FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin Uudenmaan AM-pitkä matka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuukka Anton TP 1.13.01 0.00.00 95.58 95.00
2 Sirén Mikko AngA 1.13.19 0.00.18 94.72 94.14
3 Vaher Sander RR 1.16.32 0.03.31 90.28 89.73
4 Leskinen Aleksi Lynx 1.16.54 0.03.53 89.40 88.85
5 Sorsa Aleksi TP 1.17.08 0.04.07 88.67 88.14
6 Tulonen Benjamin HiKi 1.17.40 0.04.39 87.62 87.08
7 Metsälä Juuso Lynx 1.18.34 0.05.33 86.17 85.64
8 Mänkärlä Janne Lynx 1.18.47 0.05.46 85.49 84.97
9 Leskinen Aapo Lynx 1.19.59 0.06.58 83.77 83.26
10 Ritasalo Teemu EsAk 1.20.47 0.07.46 82.51 82.01
11 Heikkilä Ollipekka HS 1.27.12 0.14.11 76.04 75.57
12 Juutilainen Ilkka SKUusi 1.27.34 0.14.33 75.32 74.86
13 Fabritius Mikael Trian 1.30.52 0.17.51 72.20 71.76
14 Kujala Rainer Lynx 1.32.29 0.19.28 70.56 70.13
15 Kleemola Lauri Lynx 1.32.35 0.19.34 70.11 69.68
16 Hakuli Tommi SKUusi 1.33.08 0.20.07 69.32 68.90
17 Metsälä Tuomas Lynx 1.35.33 0.22.32 67.20 66.79
18 Kuutti Veli-Pekka EsAk 1.36.01 0.23.00 66.51 66.11
19 Pesola Oskari HS 1.36.39 0.23.38 65.71 65.31
20 Hjulgren Markus EsAk 1.38.39 0.25.38 64.03 63.64
21 Laakso Mikko HS 1.41.47 0.28.46 61.71 61.34
22 Heiskanen Oskari Lynx 1.43.09 0.30.08 60.56 60.19
23 Lahtinen Vesa HiKi 1.44.53 0.31.52 59.22 58.86
24 Kokkila Ville EsSu 1.50.06 0.37.05 56.10 55.76
25 Lahtinen Atte HS 1.50.39 0.37.38 55.51 55.17
26 Tarkkio Henrik EsAk 1.58.08 0.45.07 51.69 51.38
27 Aalto Tuomas EsAk 2.28.10 1.15.09 40.98 40.73
28 Siipola Janne Pihkan 2.58.01 1.45.00 33.91 33.71
Vierimaa Ville EsAk KES -
Mattila Aleksi Lynx KES -
Laine Jaakko HiKi KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tölli Tuomas RR 1.05.28 0.00.00 81.72 82.20
2 Ernamo Jussi HS 1.06.40 0.01.12 79.64 80.11
3 Lassila Mikko HS 1.08.53 0.03.25 76.50 76.95
4 Korhonen Teemu EsAk 1.11.07 0.05.39 73.53 73.97
5 Kankaanpää Markus LeSi 1.14.49 0.09.21 69.36 69.77
6 Leinonen Jaakko YlikNM 1.15.06 0.09.38 68.56 68.97
7 Ojapalo Joona Lynx 1.16.19 0.10.51 66.94 67.34
8 Kemppainen Teemu SKUusi 1.16.20 0.10.52 66.40 66.80
9 Berg Kimmo EsAk 1.17.10 0.11.42 65.17 65.55
10 Nurminen Janne HS 1.17.25 0.11.57 64.44 64.82
11 Sevon Tuomo EsSu 1.17.29 0.12.01 63.87 64.24
12 Honkonen Atte Jyry 1.17.36 0.12.08 63.25 63.62
13 Helin Tuomas RaHa 1.18.59 0.13.31 61.64 62.00
14 Suomalainen Samuel LeSi 1.19.07 0.13.39 61.03 61.38
15 Seitajoki Tommi Jyry 1.23.34 0.18.06 57.30 57.63
16 Lassila Jussi PiTa 1.32.16 0.26.48 51.46 51.76
17 Välikorpi Jari RasKu 1.33.42 0.28.14 50.24 50.54
18 Österman Olli RiSu 1.35.34 0.30.06 48.84 49.13
19 Kemppainen Antti EsSu 1.38.49 0.33.21 46.83 47.11
20 Tolvanen Leo Pihkan 1.39.52 0.34.24 45.94 46.21
Laisev Aleksei Pihkan KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huovila Miikka KaRa 57.13 0.00.00 73.75 73.84
2 Närvä Marko Lynx 59.04 0.01.51 71.06 71.14
3 Villa Juha KaRa 59.56 0.02.43 69.66 69.74
4 Koivula Jeppe HS 1.02.02 0.04.49 66.93 67.01
5 Levijoki Sami HiKi 1.03.55 0.06.42 64.61 64.68
6 Toivonen Teemu TuS 1.05.04 0.07.51 63.12 63.19
7 Reinikainen Antti KaRa 1.05.26 0.08.13 62.42 62.49
8 Johansson Tuomas HS 1.06.16 0.09.03 61.29 61.36
9 Rantala Tommy KaRa 1.06.25 0.09.12 60.81 60.88
10 Nurmilaukas Ville EsAk 1.07.07 0.09.54 59.84 59.91
11 Ylis-Junttila Vesa HlS 1.08.39 0.11.26 58.18 58.24
12 Karelo Jussi EsSu 1.10.49 0.13.36 56.08 56.14
13 Packalen Totte Lynx 1.12.56 0.15.43 54.14 54.20
14 Alanko Heikki Jyry 1.14.21 0.17.08 52.80 52.87
15 Järvenpää Juha HS 1.15.59 0.18.46 51.37 51.43
16 Korhonen Tomi HyRa 1.16.21 0.19.08 50.83 50.89
17 Nurmela Heikki Pihkan 1.17.57 0.20.44 49.50 49.55
18 Eskelinen Joona TVV 1.19.20 0.22.07 48.35 48.40
19 Suominen Petteri HPV 1.23.29 0.26.16 45.67 45.73
20 Farkas David HS 1.23.49 0.26.36 45.22 45.28
21 Haara Mikko HS 1.27.55 0.30.42 42.86 42.91
22 Kari Markus Jyry 1.29.07 0.31.54 42.03 42.07
23 Matilainen Teemu RaHa 1.33.00 0.35.47 40.03 40.07
24 Hyvärinen Pietari EsSu 1.34.51 0.37.38 39.01 39.05
25 Honkakari Jussi RaVi 1.35.31 0.38.18 38.50 38.54
26 Hellstedt Tony Lynx 1.37.41 0.40.28 37.41 37.46
27 Kärkkäinen Kimmo HS 1.46.07 0.48.54 34.23 34.27
28 Byrtus Petr CZE 1.59.25 1.02.12 30.23 30.26
29 Kaijalainen Osku EsAk 2.00.19 1.03.06 29.81 29.85

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laapas Ari HiKi 51.45 0.00.00 69.69 68.32
2 Romppainen Pasi HyRa 52.10 0.00.25 68.86 67.50
3 Vaherlehto Tuomas EsAk 53.13 0.01.28 67.22 65.90
4 Nurminen Ilkka HS 53.54 0.02.09 66.10 64.80
5 Sillanpää Sampo Lynx 54.32 0.02.47 65.06 63.78
6 Laine Kari HiKi 54.51 0.03.06 64.42 63.15
7 Harjamäki Petri HiKi 55.13 0.03.28 63.73 62.47
7 Riissanen Jani EsAk 55.13 0.03.28 63.73 62.47
9 Salonen Mikko HS 55.17 0.03.32 63.12 61.88
10 Kemppi Joni EsSu 55.35 0.03.50 62.52 61.29
11 Jääskeläinen Iiro VeVe 55.56 0.04.11 61.87 60.65
12 Länsiluoto Jaakko HS 57.47 0.06.02 59.63 58.46
13 Virtanen Lassi RaLu 58.05 0.06.20 59.07 57.91
14 Nikkinen Jari HiKi 59.30 0.07.45 57.42 56.29
15 Malinen Mika HS 1.01.29 0.09.44 55.33 54.24
16 Ryyppö Jarkko RaVa 1.01.44 0.09.59 54.87 53.79
17 Skinnari Juha Pihkan 1.02.39 0.10.54 53.83 52.77
18 Saarinen Sauli MU 1.02.47 0.11.02 53.49 52.43
19 Tuominen Hans Pihkan 1.03.29 0.11.44 52.67 51.63
20 Nikkinen Jyrki EsAk 1.04.04 0.12.19 51.96 50.93
21 Mäntylä Pekka HS 1.04.32 0.12.47 51.36 50.34
22 Ahonen Ari HiKi 1.05.24 0.13.39 50.45 49.46
23 Liljeström Kimmo HS 1.06.00 0.14.15 49.77 48.79
24 Isoherranen Sami Lynx 1.07.51 0.16.06 48.20 47.25
25 Anttonen Mikael KaRa 1.08.13 0.16.28 47.73 46.79
26 Turkkila Kalle EsSu 1.10.16 0.18.31 46.13 45.22
27 Määttänen Pekka EsSu 1.12.04 0.20.19 44.77 43.89
28 Pitkänen Jaakko RR 1.13.23 0.21.38 43.77 42.91
29 Naakka Tuomas Jyry 1.13.54 0.22.09 43.26 42.41
30 Havento Jukka KaRa 1.16.56 0.25.11 41.37 40.55
31 Rajala Marko HS 1.17.36 0.25.51 40.82 40.02
32 Malmi Ilkka HS 1.19.23 0.27.38 39.72 38.94
33 Hyvärilä Jussi HyRa 1.19.59 0.28.14 39.24 38.47
34 Viero Jussi LaihLu 1.20.44 0.28.59 38.70 37.93
35 Sundström Sami RiSu 1.21.16 0.29.31 38.26 37.51
36 Virtanen Joni EsSu 1.40.46 0.49.01 30.71 30.11
Freeman Joni LeSi HYL -
Soikkeli Lauri EsSu KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukkalahti Marko HiKi 43.14 0.00.00 66.31 65.86
2 Kälviäinen Sami HS 46.28 0.03.14 61.41 61.00
3 Miettinen Juha Lynx 47.21 0.04.07 59.99 59.58
4 Kivilaakso Sami Lynx 49.33 0.06.19 57.07 56.68
5 Tilli Juha Lynx 49.45 0.06.31 56.57 56.19
6 Jylhä Jouko EsSu 49.50 0.06.36 56.22 55.84
7 Taskila Sakari LeSi 50.23 0.07.09 55.35 54.97
8 Larmala Juha-Pekka EsSu 50.51 0.07.37 54.58 54.21
9 Ylä-Oijala Pasi KeU 51.31 0.08.17 53.62 53.26
10 Haaramo Panu EsSu 52.11 0.08.57 52.69 52.33
11 Borgenström Jussi HyRa 53.38 0.10.24 51.02 50.67
12 Ojanen Tuomas HS 53.55 0.10.41 50.51 50.17
13 Savilahti Petri Lynx 54.43 0.11.29 49.53 49.20
14 Kuusinen Petri TP 56.31 0.13.17 47.73 47.40
15 Autio Rauno KaRa 56.51 0.13.37 47.22 46.90
16 Heinilä Hannu RaVa 57.08 0.13.54 46.75 46.44
17 Talvitie Mikko KeU 57.27 0.14.13 46.27 45.96
18 Heikkinen Jussi EsSu 59.00 0.15.46 44.83 44.53
19 Karvinen Usko EnonkU 59.53 0.16.39 43.95 43.66
20 Matilainen Kari HS 1.00.24 0.17.10 43.36 43.07
21 Kajanoja Lauri EsSu 1.00.38 0.17.24 42.98 42.69
22 Huttunen Matti Pihkan 1.00.50 0.17.36 42.63 42.34
23 Kuuluvainen Juha EsSu 1.01.23 0.18.09 42.03 41.75
24 Karttunen Markku HS 1.01.43 0.18.29 41.59 41.31
25 Heikura Mika RR 1.01.54 0.18.40 41.26 40.98
26 Nietosjärvi Tommi Pihkan 1.02.29 0.19.15 40.67 40.39
27 Ritvanen Paavo Pihkan 1.06.03 0.22.49 38.27 38.01
28 Pyykönen Jouni EsAk 1.06.48 0.23.34 37.65 37.39
29 Julkunen Tero LHR 1.07.44 0.24.30 36.94 36.69
30 Varmavuo Seppo RR 1.12.38 0.29.24 34.27 34.03
31 Pietikäinen Timo Pihkan 1.14.18 0.31.04 33.32 33.09
32 Pajuoja Vesa EsSu 1.28.46 0.45.32 27.74 27.56
33 Pekkinen Pasi RaHa 2.09.25 1.26.11 18.93 18.80
Soininvaara Mikko RaHa HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pyymäki Leo EsSu 42.49 0.00.00 64.04 62.33
2 Karjalainen Harri EsSu 47.29 0.04.40 57.38 55.85
3 Syrjälä Pertti KeU 47.35 0.04.46 56.90 55.38
4 Hakulinen Pekka EsSu 50.16 0.07.27 53.52 52.09
5 Kuusinen Mikko Lynx 51.05 0.08.16 52.33 50.93
6 Pesola Sakari RasKe 51.36 0.08.47 51.48 50.10
7 Niinimäki Risto Pihkan 51.51 0.09.02 50.90 49.54
8 Ahvonen Jyrki HS 53.16 0.10.27 49.22 47.91
9 Sorri Esko RaHa 54.21 0.11.32 47.93 46.65
10 Nummela Arto MU 55.49 0.13.00 46.36 45.12
11 Pajuoja Pekka Lynx 55.51 0.13.02 46.03 44.80
12 Nurminen Juha LamSä 58.02 0.15.13 44.00 42.82
13 Nurmilaukas Pekka RaHa 58.08 0.15.19 43.63 42.46
14 Reinikka Kenneth HyRa 59.32 0.16.43 42.31 41.18
15 Hyyryläinen Pasi EsAk 59.57 0.17.08 41.73 40.62
16 Perälä Harry KeU 1.00.50 0.18.01 40.85 39.76
17 Kaasalainen Matti HS 1.02.48 0.19.59 39.29 38.24
18 Väisänen Juha MU 1.03.30 0.20.41 38.59 37.56
19 Rantala Antti Pihkan 1.04.27 0.21.38 37.76 36.75
20 Numminen Hannu EsAk 1.04.40 0.21.51 37.37 36.37
21 Karjalainen Heikki Raus 1.09.09 0.26.20 34.70 33.77
22 Lampinen Raino HS 1.09.15 0.26.26 34.40 33.48
23 Laukkarinen Kari TVV 1.11.53 0.29.04 32.90 32.02
24 Kivikoski Jouni RaHa 1.30.12 0.47.23 26.03 25.33
Kiviniitty Jyrki EsAk HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Arto RR 50.36 0.00.00 56.82 56.81
2 Karamo Jouko HS 52.40 0.02.04 54.26 54.25
3 Kaura-aho Pertti Jyry 56.16 0.05.40 50.48 50.47
4 Virtala Arto LaJy 58.38 0.08.02 48.15 48.14
5 Pajuoja Heikki HS 59.04 0.08.28 47.50 47.49
6 Saari Kari HPV 59.28 0.08.52 46.89 46.89
7 Ojapalo Ilkka RR 1.00.52 0.10.16 45.53 45.52
8 Laine Markku MU 1.01.31 0.10.55 44.77 44.76
9 Helle Markku SaPu 1.02.06 0.11.30 44.07 44.06
10 Parnetti Roy KeU 1.03.07 0.12.31 43.09 43.08
11 Puustinen Tuomo Pihkan 1.04.17 0.13.41 42.04 42.03
12 Ranta-Puska Kari EsAk 1.05.54 0.15.18 40.75 40.74
13 Nevalainen Eero Pihkan 1.07.08 0.16.32 39.74 39.73
14 Leppälä Martti HlS 1.08.02 0.17.26 38.96 38.95
15 Hakola Martti RiSu 1.10.10 0.19.34 37.53 37.52
16 Heikkinen Juha Pihkan 1.11.03 0.20.27 36.82 36.81
17 Jumppanen Jarmo Pihkan 1.13.12 0.22.36 35.50 35.50
18 Lahtinen Jouko HS 1.14.22 0.23.46 34.72 34.71
19 Koistinen Kari HiKi 1.16.52 0.26.16 33.36 33.36
20 Kinkki Seppo HyRa 1.18.42 0.28.06 32.37 32.36
21 Vainikka Jari Pihkan 1.19.51 0.29.15 31.68 31.68
22 Meriheinä Ulf Pihkan 1.20.23 0.29.47 31.26 31.25
23 Väre Timo HyRa 1.30.47 0.40.11 27.49 27.48
24 Paukkola Jari RiSu 1.41.29 0.50.53 24.42 24.41
25 Virtanen Martti EsSu 1.45.28 0.54.52 23.33 23.33
Malinen Jouko RR HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kekoni Lauri HS 46.52 0.00.00 52.91 52.93
2 Pulkkinen Heimo HS 50.10 0.03.18 49.10 49.12
3 Muukkonen Pekka KeU 50.59 0.04.07 47.98 48.00
4 Heikka Jarmo HiKi 51.45 0.04.53 46.94 46.96
5 Saramäki Jukka Lynx 52.01 0.05.09 46.37 46.39
6 Turunen Erkki SuSe 52.39 0.05.47 45.49 45.51
7 Helkkula Simo PiTa 53.09 0.06.17 44.75 44.77
8 Parkkonen Reima Pihkan 53.22 0.06.30 44.25 44.27
9 Lehto Esa HS 54.14 0.07.22 43.23 43.25
10 Väätäinen Seppo EsSu 58.13 0.11.21 39.98 40.00
11 Tervo Vesa RR 59.06 0.12.14 39.10 39.12
12 Koskinen Kaj VaHa 1.01.14 0.14.22 37.46 37.48
13 Ahlqvist Hannu Raus 1.07.58 0.21.06 33.50 33.51
14 Pettersson Staffan Örnen 1.08.17 0.21.25 33.10 33.11
15 Havia Jouko PR 1.09.50 0.22.58 32.12 32.13
16 Ilmakunnas Pekka Pihkan 1.10.06 0.23.14 31.76 31.77
17 Niemi Ilkka EsSu 1.15.27 0.28.35 29.28 29.29
18 Terävä Seppo XYZ 1.17.43 0.30.51 28.21 28.22
19 Laukka Ville Raus 1.27.26 0.40.34 24.88 24.89
20 Pekonen Jouko HyRa 1.33.03 0.46.11 23.20 23.21
21 Nykänen Pentti Jyry 1.33.38 0.46.46 22.87 22.88
22 Jumppanen Heimo Pihkan 2.02.31 1.15.39 17.34 17.35
Harju Hannu JäPa HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Pertti RR 40.32 0.00.00 52.38 52.26
2 Savelainen Jouni HS 41.11 0.00.39 51.38 51.27
3 Wessman Risto HiKi 42.54 0.02.22 49.17 49.05
4 Vannas Hannu MSParma 44.08 0.03.36 47.64 47.53
5 Inkinen Paavo Jyry 45.19 0.04.47 46.24 46.13
6 Liljeström Åge HS 45.48 0.05.16 45.60 45.50
7 Kuokkanen Seppo Pihkan 47.52 0.07.20 43.49 43.39
8 Nippala Juhani Jyry 47.56 0.07.24 43.28 43.18
9 Lassila Heikki PiTa 48.05 0.07.33 43.00 42.90
10 Ruotsalainen Reino KeU 48.57 0.08.25 42.10 42.00
11 Mustranta Antti HS 49.53 0.09.21 41.17 41.08
12 Lepistö Lauri KeU 50.03 0.09.31 40.90 40.80
13 Mattila Hannu EsAk 50.23 0.09.51 40.49 40.40
14 Pajala Tauno EsSu 50.53 0.10.21 39.96 39.86
15 Leino Tapio HS 51.35 0.11.03 39.28 39.19
16 Hyvönen Eero PorvU 52.00 0.11.28 38.83 38.74
17 Kuusi Klaus Mesik 52.36 0.12.04 38.26 38.17
18 Tolvanen Mauri LeSi 53.17 0.12.45 37.64 37.55
19 Koivula Jouko HS 53.21 0.12.49 37.46 37.37
20 Väli-Klemelä Seppo PR 55.01 0.14.29 36.20 36.12
21 Sane Kari HS 55.37 0.15.05 35.68 35.60
22 Uljas Risto Jyry 55.42 0.15.10 35.51 35.43
23 Laine Juhani KaRa 56.07 0.15.35 35.12 35.04
24 Kurvinen Veijo HiKi 56.53 0.16.21 34.52 34.45
25 Saaristo Veikko RaHa 56.59 0.16.27 34.34 34.26
26 Reinikainen Pentti Jyry 57.10 0.16.38 34.11 34.03
27 Romula Tuomo Mesik 57.33 0.17.01 33.76 33.69
28 Valta Matti JRV 57.41 0.17.09 33.57 33.49
29 Mattila Pertti HS 58.13 0.17.41 33.14 33.06
30 Lindberg Pekka LeSi 58.41 0.18.09 32.76 32.68
31 Hotti Reino HS 59.16 0.18.44 32.32 32.24
32 Löyttyjärvi Kari Jyry 59.18 0.18.46 32.18 32.11
33 Ryynänen Jorma Pihkan 59.21 0.18.49 32.04 31.97
34 Nenonen Mauri EsSu 1.01.04 0.20.32 31.03 30.95
35 Kyckling Veli-Matti HS 1.01.11 0.20.39 30.85 30.78
36 Aho Olavi HS 1.02.23 0.21.51 30.15 30.08
37 Holappa Paavo TVV 1.04.02 0.23.30 29.26 29.20
38 Tukiainen Tapio HyRa 1.04.40 0.24.08 28.87 28.80
39 Nilsson Ove RaHa 1.05.35 0.25.03 28.36 28.30
40 Mäkilä Ilmari EsSu 1.05.49 0.25.17 28.16 28.09
41 Rajamäki Jussi HS 1.06.15 0.25.43 27.87 27.80
42 Nordqvist Raimo EsAk 1.07.42 0.27.10 27.17 27.11
43 Helin Jorma Jyry 1.08.33 0.28.01 26.73 26.67
44 Kytöjoki Juhani Jyry 1.09.35 0.29.03 26.23 26.17
45 Valldén Kari LeSi 1.18.52 0.38.20 23.06 23.01
46 Tolvanen Harri Pihkan 1.40.42 1.00.10 17.99 17.95
Turku Vesa HS HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtee Pertti HS 36.01 0.00.00 45.70 45.55
2 Rusko Heikki VaajTe 39.33 0.03.32 41.39 41.26
3 Kivistö Erkki Pihkan 42.20 0.06.19 38.46 38.34
4 Kuivala Martti HS 43.46 0.07.45 37.00 36.88
5 Tolonen Kalle Mesik 44.54 0.08.53 35.87 35.76
6 Bäckström Pentti KaRa 45.56 0.09.55 34.87 34.76
7 Isoherranen Seppo HS 46.12 0.10.11 34.48 34.37
8 Österberg Reino LeSi 46.52 0.10.51 33.80 33.69
9 Tiura Tapio HS 49.58 0.13.57 31.53 31.43
10 Vilenius Markku Jyry 49.59 0.13.58 31.34 31.24
11 Palomäki Mikko HyRa 51.36 0.15.35 30.19 30.09
12 Laine Eero RaVi 52.39 0.16.38 29.42 29.33
13 Kanerva Unto Jyry 53.39 0.17.38 28.71 28.62
14 Latvasto Erkki HS 54.35 0.18.34 28.05 27.96
15 Sirola Risto KeU 56.45 0.20.44 26.83 26.74
16 Mäkinen Matti Mesik 58.01 0.22.00 26.09 26.01
17 Elomaa Pekka EsSu 1.01.03 0.25.02 24.65 24.57
18 Seitajoki Reijo Jyry 1.01.39 0.25.38 24.27 24.19
19 Torvikoski Jouko JäPa 1.01.54 0.25.53 24.03 23.95
20 Hämäläinen Reijo Pihkan 1.02.37 0.26.36 23.61 23.53
21 Rönn Ralf AOK 1.03.13 0.27.12 23.25 23.17
22 Åberg Karl-Erik EsSu 1.04.44 0.28.43 22.56 22.49
23 Sonkki Juhani PR 1.04.45 0.28.44 22.42 22.35
24 Launis Kari Raus 1.13.46 0.37.45 19.56 19.50
25 Niinimäki Jukka HyRa 1.14.47 0.38.46 19.18 19.12
26 Grönroos Osmo LeSi 1.15.30 0.39.29 18.88 18.82
27 Lindeman Osmo HS 1.29.40 0.53.39 15.80 15.75
Ollikainen Eero HS KES -
Kärkkäinen Eero EsSu KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Eino HyRa 34.58 0.00.00 31.94 32.09
2 Ruokonen Keijo HS 43.10 0.08.12 23.93 24.04
3 Pajuoja Reino KaRa 45.13 0.10.15 20.99 21.09

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ijas Johannes KeU 40.27 0.00.00 34.46 33.94
2 Laurila Pertti EsSu 55.51 0.15.24 24.21 23.84
3 Vanhala Toivo Pihkan 1.06.34 0.26.07 19.68 19.39
4 Partanen Antero RaVi 1.10.18 0.29.51 18.04 17.77
Rantala Mauri RaN KES -
Asikainen Ville XYZ KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mänkärlä Aino Lynx 59.45 0.00.00 96.87 95.27
2 Haapala Ida EsSu 1.01.31 0.01.46 93.50 91.96
3 Hulkkonen Johanna Koovee 1.04.30 0.04.45 88.62 87.15
4 Haajanen Sofia Pohjant 1.04.48 0.05.03 87.65 86.20
5 Lahdenperä Melina EsSu 1.05.24 0.05.39 86.29 84.87
6 Jalava Enni TuS 1.05.57 0.06.12 85.02 83.62
7 Sundberg Karoliina Lynx 1.06.07 0.06.22 84.26 82.87
8 Määttänen Maria EsSu 1.07.39 0.07.54 81.82 80.47
9 Mattila Milla HS 1.08.30 0.08.45 80.27 78.95
10 Hietaoja Essi HiKi 1.11.36 0.11.51 76.29 75.03
11 Turakainen Venla HS 1.12.41 0.12.56 74.66 73.43
12 Leskinen Anne-Mari Lynx 1.16.44 0.16.59 70.25 69.09
13 Pelkonen Roosa TP 1.18.00 0.18.15 68.64 67.51
14 Kangasaho Essi HiKi 1.21.41 0.21.56 65.10 64.03
15 Juga Emma SKUusi 1.22.21 0.22.36 64.14 63.08
16 Malmi Päivi HS 1.24.08 0.24.23 62.35 61.32
17 Forsman Aada OK77 1.32.36 0.32.51 56.26 55.33
18 Helle Annukka EsAk 1.34.48 0.35.03 54.57 53.67
19 Pellonperä Sofia EsSu 1.39.53 0.40.08 51.43 50.58
20 Varmavuo Iida RR 1.42.06 0.42.21 49.96 49.13
21 Hanhijärvi Marjukka EsAk 1.42.49 0.43.04 49.26 48.45
22 Rantala Eerika HS 1.54.58 0.55.13 43.74 43.02
23 Suoniemi Sanni Jyry 2.22.08 1.22.23 35.12 34.54
Rauttola Tiia-Maria EsSu HYL -
Kokkoniemi Anna EsAk HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Orkola Saana HiKi 1.03.46 0.00.00 45.78 47.13
2 Tuomisto Hanna EsAk 1.12.14 0.08.28 38.39 39.52
3 Riikonen Jonna RaHa 1.53.44 0.49.58 23.10 23.78
4 Bessonova Julia RUS 2.07.33 1.03.47 19.45 20.03

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sane Mari HS 52.55 0.00.00 79.07 76.74
2 Laapas Kaisa RR 53.30 0.00.35 77.62 75.33
3 Porkka Paula HiKi 1.00.34 0.07.39 68.04 66.04
4 Kiiski Johanna HS 1.01.43 0.08.48 66.27 64.32
5 Vaiksalu Lilyon KaRa 1.02.58 0.10.03 64.45 62.56
6 Vaara Inga-Maria KaRa 1.04.07 0.11.12 62.81 60.96
7 Kyckling Katja Lynx 1.04.10 0.11.15 62.27 60.44
8 Castrén Jenni Jyry 1.10.04 0.17.09 56.58 54.91
9 Fey Natalia EsSu 1.10.47 0.17.52 55.56 53.93
10 Hovi Miia Jyry 1.12.16 0.19.21 53.99 52.40
11 Kriktilä Leena-Maija VeVe 1.12.44 0.19.49 53.21 51.64
12 Heikkilä Maija EsAk 1.12.49 0.19.54 52.72 51.17
13 Arjamaa Heidi HS 1.14.22 0.21.27 51.20 49.69
14 Wiklund Anna RaHa 1.16.47 0.23.52 49.18 47.73
15 Kytömäki Katri KeU 1.17.09 0.24.14 48.54 47.11
16 Sillanpää Hanna Lynx 1.18.25 0.25.30 47.35 45.96
17 Rajamäki Riikka HS 1.22.09 0.29.14 44.82 43.50
18 Carlsson Sanna EsAk 1.28.08 0.35.13 41.42 40.20
19 Andersén Tiina EsAk 1.32.03 0.39.08 39.32 38.16
20 Valkonen Anu HS 1.32.57 0.40.02 38.60 37.46
Ryyppö Minna HS KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salonen Heidi HS 55.55 0.00.00 69.98 69.07
2 Marttila Outi EsSu 1.01.29 0.05.34 63.12 62.30
3 Tervakangas Sanna EsSu 1.02.47 0.06.52 61.29 60.49
4 Viskari Tanja Lynx 1.03.58 0.08.03 59.65 58.87
5 Wartiainen Piritta EsSu 1.11.52 0.15.57 52.64 51.95
6 Pikkarainen Anu EsAk 1.14.43 0.18.48 50.19 49.54
7 Karppinen Riikka EsAk 1.16.14 0.20.19 48.77 48.13
8 Sten Kajsa Pihkan 1.16.48 0.20.53 47.98 47.36
9 Tiitola-Savilahti Annamari Lynx 1.17.17 0.21.22 47.26 46.64
10 Turakainen Irene Lynx 1.17.22 0.21.27 46.79 46.18
11 Kirves Hetti KeU 1.18.23 0.22.28 45.76 45.17
12 Nyholm Tanja KaRa 1.24.05 0.28.10 42.27 41.72
13 Hovinen Mari KeU 1.29.58 0.34.03 39.15 38.64
14 Kahanpää Hanna EsSu 1.34.05 0.38.10 37.09 36.61
15 Määttälä Johanna EsSu 1.43.31 0.47.36 33.39 32.96
16 Hyyryläinen Ulla EsAk 1.57.32 1.01.37 29.13 28.75
17 Pellikka Katja KeU 2.05.19 1.09.24 27.06 26.71
Nurminen Henna HS KES -
Jylhä Sirpa EsSu KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vierikko Annamari HS 55.48 0.00.00 60.32 57.77
2 Kollanen Teresa Lynx 59.47 0.03.59 55.81 53.44
3 Tilli Virpi Lynx 1.01.47 0.05.59 53.52 51.25
4 Kovarikova Maria CZE 1.02.18 0.06.30 52.60 50.37
5 Juote Taina Pihkan 1.06.20 0.10.32 48.95 46.88
6 Rantala Eija EsSu 1.09.15 0.13.27 46.46 44.49
7 Varpula Marjut EsSu 1.09.45 0.13.57 45.70 43.77
8 Matilainen Mirja HS 1.11.54 0.16.06 43.92 42.06
9 Tervo Tiina HS 1.12.22 0.16.34 43.23 41.40
10 Asikainen Nina KeU 1.13.55 0.18.07 41.92 40.15
11 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 1.30.14 0.34.26 34.01 32.57
12 Vehkamäki Hanna Pihkan 1.37.58 0.42.10 31.02 29.71
13 Lehmussaari-Rehn Heli Lynx 1.42.24 0.46.36 29.39 28.15
14 Norrbacka Aino HyRa 1.44.00 0.48.12 28.65 27.44
15 Sahlström Teija EsAk 1.45.34 0.49.46 27.95 26.76
16 Törmänen Eeva EsAk 1.57.04 1.01.16 24.95 23.89
Tuomola Marjo RaHa HYL -
Pyymäki Pirjo EsSu KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juga Liisa KeU 1.03.17 0.00.00 52.11 51.87
2 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 1.12.34 0.09.17 44.31 44.10
3 Kallio Ulla KeU 1.12.45 0.09.28 43.07 42.86
4 Markki Outi EsSu 1.22.31 0.19.14 36.97 36.80
Tarkiainen Merja EsSu KES -
Mäkelä Anja RiSu HYL -
Lankinen Pauliina HS KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puromies Merja EsSu 43.31 0.00.00 55.42 55.10
2 Kottonen Annariitta Lynx 44.20 0.00.49 53.72 53.41
3 Kukkasjärvi Elina RR 44.48 0.01.17 52.49 52.19
4 Jumppanen Helena Pihkan 53.06 0.09.35 43.72 43.46
5 Kokkila Marita EsSu 1.04.24 0.20.53 35.58 35.37
6 Salmenkylä-Mattila Leena HS 1.07.07 0.23.36 33.69 33.49
7 Väli-Klemelä Marja-Leena KaRa 1.07.36 0.24.05 33.00 32.81
8 Leskinen Tiina Lynx 1.10.37 0.27.06 31.17 30.99
9 Virtanen Marita EsSu 1.16.39 0.33.08 28.32 28.16
10 Linjama Mirja EsSu 1.24.20 0.40.49 25.38 25.23
11 Laaksonen Anita TarpSu 1.36.21 0.52.50 21.90 21.78
12 Ojapalo Anneli RR 1.42.38 0.59.07 20.27 20.15
Ilmakunnas Seija Pihkan HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurvinen Ulla HiKi 47.46 0.00.00 48.19 47.92
2 Strang Heidi HyRa 48.37 0.00.51 46.84 46.58
3 Hämäläinen Anneli HS 49.36 0.01.50 45.41 45.16
4 Koivula Sirpa HS 52.20 0.04.34 42.57 42.33
5 Heinonen Kaija Pihkan 52.58 0.05.12 41.60 41.36
6 Laitinen Hellevi EsAk 53.07 0.05.21 41.01 40.78
7 Karvonen Iris LeSi 54.59 0.07.13 39.17 38.95
8 Tienari Pauliina RaHa 58.51 0.11.05 36.18 35.98
9 Ahlqvist Kristiina Raus 59.50 0.12.04 35.17 34.97
10 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 59.58 0.12.12 34.68 34.49
11 Bergström Anneli EsSu 1.01.42 0.13.56 33.31 33.12
12 Laine Irmeli KaRa 1.03.05 0.15.19 32.19 32.01
13 Turku Kaija HS 1.04.05 0.16.19 31.30 31.12
14 Petäys Helvi Pihkan 1.05.26 0.17.40 30.28 30.11
15 Ahonen Päivi KaRa 1.26.59 0.39.13 22.49 22.37

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kämäräinen Paula HiKi 50.09 0.00.00 42.23 40.96
2 Toivonen Vellamo OK77 50.30 0.00.21 41.37 40.12
3 Salmela Juulia RiSu 52.46 0.02.37 39.04 37.87
4 Rajamäki Vuokko HS 54.51 0.04.42 37.03 35.92
5 Tukiainen Marja HyRa 55.16 0.05.07 36.23 35.14
6 Malmsten Beatrice Lynx 55.39 0.05.30 35.46 34.39
7 Sundberg Liisa Lynx 58.03 0.07.54 33.50 32.49
8 Ohramaa Tuula Jyry 58.50 0.08.41 32.56 31.58
9 Mikkonen Ritva EsSu 1.01.04 0.10.55 30.90 29.97
10 Luoma Helena Pihkan 1.01.27 0.11.18 30.23 29.32
11 Lindsten Ulla Jyry 1.55.25 1.05.16 15.85 15.37
Reinikainen Pirjo Jyry KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvinen Tuulikki HS 43.11 0.00.00 45.73 44.67
2 Paatero Leena EsSu 53.51 0.10.40 35.30 34.48
3 Tanska Eeva EsSu 59.14 0.16.03 30.84 30.13
4 Latvasto Pirkko HS 1.29.58 0.46.47 19.48 19.03
5 Isoherranen Kaarina HS 1.30.46 0.47.35 18.49 18.07

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jakoaho Ritva HyRa 44.57 0.00.00 35.19 35.28
2 Pekkarinen Eila KeU 57.59 0.13.02 25.91 25.98
3 Vehmanen Marjatta KeU 1.08.09 0.23.12 20.89 20.94
Holopainen Kaarina KeU KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salonen Matias HS 1.02.14 0.00.00
2 Tervakangas Mikko EsSu 1.05.53 0.03.39
Lamberg Benjamin EsSu KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viskari Juuso Lynx 47.11 0.00.00 77.21 74.40
2 Haltia Ilari RR 49.07 0.01.56 73.37 70.71
3 Laitamäki Wille MSParma 50.14 0.03.03 70.97 68.39
4 Ikola Atte HS 55.20 0.08.09 63.72 61.40
5 Määttälä Mikko EsSu 57.38 0.10.27 60.50 58.30
6 Pajuoja Otso EsSu 1.00.05 0.12.54 57.38 55.30
7 Sorsa Antti EsSu 1.01.02 0.13.51 55.85 53.82
8 Kallio Matti SKUusi 1.04.24 0.17.13 52.32 50.42
9 Partanen Lauri HyRa 1.04.31 0.17.20 51.62 49.75
10 Hanhijärvi Paulus EsAk 1.06.25 0.19.14 49.56 47.76
11 Tiainen Olli EsSu 1.06.51 0.19.40 48.65 46.89
12 Kovarik Martin CZE 1.08.02 0.20.51 47.23 45.52
13 Tikkanen Elias EsSu 1.14.53 0.27.42 42.39 40.85
14 Koponen Jani RaVi 1.29.27 0.42.16 35.05 33.78
Syrjäläinen Lauri HS KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aaltonen Tatu Lynx 37.43 0.00.00 62.53 59.96
2 Fritzen Florian Lynx 39.06 0.01.23 59.49 57.05
3 Koponen Matias Lynx 39.16 0.01.33 58.42 56.02
4 Mbembela Karim Lynx 41.21 0.03.38 54.70 52.45
5 Kallela Luca HS 42.47 0.05.04 52.11 49.98
6 Ristimäki Väinö HS 43.44 0.06.01 50.25 48.19
7 Vaherlehto Eemi EsAk 43.54 0.06.11 49.32 47.30
8 Kytömäki Aapo SKUusi 47.21 0.09.38 45.05 43.20
9 Koivisto Mikael SKUusi 47.34 0.09.51 44.17 42.36
10 Vuorela Joona EsSu 50.31 0.12.48 40.95 39.27
11 Rautio Daniel EsSu 53.06 0.15.23 38.36 36.78
12 Määttänen Markus EsSu 54.45 0.17.02 36.61 35.11

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kovarik Tomas CZE 44.22 0.00.00 44.12 42.14
2 Miettinen Vili Lynx 52.55 0.08.33 35.60 34.01
3 Karelo Luukas EsSu 53.23 0.09.01 33.91 32.39
4 Pitkänen Nikanor RR 1.01.03 0.16.41 28.45 27.18
5 Koivula Emil HS 1.15.14 0.30.52 22.11 21.12

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Roosa EsSu 1.11.02 0.00.00 54.30 50.22
2 Mäntylä Anni HS 1.13.01 0.01.59 48.86 45.19
3 Himilä Julia RR 1.20.32 0.09.30 40.71 37.65

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Isoherranen Salla Lynx 44.09 0.00.00 65.59 64.83
2 Nurminen Kaarina TP 44.10 0.00.01 64.75 63.99
3 Asklöf Aino Lynx 45.01 0.00.52 62.72 61.99
4 Kõrvel Lorely RR 46.28 0.02.19 59.99 59.29
5 Heikkilä Suvi Lynx 47.08 0.02.59 58.37 57.69
6 Soikkeli Sofia EsSu 48.02 0.03.53 56.52 55.86
7 Peura Kerttu EsSu 50.20 0.06.11 53.22 52.60
8 Mäntylä Kaisa HS 51.20 0.07.11 51.48 50.88
9 Kangasaho Aino HS 55.26 0.11.17 47.02 46.47
10 Varmavuo Emma RR 1.02.17 0.18.08 41.27 40.78
11 Kuusinen Saana TP 1.05.15 0.21.06 38.83 38.38
12 Mäkinen Sanni HS 1.09.37 0.25.28 35.88 35.46
13 Tiljander Venla EsSu 1.15.32 0.31.23 32.59 32.21

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Inari EsAk 42.56 0.00.00 38.86 38.50
2 Norrbacka Salla HyRa 45.57 0.03.01 34.49 34.17
3 Markki Emmi EsSu 46.57 0.04.01 31.98 31.69
4 Saarinen Silva MU 1.09.31 0.26.35 20.40 20.21

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turakainen Veera Lynx 39.07 0.00.00 60.42 58.00
2 Hanhijärvi Maijukka EsAk 42.04 0.02.57 55.62 53.39
3 Heinäaro Iida HyRa 43.00 0.03.53 53.87 51.71
4 Miettinen Kiia Pihkan 46.40 0.07.33 49.13 47.16
5 Lehtonen Iida SKUusi 52.02 0.12.55 43.61 41.86
6 Hosio Iris EsSu 58.49 0.19.42 38.18 36.64
7 Turkkila Liisa EsSu 59.39 0.20.32 37.25 35.75
8 Lauren Camilla HS 1.02.10 0.23.03 35.36 33.94
9 Nyman Ida Pihkan 1.03.44 0.24.37 34.12 32.75
10 Rantala Ella HS 1.05.41 0.26.34 32.75 31.43
11 Rantakokko Merianna HS 1.06.00 0.26.53 32.23 30.94
12 Viskari Siiri Lynx 1.17.43 0.38.36 27.07 25.98
Soikkeli Linnea EsSu HYL -
Lankinen Oona RR HYL -
Rajala Anni HS KES -
Julkunen Siiri TP KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koponen Rasmus Lynx 19.59 0.00.00
2 Haara Eino HS 20.04 0.00.05
3 Nikkinen Hannes HiKi 20.19 0.00.20
4 Noponen Juho EsSu 20.52 0.00.53
5 Muukkonen Topias SKUusi 21.31 0.01.32
6 Ruusu Rasmus EsSu 22.14 0.02.15
7 Heikkinen Aaro HS 23.10 0.03.11
8 Mäkelä Topias Lynx 23.17 0.03.18
9 Hiisilä Hannes EsSu 23.21 0.03.22
10 Gustafsson Noel EsSu 24.05 0.04.06
11 Carlsson Oliver EsAk 24.46 0.04.47
12 Meuronen Joonas HS 27.42 0.07.43
13 Byrtus Jakub CZE 32.19 0.12.20
14 Lahtinen Antti HiKi 33.26 0.13.27
15 Sten Alvar Pihkan 34.44 0.14.45
16 Riissanen Pyry EsAk 47.45 0.27.46
17 Hyvärinen Luukas EsSu 54.07 0.34.08
Sundman Einar KarjUra HYL -
Bicanek Jan CZE HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Silva EsSu 18.30 0.00.00
2 Pellikka Virna SKUusi 22.03 0.03.33
3 Nikkinen Saana HiKi 22.24 0.03.54
4 Ristimäki Vieno HS 22.40 0.04.10
5 Rautio Ulrika EsSu 24.48 0.06.18
6 Tupitsa Milla HS 26.15 0.07.45
7 Joensuu Lumi HS 27.41 0.09.11
8 Mänty Elisa RR 28.50 0.10.20
9 Rehberger Nadja HS 31.46 0.13.16
10 Haapamäki Kerttu HyRa 32.53 0.14.23
11 Aunila Veera HS 33.59 0.15.29
12 Hilo Jenny EsSu 36.37 0.18.07

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tiainen Antti EsSu 19.57 0.00.00
2 Laapas Rasmus RR 20.08 0.00.11
3 Toivonen Nuutti RR 21.52 0.01.55
4 Hyvärilä Touko HyRa 22.13 0.02.16
5 Leivo Jarkko RR 24.07 0.04.10
6 Veikkola Matias EsAk 25.18 0.05.21
7 Kytömäki Esko SKUusi 29.50 0.09.53
8 Lammi Tuomo HS 31.04 0.11.07
9 Toivola Elis HS 37.51 0.17.54

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aaltonen Nelli Lynx 19.04 0.00.00
2 Lukkari Matilda SKUusi 20.13 0.01.09
3 Saarinen Hetta MU 21.27 0.02.23
4 Viskari Saana Lynx 23.51 0.04.47
5 Mbembela Kia Lynx 26.17 0.07.13
6 Sundberg Viliina Lynx 26.54 0.07.50
7 Karelo Olivia EsSu 31.11 0.12.07
8 Sukselainen Laura Lynx 31.57 0.12.53
9 Laakkonen Minttu Lynx 32.54 0.13.50
10 Rosenblad Lisa KarjUra 34.54 0.15.50
11 Viippola Sofia HS 36.06 0.17.02
Lankinen Siina RR HYL -
Soikkeli Lauriina EsSu KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusinen Karri Lynx 12.37 0.00.00
2 Hellstedt Oliver Lynx 12.47 0.00.10
3 Haara Väinö HS 13.26 0.00.49
4 Kavonius Atte HiKi 13.53 0.01.16
5 Isoherranen Antti Lynx 15.07 0.02.30
6 Mourujärvi Jonne RR 15.19 0.02.42
7 Kuusinen Tuomas Lynx 15.50 0.03.13
8 Länsiluoto Väinö HS 16.45 0.04.08
9 Leskinen Eemeli Lynx 17.16 0.04.39
10 Nyman Elias Pihkan 17.26 0.04.49
11 Nurmilaukas Niilo EsAk 18.31 0.05.54
12 Kirves Antti SKUusi 18.49 0.06.12
13 Mäkelä Onni Lynx 20.01 0.07.24
14 Kemppainen Aarne EsSu 20.03 0.07.26
15 Joensuu Aapo HS 20.25 0.07.48
16 Malmström Kaapo RR 21.27 0.08.50
17 Kinnari Unto KarjUra 22.30 0.09.53
18 Hahto Vili Pihkan 22.46 0.10.09
19 Kemppi Anton EsSu 23.29 0.10.52
20 Kantelinen Leevi HyRa 25.28 0.12.51
21 Krapu Aleksi EsSu 28.37 0.16.00
22 Tuominen Kaapo EsSu 31.31 0.18.54
23 Laisev Vjatseslav Pihkan 34.37 0.22.00
Suntioinen Ilari EsSu HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankaanpää Martta EsSu 15.10 0.00.00
2 Farkas Villö EsSu 15.36 0.00.26
3 Sauso Aada HS 17.02 0.01.52
4 Packalén Lotta Lynx 27.44 0.12.34
5 Kaijalainen Katariina EsAk 32.57 0.17.47
6 Noponen Terhi EsSu 34.50 0.19.40
7 Miettinen Iida Pihkan 37.13 0.22.03
8 Heikkinen Ronja EsSu 38.02 0.22.52
9 Lehtonen Lilja SKUusi 38.36 0.23.26

Sarja H11TR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ristimäki Eino HS 15.26 0.00.00
1 Veikkola Eemil EsAk 15.26 0.00.00
3 Fey Erik EsSu 15.31 0.00.05
4 Pellikka Väinö SKUusi 15.33 0.00.07
5 Ikonen Evert EsSu 16.56 0.01.30
6 Leinonen Otso RR 21.36 0.06.10
7 Kärkkäinen Miika HS 21.44 0.06.18
8 Bessonov Oleg RUS 21.56 0.06.30
9 Malmström Peetu RR 22.19 0.06.53
10 Närvä Kaapo Lynx 23.48 0.08.22
11 Partanen Roope HyRa 25.56 0.10.30
12 Viero Juho EsSu 39.54 0.24.28

Sarja D11TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Miettinen Tuuli Lynx 15.06 0.00.00
2 Lehtinen Lotta HS 15.22 0.00.16
3 Sillanpää Alisa Lynx 20.08 0.05.02
4 Harjamäki Manja HS 21.16 0.06.10
5 Byrtusova Klara CZE 25.13 0.10.07
6 Heikkinen Matilda Lynx 27.49 0.12.43
7 Koivula Ida HS 29.32 0.14.26
Lahtinen Venla HiKi HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankaanpää Mikki EsSu 12.41 0.00.00
2 Veikkola Viljami EsAk 13.01 0.00.20
3 Kantelinen Vili HyRa 14.29 0.01.48
4 Hilo Kasper EsSu 14.32 0.01.51
5 Koivisto Luukas SKUusi 14.50 0.02.09
6 Hanhijärvi Matteus EsAk 16.42 0.04.01
7 Pitkänen Aarne RR 17.12 0.04.31
8 Mourujärvi Jere RR 17.20 0.04.39
9 Ryyppö Topias HS 17.38 0.04.57
10 Fey Mark EsSu 17.42 0.05.01
11 Lötjönen Peetu EsSu 17.59 0.05.18
12 Packalen Jonas Lynx 18.48 0.06.07
13 Laapas Oliver RR 21.18 0.08.37
14 Suoniemi Roope Jyry 21.19 0.08.38
15 Farkas Niklas HS 21.33 0.08.52
16 Jantunen Olli EsSu 21.38 0.08.57
17 Forsman Aaron Lynx 25.33 0.12.52
18 Lehtonen Eino SKUusi 31.36 0.18.55
18 Rosenblad Lukas KarjUra 31.36 0.18.55
20 Leskinen Eino Lynx 32.55 0.20.14
21 Kinnari Vilho KarjUra 46.16 0.33.35

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppainen Pilvi EsSu 13.53 0.00.00
2 Nurmilaukas Tuuli EsAk 14.41 0.00.48
3 Jantunen Anni EsSu 15.34 0.01.41
4 Länsiluoto Venla HS 15.58 0.02.05
5 Sauso Edith HS 17.39 0.03.46
6 Nikkinen Lotta HiKi 18.05 0.04.12
7 Nurminen Lotta HS 18.06 0.04.13
8 Närvä Niira Lynx 18.07 0.04.14
9 Hiisilä Emma EsSu 20.42 0.06.49
10 Kantelinen Mona HyRa 21.35 0.07.42
11 Hilasvuori Venla EsSu 21.44 0.07.51
12 Seitajoki Ada Jyry 21.45 0.07.52
13 Karelo Linnea EsSu 21.54 0.08.01
14 Kriktilä Eevi EsSu 22.39 0.08.46
15 Laukkanen Pihla KarjUra 23.08 0.09.15
16 Kinnari Lilja KarjUra 27.25 0.13.32
17 Eronen Kerttu Jyry 30.47 0.16.54
18 Tuominen Noomi EsSu 31.12 0.17.19
19 Ojapalo Olivia Lynx 37.34 0.23.41
20 Toiviainen Siiri Jyry 39.29 0.25.36