FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
PySu Suomen Cup, sprintti, E-P Am, Ylistaro
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kaskinen Kare UlvUra 27.39 0.00.00 92.72
2 Laurila Jussi JalJa 27.40 0.00.01 91.50
3 Nurmi Miika VaaSu 27.47 0.00.08 89.97
4 Kahelin Jouni LS-37 30.21 0.02.42 81.30
5 Suominen Miika VaaSu 31.09 0.03.30 78.19
6 Rissanen Antti TP 32.31 0.04.52 73.91
7 Blomback Mikael SuJu 32.57 0.05.18 71.97
8 Rantala Mika RaJu 33.53 0.06.14 69.04
9 Pyykönen Pasi KanSu 35.09 0.07.30 65.64
10 Mäkinen Seppo FreeAd 35.16 0.07.37 64.52
11 Kinnari Ville SuJu 36.55 0.09.16 60.76
12 Ojala Kai FreeAd 41.58 0.14.19 52.69
Lilja Juha TP HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Takamaa Mikko JalJa 26.00 0.00.00 26.40
2 Virkki Janne Hiilto 31.12 0.05.12 20.35
3 Kallio Jussi LaihLu 39.05 0.13.05 14.93

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Karjalainen Teemu S-JKL 25.36 0.00.00 58.77
2 Mikkola Marko Hiisi 32.43 0.07.07 44.61
3 Nikkola Hannu RaJu 33.48 0.08.12 41.84
4 Voutilainen Arto JYPS 34.19 0.08.43 39.90
5 Ala-Honkola Esa KuortKu 38.17 0.12.41 34.59
6 Rintamäki Markku LaihLu 50.22 0.24.46 25.39

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Myllykoski Pekka S-JKL 19.50 0.00.00 53.75
2 Kamila Kai SuJu 20.04 0.00.14 51.53
3 Yli-Ilkka Harri RaJu 22.11 0.02.21 45.17
4 Ruokola Ilkka RaJu 26.47 0.06.57 36.22
5 Rissanen Markku TP 27.45 0.07.55 33.81
6 Isoluoma Jani SuJu 33.49 0.13.59 26.80

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Savikko Olli TarpSu 20.23 0.00.00 55.15
2 Mäki Pekka TarpSu 21.10 0.00.47 51.12
3 Laasanen Juha KauWi 21.45 0.01.22 47.81
4 Koskinen Juha KuortKu 21.54 0.01.31 45.56
5 Kinnari Jukka SuJu 23.25 0.03.02 40.81

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jetsonen Juhani OC-DUBHE 19.16 0.00.00 48.73
2 Sippola Asko KuortKu 22.19 0.03.03 40.81
3 Niemensivu Pekka KanSu 23.53 0.04.37 36.95
4 Linna Heikki RasKe 26.53 0.07.37 31.78
5 Ikola Arto RaJu 29.29 0.10.13 28.02
Åkerman Jari RasKe HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tyrväinen Heikki JäPa 23.13 0.00.00 44.20
2 Nuoranne Jussi OC-DUBHE 24.50 0.01.37 40.08
3 Juura Esa KanSu 25.42 0.02.29 37.53
4 Laurila Timo JalJa 26.54 0.03.41 34.71
5 Matikainen Hannu RasKe 28.45 0.05.32 31.41
6 Kaataja Jorma RasKe 30.49 0.07.36 28.30

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Köykkä Jussi RasKu 18.06 0.00.00 39.65
2 Moisander Jouni RaVi 18.55 0.00.49 36.80
3 Majasaari Kari SuJu 19.57 0.01.51 33.81
4 Hirsimäki Raimo JäPa 19.59 0.01.53 32.68
5 Hahtola Aulis RasKu 22.46 0.04.40 27.74
Koivukangas Erkki KoS HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jokinen Leo KoS 14.40 0.00.00 42.51
2 Juola Eero KoS 16.18 0.01.38 37.10
3 Torvikoski Jouko JäPa 18.26 0.03.46 31.79
4 Ilkka Jarmo RaJu 18.43 0.04.03 30.31
5 Peltola Lasse SuJu 35.18 0.20.38 15.54
Kesti Tapani KuortKu KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ylihärsilä Riku AlahKi 54.19 0.00.00

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 30.36 0.00.00 43.42
2 Karhunen Juho YKV 30.38 0.00.02 41.21
3 Pöytäkangas Elias VaaSu 30.51 0.00.15 38.76
4 Muhonen Aatu RaJu 35.04 0.04.28 32.21

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Juuso YKV 20.29 0.00.00
2 Muhonen Eetu RaJu 23.26 0.02.57
3 Suokko Lauri LapVi 28.16 0.07.47
4 Kallio Aleksi S-JKL 31.24 0.10.55
5 Koski Hannes LaihLu 34.22 0.13.53
6 Ylihärsilä Manu AlahKi 35.39 0.15.10

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Puro-Aho Aapo VaaSu 20.45 0.00.00
2 Ala-Honkola Iivari LapVi 26.29 0.05.44
3 Erkkilä Juho KauWi 27.50 0.07.05

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ylihärsilä Mikko AlahKi 16.32 0.00.00
2 Koski Ahti LaihLu 34.26 0.17.54

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hara Marika Koovee 25.21 0.00.00 98.76
2 Haga Antonia Botnia 28.27 0.03.06 85.80
3 Kamila Minerva SuJu 35.32 0.10.11 66.94
4 Hautamäki Siiri KortJV 49.23 0.24.02 46.90
5 Hautamäki Saara KortJV 52.25 0.27.04 42.99
Saarela Ruska KoS HYL -
Ruokola Anna RaJu HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Penttilä Marja KoS 23.37 0.00.00 59.01
2 Lahti Eve JYPS 25.13 0.01.36 53.61
3 Suokko Hanna YKV 25.42 0.02.05 50.98
4 Hautamäki Päivi KortJV 27.03 0.03.26 46.89
5 Blomback Suvi SuJu 28.26 0.04.49 43.14
6 Hassinen Heidi RaJu 34.38 0.11.01 34.21

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mäenpää Niina YKV 21.37 0.00.00 26.40
2 Aarnio Anniina KoS 28.50 0.07.13 18.80
3 Kalliolahti-Oja Mari LapVi 38.02 0.16.25 13.50
Mielonen Noora KortJV HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Niittymäki Johanna Hiilto 22.43 0.00.00 63.25
2 Jämsén Miia JYPS 25.28 0.02.45 54.73
3 Kallio Terhi S-JKL 26.23 0.03.40 51.20
4 Rotola-Pukkila Minna KauKa 27.47 0.05.04 47.06
5 Perälä Tiina LaihLu 29.51 0.07.08 42.36
6 Viianen Pirjo KauWi 30.36 0.07.53 39.91

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rajasaari Kristiina RasKe 25.38 0.00.00
2 Suokko Katariina LapVi 28.57 0.03.19

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Perkkalainen Johanna RasKe 17.24 0.00.00 62.20
2 Korpela-Kamila Heidi SuJu 18.18 0.00.54 56.18
3 Larikka Tiina SuJu 22.50 0.05.26 42.66
Erkkilä Marja KauWi HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nyholm Satu RaN 18.50 0.00.00 41.64
2 Jetsonen Sari OC-DUBHE 19.18 0.00.28 39.41
3 Hautala Päivi RaJu 21.47 0.02.57 33.84
Erkkilä Riitta KauWi HYL -
Rasimus Tuula MuuRa HYL -
Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juura Maarit KanSu 20.42 0.00.00 43.60
2 Laurila Arja JalJa 29.22 0.08.40 28.43
3 Hautamäki Leena KortJV 31.29 0.10.47 24.37

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rasimus Siiri S-JKL 23.16 0.00.00

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kankaanpää Aino LapVi 19.52 0.00.00 62.30
2 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 21.02 0.01.10 55.90
3 Suokko Matilda LapVi 26.53 0.07.01 41.43
4 Myllykoski Pihla TP 34.20 0.14.28 30.64

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Perälä Fanni LaihLu 20.47 0.00.00
2 Laamanen Karoliina TarpSu 21.26 0.00.39

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koivula Sanni LaihLu 33.33 0.00.00
2 Lahti Liida S-JKL 37.38 0.04.05
3 Keski-Säntti Helka YKV 41.27 0.07.54

Sarja D11
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Sofia YKV 15.22 0.00.00