FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kärppäjahti 2021
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Sofia YKV 8.03 0.00.00
2 Tukala Iita KoS 8.30 0.00.27
3 Kataja Helmi RaJu 9.22 0.01.19
4 Wikblom Ylva Minken 10.57 0.02.54
5 Paavola Elsa KPV 11.14 0.03.11
6 Patana Minttu RaJu 12.25 0.04.22
7 Alasuvanto Milla KaJu 13.58 0.05.55
8 Löfbacka Iiris KPV 15.30 0.07.27
9 Honkanen Hilma LapVi 16.48 0.08.45
10 Ketola Mette KoS 17.57 0.09.54

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jussinmäki Aada HalTo 13.15 0.00.00
2 Hyyppä Alisa KoS 13.16 0.00.01
3 Sundvik Agnes Minken 15.20 0.02.05
4 Siekkinen Kajsa Botnia 16.41 0.03.26
5 Isaksson Alicia Minken 19.18 0.06.03
6 Paavola Iida KPV 22.41 0.09.26
7 Ojajärvi Martta KoS 28.16 0.15.01

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kataja Enni RaJu 11.17 0.00.00
2 Hietala Liina-Maija KPV 12.19 0.01.02
3 Wikblom Thea Minken 13.16 0.01.59
4 Westerlund Jessica Falken 13.59 0.02.42
5 Fagerudd Viivi Brahe 14.09 0.02.52
6 Lillhonga Elin GIF 14.22 0.03.05
7 Grankull Daniela Kronan 16.44 0.05.27
8 Torrkulla Moa Femman 17.08 0.05.51
9 Sundqvist Ida Falken 23.36 0.12.19

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpi Sanni RaJu 22.07 0.00.00
2 Saranpää Saara RaJu 24.19 0.02.12
3 Nynäs Matilda Botnia 27.30 0.05.23
4 Tukala Eeva KoS 31.57 0.09.50
5 Peltoniemi Reetta Brahe 36.30 0.14.23
6 Norrgård Ida Femman 44.46 0.22.39
Backlund Thelma Femman EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Enroth Jenna TarpSu 27.50 0.00.00
2 Enroth Emma TarpSu 29.27 0.01.37
3 Björkfors Elsie Botnia 30.31 0.02.41
4 Löfqvist Linn Femman 36.12 0.08.22
5 Tukala Oona KoS 37.29 0.09.39
6 Pihlajaniemi Aini Pohjant 56.38 0.28.48

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rokala Erica HalTo 40.54 0.00.00 31.26 25.96
2 Lakanen Inka PerhKi 41.16 0.00.22 29.43 24.44
3 Lindell Tilde Brahe 51.59 0.11.05 22.14 18.38
4 Nynäs Amanda Botnia 1.05.42 0.24.48 16.54 13.74
Liljeqvist Emilia Minken EIL -
Lindfors Karolina Falken EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myrskog Rosa Kronan 1.00.05 0.00.00
2 Kattilakoski Ida KoS 1.25.27 0.25.22
Rannila Venla VetU HYL -
Berg Nicolina Botnia EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Anu NOR 46.39 0.00.00 79.41 78.45
2 Patana Jenny HiKi 48.04 0.01.25 75.62 74.71
3 Niittynen Miia KR 50.06 0.03.27 71.17 70.31
4 Asikainen Satu RasKu 52.23 0.05.44 66.74 65.94
5 Fagerudd Salla PR 52.24 0.05.45 65.39 64.61
6 Fagerudd Anna-Sofia Trian 53.44 0.07.05 62.48 61.73
7 Tuomisto Satu VaaSu 54.28 0.07.49 60.36 59.64
8 Jussinmäki Tuulia HalTo 1.15.35 0.28.56 42.58 42.07
9 Sankelo Lotta Pohjant 1.22.59 0.36.20 37.94 37.49

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hangasmaa Hanna YlivKu 37.30 0.00.00
2 Halla-aho Emma KoS 48.52 0.11.22

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindfors Lina Falken 1.05.52 0.00.00 38.58 38.58
2 Sundelin Ann-Sofie Botnia 1.07.02 0.01.10 36.49 36.49
3 Himanka Satu IisVi 1.18.51 0.12.59 29.81 29.81
4 Laitala Piia KaJu 1.21.09 0.15.17 27.79 27.79
5 Sundqvist Marina Falken 1.58.41 0.52.49 18.20 18.20

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Skog Johanna Minken 1.02.44 0.00.00 26.21 26.21
2 Rokala Johanna HalTo 1.14.17 0.11.33 21.03 21.03
3 Möuts Anette Femman 1.33.36 0.30.52 15.81 15.81
4 Lindfors Nancy Falken 2.03.19 1.00.35 11.33 11.33

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grankull Jaana Kronan 54.25 0.00.00 43.44 42.34
2 Ena Linda Falken 57.35 0.03.10 40.29 39.26
3 Nynäs Kati Botnia 58.33 0.04.08 38.86 37.88
4 Rannila Tanja VetU 1.01.28 0.07.03 36.30 35.38
5 Forsström Heidi Botnia 1.03.23 0.08.58 34.50 33.62
6 Myrevik-Svenlin Ulrika Kronan 1.15.40 0.21.15 28.31 27.60
7 Halla-aho Johanna HimU 1.16.30 0.22.05 27.43 26.73
8 Löfbacka Sanna KPV 1.24.55 0.30.30 24.19 23.57
9 Sillanpää Elina Pohjant 1.36.42 0.42.17 20.78 20.25
Vaahtera Sanna YlivKu EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Granlund Elisabeth Minken 1.11.52 0.00.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 40.58 0.00.00 43.93 42.77
2 Ekdahl Pirkko NiS 50.40 0.09.42 32.86 31.99
3 Friman Rose-Maj Solf 1.05.36 0.24.38 23.32 22.70

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankaanpää Tarja KauWi 48.51 0.00.00
2 Mattila Airi KPV 59.28 0.10.37

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Gunilla Falken 36.24 0.00.00 35.98 33.68
2 Pöyhönen Lea VetU 40.28 0.04.04 30.74 28.78
3 Fred Bodil Femman 42.09 0.05.45 27.96 26.18
4 Ketola Pirjo SalRe 54.23 0.17.59 20.47 19.16

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Finnilä Katariina VetU 50.20 0.00.00
2 Nyberg Eva Minken 1.22.22 0.32.02

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsman Brita Falken 53.02 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Honkanen Iivari LapVi 9.09 0.00.00
2 Norrgård Isak Femman 10.26 0.01.17
3 Ojajärvi Oiva KoS 12.20 0.03.11
4 Kettu Onni KoS 13.16 0.04.07
5 Alasuvanto Manu KaJu 16.39 0.07.30
6 Harju Frans KPV 17.14 0.08.05
7 Alasuvanto Saku KaJu 20.08 0.10.59
8 Alasuvanto Max KaJu 22.23 0.13.14

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sundberg Elias Minken 15.17 0.00.00
2 Hertsbacka Isak NOK 17.26 0.02.09
3 Lindfors Rasmus Falken 21.56 0.06.39
4 Björkfors Einar Botnia 26.20 0.11.03
Lindgren Alexander Botnia EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Juuso YKV 20.29 0.00.00
2 Ukkola Santeri Pohjant 23.14 0.02.45
3 Grankull Sebastian Kronan 27.32 0.07.03
4 Sundberg Hannes Minken 29.49 0.09.20
5 Forsell Björn Botnia 36.20 0.15.51
6 Rannila Aatu VetU 36.59 0.16.30
7 Peltoniemi Sulo KPV 44.36 0.24.07
8 Sundqvist Ivar Falken 53.30 0.33.01

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Berg Eelian Botnia 22.06 0.00.00
2 Lindfors Kevin Falken 31.53 0.09.47
3 Lindfors Hugo Falken 33.04 0.10.58
4 Jussinmäki Joona HalTo 56.43 0.34.37
Hietala Elmeri KPV EIL -
Löfbacka Atte KPV EIL -
Anttila Niklas KPV HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindfors Jesper Falken 1.13.26 0.00.00
Friman Ben Solf EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ukkola Sakari Pohjant 1.06.10 0.00.00
2 Forsell Gustav Botnia 1.10.43 0.04.33

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fagerudd Kim Brahe 1.06.36 0.00.00 75.43 72.43
2 Patana Mikko HiKi 1.09.07 0.02.31 72.05 69.17
3 Istolahti Jaakko KangSK 1.11.01 0.04.25 69.49 66.72
4 Ketonen Miikka LapVi 1.12.06 0.05.30 67.83 65.13
5 Hakala Antti KortJV 1.14.10 0.07.34 65.35 62.74
6 Lehtola Tomi KR 1.16.39 0.10.03 62.65 60.15
7 Alasuvanto Joni KaJu 1.17.08 0.10.32 61.68 59.23
8 Linnainmaa Tero IkNV 1.17.12 0.10.36 61.06 58.62
9 Venetjoki Väinö KoS 1.17.27 0.10.51 60.29 57.88
10 Pihlajamäki Teemu LapVi 1.17.47 0.11.11 59.46 57.09
11 Asikainen Vesa KaJu 1.20.29 0.13.53 56.91 54.65
12 Forsell Mickel Botnia 1.22.38 0.16.02 54.90 52.71
13 Rantala Petteri KoS 1.27.47 0.21.11 51.17 49.13
14 Ruuttula Juho SievSi 1.28.52 0.22.16 50.05 48.05
15 Sundelin Peter Femman 1.32.02 0.25.26 47.84 45.94
16 Juola Saku KaJu 1.33.16 0.26.40 46.74 44.87
17 Ruberg Lauri Falken 1.36.17 0.29.41 44.81 43.03
Härkönen Lasse YlivKu HYL -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Arvela Oskari LS-37 52.33 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wik Niklas Falken 1.04.56 0.00.00 46.63 45.07
2 Alasuvanto Mikko KaJu 1.08.50 0.03.54 41.78 40.39
3 Isokääntä Antti YlivKu 1.17.48 0.12.52 35.02 33.86
4 Knutar Tomas TerjΣrv 1.30.11 0.25.15 28.54 27.58
Paavola Lasse KPV EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Henriksson Mathias Falken 1.00.00 0.00.00 41.23 36.78
2 Jussinmäki Ari HalTo 1.11.03 0.11.03 32.21 28.73
3 Lindfors Jan Falken 1.21.56 0.21.56 25.66 22.90
Koski Jussi YKV EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löfbacka Sami KPV 38.35 0.00.00 50.87 48.92
2 Grankull Kenneth Kronan 44.38 0.06.03 43.03 41.39
3 Savolainen Tomi RasKe 48.21 0.09.46 38.85 37.37
4 Vesisenaho Mikko ViPa 51.32 0.12.57 35.64 34.28
5 Lindell Niklas Brahe 51.52 0.13.17 34.60 33.28
6 Snåre Dan Botnia 54.03 0.15.28 32.42 31.18
7 Jylkkä Marko YlivKu 57.13 0.18.38 29.89 28.75
8 Lindgren Markus Botnia 58.30 0.19.55 28.52 27.43

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokikuona Juha RasTiimi 45.52 0.00.00 48.11 45.67
2 Haglund Tommy Brahe 50.08 0.04.16 43.28 41.09
3 Peltoniemi Vesa KPV 51.42 0.05.50 41.26 39.17
4 Suvanto Mikael RaJu 52.10 0.06.18 40.18 38.15
5 Pihlajaniemi Janne VePo 56.23 0.10.31 36.53 34.67
6 Kupsala Esko KannUra 59.01 0.13.09 34.27 32.54
7 Svenlin Sören Kronan 59.11 0.13.19 33.56 31.85
8 Sillanpää Tommi Pohjant 1.03.08 0.17.16 30.87 29.31
9 Suvanto Pasi PieHi 1.03.41 0.17.49 30.03 28.51
10 Furubacka Jonas Botnia 1.09.00 0.23.08 27.18 25.80

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Enroth Vesa TarpSu 41.41 0.00.00 44.28 43.30
2 Tuomisto Juha VaaSu 41.57 0.00.16 42.68 41.73
3 Jylhä Taisto LohtVe 43.49 0.02.08 39.60 38.72
4 Lehtinen Tapio PieHi 50.09 0.08.28 33.49 32.75
5 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 51.16 0.09.35 31.68 30.98
Wiklund Torbjörn Falken EIL -
Furubacka Per-Åke Botnia KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vallbacka Heikki KortJV 35.02 0.00.00 44.15 42.96
2 Hakala Heikki KortJV 41.25 0.06.23 36.42 35.43
3 Mattila Timo KPV 43.25 0.08.23 33.85 32.93
4 Pajukangas Tauno KPV 45.08 0.10.06 31.70 30.85
5 Jaakola Juhani YlivKu 50.54 0.15.52 27.35 26.61
6 Toppari Reijo KauWi 59.04 0.24.02 22.92 22.30
7 Ahlskog Torbjörn Botnia 59.09 0.24.07 22.23 21.63

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vilminko Pauli SiSe 41.01 0.00.00 46.90 46.21
2 Airaksinen Risto OuTa 43.14 0.02.13 44.14 43.49
3 Joki Sauli VetU 43.21 0.02.20 43.67 43.03
4 Henriksson Fjalar Falken 44.02 0.03.01 42.65 42.02
5 Nylund Sven-Olof Botnia 45.52 0.04.51 40.61 40.02
6 Hakomäki Juhani LapVi 46.14 0.05.13 39.96 39.38
7 Nyystilä Jukka LaihLu 46.22 0.05.21 39.52 38.94
8 Högnäs Tore Brahe 46.38 0.05.37 38.97 38.40
9 Junttila Tuomo RasTiimi 47.10 0.06.09 38.21 37.65
10 Hattar Allan Falken 47.46 0.06.45 37.41 36.86
11 Korpijärvi Asko KannUra 48.18 0.07.17 36.68 36.14
12 Jylkkä Markku YlivKu 48.19 0.07.18 36.35 35.82
13 Halla-Aho Timo JSRasti 50.18 0.09.17 34.62 34.11
14 Mourujärvi Kauno KuoSu 54.03 0.13.02 31.94 31.47
15 Konttila Sauli KannUra 54.21 0.13.20 31.48 31.02
16 Sillanpää Paavo JSRasti 56.35 0.15.34 29.97 29.53
17 Österbacka Bo Minken 1.03.36 0.22.35 26.42 26.04
18 Huusko Martti IisVi 1.07.11 0.26.10 24.79 24.43
Pietilä Heikki S-2000 KES -
Pihlajamaa Martti VetU EIL -
Vesisenaho Markku SievSi EIL -
Kronholm Peter Brahe HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nynäs Henning Brahe 39.23 0.00.00 37.51 36.55
2 Törmä Markku KannUra 39.33 0.00.10 36.73 35.79
3 Kätkä Vesa Reima 44.23 0.05.00 32.17 31.35
4 Juutinen Hannu Pohjant 44.46 0.05.23 31.35 30.55
5 Björklund Håkan Falken 46.50 0.07.27 29.44 28.69
6 Pienimäki Kari RaJu 48.36 0.09.13 27.86 27.15
7 Myllymäki Ari KPV 52.23 0.13.00 25.38 24.73
8 Joensuu Heimo JSRasti 56.42 0.17.19 23.01 22.43
Williamsson Bo-Göran VaaSu EIL -
Finnilä Mauri VetU HYL -
Hertsbacka Karl-Gustav NOK KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkinen Juhani SalRe 48.44 0.00.00 32.81 32.54
2 Pajukangas Heikki KPV 49.23 0.00.39 31.77 31.51
3 Backman Sven-Olof Falken 51.45 0.03.01 29.74 29.50
4 Kumpulainen Matti IisVi 53.32 0.04.48 28.19 27.96
5 Oja Jorma NiS 1.01.42 0.12.58 23.97 23.77
6 Jokikuona Toivo RasTiimi 1.03.51 0.15.07 22.70 22.51
7 Rantakangas Erkki JSRasti 1.04.38 0.15.54 21.96 21.78
8 Torrkulla Roy Minken 1.07.37 0.18.53 20.54 20.38
9 Pelkonen Toivo YlikNM 1.09.48 0.21.04 19.47 19.31

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolmunen Tauno SΣynSa 37.23 0.00.00 19.75 20.03
2 Hietalahti Aapo HalTo 39.36 0.02.13 17.25 17.49
3 Mikkilä Mauno NiS 44.32 0.07.09 14.09 14.29

Sarja H90
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Löfroth Thor Kronan EIL -