29.57 0.10.04
13 Ryhänen Leo Navi 30.26 0.10.33
14 Hanhijärvi Matteus EsAk 31.39 0.11.46
15 Joronen Aatu RasKu 33.50 0.13.57
16 Tihinen Matias LaiVe 35.07 0.15.14
17 Lehtonen Eemeli HauSi 35.53 0.16.00
18 Seväkivi Heikki Pohjant 37.16 0.17.23
19 Sorsa Lauri SoJy 38.03 0.18.10
20 Hemminki Eemeli RasKu 38.04 0.18.11
21 Mourujärvi Jere RR 38.16 0.18.23
22 Pallonen Niklas SonPa 38.24 0.18.31
23 Ala-Honkola Iivari LapVi 48.22 0.28.29
Blazquez Valverde Angel ESP HYL -
Matilainen Tuomas EsSu HYL -
Bonden Sisu RaN HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Repo Saku TP 17.01 0.00.00
2 Lepistö Onni HauSi 17.08 0.00.07
3 Kantelinen Vili HyRa 17.34 0.00.33
4 Koskinen Linus Trian 19.30 0.02.29
5 Hietala Nuutti S-JKL 20.04 0.03.03
6 Orhanen Kaarlo RasKu 20.35 0.03.34
7 Lyytinen Topias SuoVa 23.59 0.06.58
8 Johansson Patrik EsSu 24.41 0.07.40
9 Pohjola Ilmari HauSi 25.08 0.08.07
10 Rieppo Lenni KR 26.40 0.09.39
11 Farkas Niklas EsSu 26.55 0.09.54
12 Luhtala Akseli SomEsa 28.14 0.11.13
13 Turpeinen Topi ViPa 28.43 0.11.42
14 Sorri Juho KeuKi 28.56 0.11.55
15 Kinni Aaro EsSu 29.25 0.12.24
16 Schroderus Nikke KaSu 31.29 0.14.28
17 Asikainen Viljami JoKu 32.43 0.15.42
18 Karttila Eero MSParma 33.07 0.16.06
19 Korhonen Veikko KaSu 33.59 0.16.58
20 Holappa Akseli SuomRa 34.33 0.17.32
21 Hoikka Sulo SoJy 35.41 0.18.40
22 Harjamäki Sisu HS 36.25 0.19.24
23 Launonen Lauri KuoSu 38.34 0.21.33
24 Saari Olavi SiiRa 40.55 0.23.54
25 Haapalehto Kaapo VetU 50.18 0.33.17
26 Kallio Matias S-JKL 56.21 0.39.20
Vnuk González Andrés ESP KES -
Sundberg Elias Minken HYL -
Mäkäräinen Eeli Pohjant HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saalasti Toivo KR 22.16 0.00.00
2 Koski Konsta Koovee 23.26 0.01.10
3 Hietala Samu LapVi 23.50 0.01.34
4 Honkanen Iivari LapVi 25.09 0.02.53
5 Lehtonen Eino SKUusi 25.38 0.03.22
6 Alahäivälä Pauli PudU 26.51 0.04.35
7 Murtovaara Topias S-2000 27.24 0.05.08
8 Pentinsaari Atte S-2000 27.30 0.05.14
9 Koponen Tuukka KuoSu 28.11 0.05.55
10 Matilainen Sakari EsSu 29.21 0.07.05
11 Peltonen Jaakko JRV 29.24 0.07.08
12 Oja Leo LapVi 30.15 0.07.59
13 Sopanen Matias LappRi 31.56 0.09.40
14 Leinonen Hannes LaiVe 32.14 0.09.58
15 Hautamäki Aaro RasKe 36.55 0.14.39
16 Päätalo Perttu AlatPi 38.23 0.16.07
17 Juote Severi SomEsa 39.28 0.17.12
18 Nikunen Miska Terjärv 40.15 0.17.59
19 Alatalo Juho YlikNM 40.38 0.18.22
20 Heino Santeri Pohjant 42.42 0.20.26
21 Malinen Joona KuoSu 51.41 0.29.25
22 Nivukoski Hugo YKV 59.33 0.37.17
Ylihärsilä Mikko AlahKi HYL -
Sillanpää Touko Lynx HYL -
Kolehmainen Matias SäynSa HYL -
Bonden Pyry RaN HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salomäki Oskari HyRa 13.04 0.00.00
2 Salmenoja Elmo MSParma 14.33 0.01.29
3 Korpinen Veikko AnttU 16.44 0.03.40
4 Pallonen Aleksi SonPa 18.15 0.05.11
5 Sabel Santeri HauSi 20.36 0.07.32
6 Haapalehto Aarni VetU 21.12 0.08.08
7 Kinni Otto EsSu 22.18 0.09.14
8 Rantanen Eelis HyRa 22.22 0.09.18
9 Väisänen Viljami LaiVe 22.25 0.09.21
10 Ylikojola Vilho RaJu 22.40 0.09.36
11 Heikkinen Aaro SoJy 22.55 0.09.51
12 Lakanen Otso LappRi 23.40 0.10.36
13 Kankaanpää Akseli LaihLu 23.50 0.10.46
14 Tihinen Elias LaiVe 24.33 0.11.29
15 Kenttä Elmo OK77 24.35 0.11.31
16 Hauvonen Väinö Raseborg 27.16 0.14.12
17 Seväkivi Eero LaiVe 31.03 0.17.59
18 Kallio Topias S-JKL 35.00 0.21.56
19 Liuha Jaakko ViPa 40.12 0.27.08
20 Alasuvanto Manu KaJu 55.19 0.42.15
Kangas Emil Pohjant KES -

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haikonen Kevin Koovee 14.33 0.00.00
2 Pohjola Arttu HauSi 16.17 0.01.44
3 Zuikov Kirill KR 16.18 0.01.45
4 Repo Hugo TP 16.22 0.01.49
5 Laamanen Atte TarpSu 16.23 0.01.50
6 Turkka Teo KS 16.51 0.02.18
7 Kauniskangas Lauri EsSu 17.04 0.02.31
8 Fränti Iivo LapVi 18.35 0.04.02
9 Sorri Niilo KeuKi 18.57 0.04.24
10 Kosenius Juho RiSu 23.21 0.08.48
11 Murtovaara Teppo S-2000 23.52 0.09.19
12 Näpänkangas Eero S-JKL 24.19 0.09.46
13 Holappa Lassi SuomRa 24.46 0.10.13
14 Lahti Mikael KeuKi 25.57 0.11.24
15 Koivusalo Peetu RasKa 26.19 0.11.46
16 Turpeinen Jussi ViPa 26.22 0.11.49
17 Vainio Juuso PudU 26.39 0.12.06
18 Malinen Miika KuoSu 27.23 0.12.50
19 Hyvönen Elias SoJy 28.15 0.13.42
20 Harju Frans KPV 30.21 0.15.48
20 Liukkonen Lassi RR 30.21 0.15.48
22 Alatalo Topi YlikNM 30.37 0.16.04
23 Troger Leonhard VetU 30.52 0.16.19
24 Huttunen Veikko SKVuoksi 32.39 0.18.06
25 Laukkanen Kerkko KarjUra 41.23 0.26.50
26 Suvinen Nuutti SaSu 43.47 0.29.14

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Damskägg Oiva HyRa 13.51 0.00.00
2 Hovila Otto YKV 16.15 0.02.24
3 Luhtala Elias SomEsa 17.02 0.03.11
4 Salmenoja Urho MSParma 17.38 0.03.47
5 Murtola Vilho KaSu 18.11 0.04.20
6 Moisander Iivo HyRa 18.19 0.04.28
7 Laine Oiva TP 18.36 0.04.45
8 Tiihonen Eino KaSu 18.41 0.04.50
9 Koskinen Ruben Trian 18.57 0.05.06
10 Koskinen Otso EsSu 19.16 0.05.25
11 Hyvämäki Onni RR 19.36 0.05.45
12 Nikkinen Niilo EsAk 21.35 0.07.44
13 Korhonen Visa-Kalle KaSu 22.07 0.08.16
14 Haapamäki Eino KauKa 23.31 0.09.40
15 Joensuu Julius S-JKL 24.00 0.10.09
16 Karjalainen Ohto S-JKL 24.20 0.10.29
17 Alasuvanto Max KaJu 26.06 0.12.15
18 Kumpulainen Väinö JäPa 27.12 0.13.21
19 Sabel Vertti HauSi 27.46 0.13.55
20 Lindberg Aatu HauSi 29.26 0.15.35
21 Heikkinen Eeli SoJy 29.41 0.15.50
22 Kenner Leevi PR 32.16 0.18.25
23 Sergejeff Leo Iisu 32.17 0.18.26
24 Huttunen Iisakki SKVuoksi 34.51 0.21.00

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Laura AnttU 44.58 0.00.00 60.36 57.80
2 Asikainen Satu RaJu 45.13 0.00.15 59.38 56.87
3 Höglund Henna ORa 45.58 0.01.00 57.78 55.33
4 Fagerudd Anna-Sofia Trian 50.54 0.05.56 51.61 49.42
5 Nefedova Irina EsSu 54.05 0.09.07 48.04 46.00
6 Tiitto Johanna RasTiimi 59.42 0.14.44 43.03 41.20
7 Ruokola Anna RaJu 1.02.12 0.17.14 40.83 39.10
8 Honkanen Miitu KuoSu 1.03.12 0.18.14 39.73 38.04
9 Hanhijärvi Marjukka EsAk 1.04.43 0.19.45 38.35 36.72
10 Bergman Marjo OH 1.06.19 0.21.21 36.98 35.41
11 Lotvonen Essi LaiVe 1.06.49 0.21.51 36.27 34.73
12 Rauhala Elina EsAk 1.11.03 0.26.05 33.70 32.27
13 Holappa Suvi-Tuulia YlikNM 1.17.17 0.32.19 30.61 29.31
14 Pirttimaa Mimma YllRa 1.30.22 0.45.24 25.85 24.76
15 Peltola Eeva LapVi 1.34.57 0.49.59 24.30 23.27

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kriikkula Johanna RaJu 34.03 0.00.00 65.28 63.15
2 Joensuu-Partanen Jenni KangSK 35.53 0.01.50 61.43 59.42
3 Karppinen Kukka-Maaria LaiVe 37.54 0.03.51 57.67 55.79
4 Pensas Johanna TuS 38.48 0.04.45 55.85 54.03
5 Fränti Eeva-Maria LapVi 41.55 0.07.52 51.26 49.59
6 Reiniharju Maarit LaiVe 41.57 0.07.54 50.78 49.12
7 Piht Kris Jette EST 45.26 0.11.23 46.48 44.96
8 Kamila Minerva SuJu 48.11 0.14.08 43.44 42.02
9 Pisto Henna NurmSe 50.24 0.16.21 41.16 39.82
10 Kurikkala Eeva KaJu 50.35 0.16.32 40.65 39.32
11 Lotvonen Tiina LaiVe 52.50 0.18.47 38.56 37.31
12 Peltonen Iida LS-37 52.58 0.18.55 38.12 36.88
13 Jaakola Emma-Noora PudU 53.20 0.19.17 37.51 36.29
14 Siponen Heidi Kiuru 59.43 0.25.40 33.19 32.11
15 Peltola Anni LapVi 1.03.21 0.29.18 30.99 29.98
16 Loukusa Iina Iisu 1.05.28 0.31.25 29.71 28.74
17 Peltonen Elsa IPR 1.06.50 0.32.47 28.82 27.88
18 Heikkilä Mariannika SaKa 1.09.00 0.34.57 27.65 26.75
19 Lindfors Sonja Jyry 1.24.17 0.50.14 22.42 21.69

Sarja D35A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Joensuu Laura Pohjant 48.44 0.00.00 69.75 65.53
2 Ritanotko Johanna TP 49.33 0.00.49 67.75 63.64
3 Hyvönen Noora AngA 52.38 0.03.54 62.97 59.16
4 Hemminki Heini RasKu 54.36 0.05.52 59.92 56.30
5 Nifakina Julia TaivKu 55.21 0.06.37 58.35 54.81
6 Karetjoki Miia LS-37 1.00.03 0.11.19 53.07 49.86
7 Sabel Jenni Hiisi 1.00.32 0.11.48 51.95 48.80
8 Korhonen Hanna KaSu 1.03.01 0.14.17 49.22 46.24
9 Salmi Anna MaMa 1.05.49 0.17.05 46.48 43.67
10 Rusanen Elina HauSi 1.10.45 0.22.01 42.64 40.06
11 Kulju Annemari S-2000 1.14.39 0.25.55 39.85 37.43
12 Peltoniemi Anne S-2000 1.29.15 0.40.31 32.85 30.86
13 Sergejeff Kati Iisu 1.39.16 0.50.32 29.11 27.35

Sarja D35AL
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suntioinen Riina AngA 35.22 0.00.00 54.99 56.10
2 Puhakka-Asikainen Mari JoKu 35.49 0.00.27 53.62 54.71
3 Kinni Maija TP 36.43 0.01.21 51.64 52.69
4 Koivusalo Sanna RasKa 38.43 0.03.21 48.35 49.33
5 Simola Anni LuuRa 47.07 0.11.45 39.21 40.01
6 Juote Miia SomEsa 49.36 0.14.14 36.76 37.50
7 Himanka Satu IisVi 49.59 0.14.37 35.99 36.72
8 Karhumäki Laura Brahe 54.34 0.19.12 32.52 33.18
9 Hassinen Heidi RaJu 57.00 0.21.38 30.71 31.33
10 Liukkonen Sara RR 58.53 0.23.31 29.31 29.91
11 Kunttu Lotta RaPi 1.00.11 0.24.49 28.27 28.85
12 Himanka Suvi KaJu 1.03.08 0.27.46 26.57 27.11
13 Stalder Barbara SUI 1.05.54 0.30.32 25.08 25.59

Sarja D40A
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Siivonen Hanna-Mari Koovee 38.29 0.00.00 67.98 63.61
2 Autio Päivi Hiisi 38.49 0.00.20 66.92 62.61
3 Keski-Säntti Eija YKV 42.37 0.04.08 60.51 56.62
4 Jaaranen Anu Kiuru 45.01 0.06.32 56.87 53.21
5 Vaara Inga-Maria KaRa 46.10 0.07.41 55.05 51.51
6 Koskela Tiina VetU 46.34 0.08.05 54.17 50.69
7 Laitinen Maria YlikNM 46.45 0.08.16 53.56 50.12
8 Vaaralahti Kirsi HyRa 47.39 0.09.10 52.16 48.80
9 Hemminki Tiina PoRa 48.36 0.10.07 50.75 47.49
10 Torvela Tiina KuoSu 48.49 0.10.20 50.15 46.92
11 Haapamäki Maria KauKa 49.17 0.10.48 49.29 46.12
12 Laitinen Kaisa YlikNM 49.36 0.11.07 48.60 45.47
13 Tyyskänen Annu OH 49.56 0.11.27 47.90 44.82
14 Luhtala Johanna SomEsa 50.11 0.11.42 47.29 44.25
15 Stalder Christine SUI 55.10 0.16.41 42.68 39.93
16 Marttinen Minna VaKa 56.12 0.17.43 41.56 38.89
17 Pasanen Maija SuomRa 57.05 0.18.36 40.59 37.98
18 Vanhala Annastiina KuPe 58.19 0.19.50 39.41 36.88
19 Andersén Tiina EsAk 1.00.50 0.22.21 37.48 35.06
20 Hokkanen Anni Pohjant 1.02.28 0.23.59 36.20 33.87
21 Kuuri-Riutta Eeva KS 1.10.59 0.32.30 31.59 29.56
22 Lehtonen Kirsi HauSi 1.12.21 0.33.52 30.74 28.76

Sarja D40AL
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Röytiö Jaana PR 36.40 0.00.00 37.12 35.40
2 Hemminki Hanna PoRa 37.43 0.01.03 35.77 34.11
3 Sinisammal Liisa JRV 48.31 0.11.51 27.56 26.28
4 Holappa Emma SuomRa 49.10 0.12.30 26.95 25.70
5 Krappe Johanna MSParma 50.52 0.14.12 25.81 24.62
6 Ojanen Tiia VaRa 51.40 0.15.00 25.18 24.01
7 Karvonen Tiina SomEsa 52.10 0.15.30 24.71 23.57
8 Kaartinen Sanna KeKaRa 54.45 0.18.05 23.32 22.24
9 Hietala Maija KannUra 57.17 0.20.37 22.08 21.06
10 Lähetkangas-Heikkinen Alma Pohjant 57.18 0.20.38 21.87 20.85
11 Rokala Johanna HalTo 58.10 0.21.30 21.34 20.35
12 Vidqvist Leena SoJy 1.00.34 0.23.54 20.29 19.35
13 Silde Annika EST 1.07.27 0.30.47 18.04 17.21
14 Tiihonen Liisa KaSu 1.07.44 0.31.04 17.79 16.97
15 Taanila Maria KanSu 1.08.03 0.31.23 17.53 16.72
16 Maukonen Erja HimU 1.12.24 0.35.44 16.31 15.56
17 Hakkarainen Riitta-Liisa SoJy 1.29.26 0.52.46 13.07 12.46
Laamanen Päivi TarpSu KES -

Sarja D45A
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grüniger Huber Brigitte SUI 44.43 0.00.00 59.38 62.89
2 Pallonen Heli SonPa 45.06 0.00.23 58.60 62.06
3 Pesu Mervi Hiilto 46.04 0.01.21 57.10 60.47
3 Päivinen Sonja KR 46.04 0.01.21 57.10 60.47
5 Kyckling Katja Lynx 46.10 0.01.27 56.44 59.77
6 Seppänen Katja Hiisi 48.58 0.04.15 52.96 56.08
7 Karppinen Satu YlikNM 49.34 0.04.51 52.06 55.14
8 Hankonen Johanna Pohjant 50.37 0.05.54 50.74 53.73
9 Martinmäki Kaisu Pohjant 50.53 0.06.10 50.23 53.19
10 Sivill Saana S-JKL 51.12 0.06.29 49.67 52.61
11 Friman Kaisa HyRa 51.36 0.06.53 49.05 51.94
12 Ketola Heli Koovee 52.09 0.07.26 48.29 51.14
13 Grankull Jaana Kronan 52.59 0.08.16 47.30 50.09
14 Goman Annukka VePo 54.34 0.09.51 45.70 48.40
15 Lyytinen Tiina SuoVa 58.37 0.13.54 42.33 44.83
16 Laurinen Mari HyRa 58.53 0.14.10 41.92 44.40
17 Wolff Charlotta Raseborg 1.00.23 0.15.40 40.68 43.08
18 Lainkari Mari JRV 1.01.38 0.16.55 39.65 41.99
19 Leiniö Sari HS 1.01.47 0.17.04 39.35 41.68
20 Rotola-Pukkila Minna KauKa 1.02.36 0.17.53 38.64 40.92
21 Sillanpää Hanna Lynx 1.02.39 0.17.56 38.41 40.68
22 Saari Henna SiiRa 1.03.25 0.18.42 37.75 39.98
23 Mäenpää Katri SoJy 1.04.12 0.19.29 37.09 39.29
24 Frant Nina S-2000 1.04.28 0.19.45 36.75 38.92
25 Eeva Jonna KangSK 1.06.35 0.21.52 35.39 37.48
26 Lauri Laura OH 1.07.42 0.22.59 34.62 36.67
27 Kela Merja OulRe 1.22.05 0.37.22 28.41 30.08
28 Mesonero Guerra Piedad ESP 1.24.08 0.39.25 27.57 29.19
29 Hyyryläinen Ulla EsAk 1.24.22 0.39.39 27.34 28.96
30 Lehtonen Raisa SiiRa 1.33.28 0.48.45 24.55 26.00
31 Peltoniemi Tuula KoS 1.46.56 1.02.13 21.34 22.60
Väätäinen Hanna KuoSu HYL -
Löfbacka Sanna KPV KES -

Sarja D45AL
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koski Hanna-Maija Koovee 37.56 0.00.00 43.62 42.46
2 Salmi Maria LappRi 38.19 0.00.23 42.64 41.51
3 Flöjt-Leinonen Laura KaSu 44.47 0.06.51 36.02 35.06
4 Pohtola Kaisa YKV 46.46 0.08.50 34.05 33.15
5 Laine Heli TP 47.45 0.09.49 32.92 32.04
6 Piht Ingrid EST 48.56 0.11.00 31.70 30.86
7 Heino Sanna Pohjant 49.38 0.11.42 30.83 30.02
8 Jõgisu Liina EST 50.40 0.12.44 29.80 29.01
9 Nikunen Nina Terjärv 51.01 0.13.05 29.19 28.41
10 Ikola Reeta LeSi 55.04 0.17.08 26.67 25.96
11 Prits Heidi EST 56.25 0.18.29 25.66 24.98
12 Karvonen-Hyvämäki Kirsi SomEsa 56.28 0.18.32 25.27 24.60
13 Komulainen Niina KaSu 56.41 0.18.45 24.81 24.15

Sarja D50A
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarijärvi Sari RaN 39.28 0.00.00 56.30 53.02
2 Haataja Mirka YlikNM 40.52 0.01.24 53.74 50.62
3 Niskanen Kirsi VeVe 43.20 0.03.52 50.09 47.18
4 Pikkarainen Anu HS 45.43 0.06.15 46.92 44.19
5 Heikkinen Anniina VeVe 48.59 0.09.31 43.27 40.75
6 Holma Kaisu OulRe 55.51 0.16.23 37.49 35.31
7 Holm Riikka SiiRa 56.46 0.17.18 36.43 34.31
8 Halme Kaisa HiKi 57.44 0.18.16 35.38 33.32
9 Kujala Anne-Mari RasKe 58.55 0.19.27 34.23 32.24
10 Pellikka Katja HiKi 1.00.15 0.20.47 33.05 31.13
11 Evans Anneli SoJy 1.03.34 0.24.06 30.92 29.12
12 Achermann Therese SUI 1.10.16 0.30.48 27.61 26.00
Vierimaa Anna-Leena NiS KES -
Koistinen Marjo EsSu KES -

Sarja D50AL
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pipkova Tana CZE 32.44 0.00.00 29.08 29.08
2 Paavola Mira OuTa 33.59 0.01.15 27.31 27.31
3 Matikainen Tuula KeKaRa 35.16 0.02.32 25.64 25.64
4 Lousio Sanna Trian 45.19 0.12.35 19.43 19.43
5 Sippola Kaisu KEV 48.35 0.15.51 17.63 17.63
6 Ala-Nissilä Tiina LoJa 50.11 0.17.27 16.60 16.60
Valverde Carrillo Elena ESP HYL -

Sarja D55A
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Tarja KR 39.55 0.00.00 60.26 58.28
2 Remahl Virpi LS-37 40.43 0.00.48 58.74 56.81
3 Lahtinen Ulla S-JKL 45.55 0.06.00 51.80 50.10
4 Lassila Päivi RasTiimi 46.29 0.06.34 50.88 49.21
5 Autti Marja-Liisa EsSu 46.43 0.06.48 50.34 48.69
6 Haverinen Tuula KaSu 48.31 0.08.36 48.20 46.61
7 Koskela Sari RaJu 52.08 0.12.13 44.60 43.13
8 Oikkonen Mirka OH 53.11 0.13.16 43.47 42.04
9 Katajamäki Tuija KauWi 53.55 0.14.00 42.63 41.23
10 Kosamo Maire PudU 54.02 0.14.07 42.29 40.90
11 Kauppinen Liisa SuomRa 55.57 0.16.02 40.60 39.27
12 Villikka Sanna VeVe 56.44 0.16.49 39.80 38.50
13 Keski-Ojala Virpi YlivKu 59.09 0.19.14 37.95 36.70
14 Karjalainen Eija SoJy 59.38 0.19.43 37.42 36.19
15 Valkonen-Korhonen Minna KuoSu 59.42 0.19.47 37.15 35.93
16 Filipsson-Korento Lena OK77 59.55 0.20.00 36.80 35.59
17 Juote Taina Pihkan 1.03.12 0.23.17 34.67 33.53
18 Paalanen Anne RR 1.03.18 0.23.23 34.41 33.28
19 Korpela-Kamila Heidi SuJu 1.03.46 0.23.51 33.95 32.83
20 Salmi Kirsti RR 1.04.06 0.24.11 33.56 32.46
21 Punta Eeva KR 1.05.32 0.25.37 32.62 31.55
22 Kanerva Kerttu LapVe 1.07.36 0.27.41 31.43 30.40
23 Launis Teija Raus 1.10.26 0.30.31 29.97 28.99
24 Mikkanen Pirita Raus 1.10.55 0.31.00 29.58 28.61
25 Koivumaa Jaana YllRa 1.22.18 0.42.23 25.33 24.50
26 Mäkinen Päivi OSVA 1.33.11 0.53.16 22.23 21.50
27 Friman Rose-Maj Solf 1.38.28 0.58.33 20.90 20.21
Lotvonen Arja LaiVe HYL -

Sarja D55AL
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvonen Auli KeKaRa 38.47 0.00.00 28.60 28.60
2 Antikainen Marja-Leena MSParma 40.01 0.01.14 27.26 27.26
3 Liukka Heli KR 48.33 0.09.46 22.09 22.09
4 Rajander Tuula KaSu 50.47 0.12.00 20.75 20.75
5 Larikka Tiina SuJu 55.27 0.16.40 18.67 18.67
6 Bergman Heidi OH 1.00.48 0.22.01 16.72 16.72
7 Lankinen Tuula RasHy 1.03.03 0.24.16 15.83 15.83
8 Reiman Anu AngA 1.04.49 0.26.02 15.12 15.12
9 Eronen Päivi KaRa 1.08.25 0.29.38 14.05 14.05
10 Tuomisto Maarit JäPa 1.10.42 0.31.55 13.34 13.34

Sarja D60A
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aalto Pirjo RaN 33.53 0.00.00 55.08 53.51
2 Mäntynen Anne KR 34.21 0.00.28 53.99 52.45
3 Laasonen Kirsi TP 40.31 0.06.38 45.49 44.19
4 Nyholm Satu RaN 40.59 0.07.06 44.69 43.41
5 Hautala Päivi RaJu 41.00 0.07.07 44.38 43.12
6 Vehomäki Pirkko ORa 41.32 0.07.39 43.53 42.29
7 Oikarinen Sirkka TP 41.53 0.08.00 42.89 41.67
8 Lahtinen Terttu IHR 44.28 0.10.35 40.14 38.99
9 Humalamäki Mirja SuomRa 45.06 0.11.13 39.31 38.19
10 Ekdahl Pirkko NiS 45.34 0.11.41 38.66 37.55
11 Malinen Paula KaSu 46.31 0.12.38 37.62 36.54
12 Paronen Hanna IHR 47.53 0.14.00 36.30 35.26
13 Nurmi Maritta VaaSu 48.07 0.14.14 35.88 34.85
14 Villikka-Storm Jaana EsSu 49.48 0.15.55 34.43 33.45
15 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 49.51 0.15.58 34.16 33.19
16 Koivuniemi Leena RaN 51.58 0.18.05 32.55 31.62
17 Kuisma Tuula SomEsa 52.25 0.18.32 32.05 31.13
18 Hyytiäinen Tarja RaPi 53.34 0.19.41 31.14 30.25
19 Mattila Airi KPV 53.37 0.19.44 30.89 30.01
20 Maijala Sari EE 53.46 0.19.53 30.59 29.72
21 Mahlanen-Peltola Sirpa LapVi 56.25 0.22.32 28.95 28.12
22 Barnett Jane AUS 1.02.24 0.28.31 25.98 25.24
23 Humalamäki Marja ÄhtU 1.04.34 0.30.41 24.93 24.22
24 Erkkilä Hanna-Liisa NiS 1.18.04 0.44.11 20.47 19.89
25 Kananen Tuula JRV 1.29.40 0.55.47 17.69 17.19

Sarja D60AL
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Kirsi VaRa 36.31 0.00.00 25.13 25.13
2 Heikkinen Jaana KEV 36.55 0.00.24 24.11 24.11
3 Tolonen Päivi SuomRa 41.16 0.04.45 20.90 20.90
4 Myllys Merja LHR 50.19 0.13.48 16.60 16.60
5 Vilminko Tuula SiSe 55.57 0.19.26 14.43 14.43
6 Kauppinen Jaana SuomRa 1.17.13 0.40.42 10.10 10.10

Sarja D65A
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lonka Hennariikka KR 38.24 0.00.00 49.18 49.25
2 Anttonen Päivi ViPa 42.58 0.04.34 43.61 43.67
3 Antila Suvi PäLuLu 44.55 0.06.31 41.38 41.44
4 Kekki Päivi KS 48.02 0.09.38 38.39 38.44
5 Koskenranta Raija JRV 49.11 0.10.47 37.18 37.24
6 Juura Maarit KanSu 50.04 0.11.40 36.23 36.28
7 Valonen Eila KaRa 51.26 0.13.02 34.98 35.03
8 Heinonen Kaija Pihkan 53.36 0.15.12 33.29 33.33
9 Karjalainen Seija LaiVe 55.05 0.16.41 32.12 32.16
10 Lukander Hilkka RaPi 57.51 0.19.27 30.33 30.37
11 Liikanen Tarja EKSu 58.26 0.20.02 29.77 29.81
11 Kuusela Vappu VaKa 58.26 0.20.02 29.77 29.81
13 Sivén Hannele ÄhtU 1.02.53 0.24.29 27.19 27.22
14 Toivanen Tuula RaN 1.03.47 0.25.23 26.57 26.61
15 Lavikainen Pirjo KangSK 1.06.53 0.28.29 25.12 25.15
16 Aaltonen Eeva-Kaarina Brahe 1.08.01 0.29.37 24.48 24.51
17 Koivisto Taina TP 1.19.37 0.41.13 20.72 20.75
18 Narita Minako JPN 1.30.19 0.51.55 18.10 18.13
19 Hyvönen Eija NurmSe 1.36.29 0.58.05 16.79 16.81
Pulkkinen Arja JoKu HYL -

Sarja D65AL
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinola Helena JoKu 45.52 0.00.00 30.01 24.20
2 Hautamäki Leena KortJV 51.41 0.05.49 26.06 21.02
3 Ojala Seija PoRa 57.39 0.11.47 22.85 18.43
4 Anttonen Anna-Maija KaSu 1.01.12 0.15.20 21.05 16.97
5 Karvonen Pirjo IisVi 1.01.16 0.15.24 20.54 16.56
6 Hiltunen Maija SäynSa 1.09.19 0.23.27 17.73 14.30
7 Paaso Leena PeRa 1.12.15 0.26.23 16.60 13.39
8 Sepponen Raija JäPa 1.26.13 0.40.21 13.57 10.94

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkinheimo Ritva KortJV 34.02 0.00.00 47.77 46.89
2 Hyvärinen Vappu SaPu 35.24 0.01.22 45.66 44.82
3 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 36.28 0.02.26 44.06 43.26
4 Ketola Sirkka SaPu 40.30 0.06.28 39.44 38.72
5